Полезные материалы

Вагітність змінює мозок жінки як мінімум на два роки / Моя Планета

Про цікавих зміни, що відбуваються з вагітною жінкою, розповіла команда вчених з Іспанії та Голландії

Про цікавих зміни, що відбуваються з вагітною жінкою, розповіла команда вчених з Іспанії та Голландії. У період очікування малюка в головному мозку майбутньої мами зменшується обсяг сірої речовини. Причому ці зміни зберігаються і після народження дитини.

Команда вчених проаналізувала зміни в мозку 25 жінок, які готувалися вперше стати мамами. Першу МРТ вони пройшли за кілька тижнів до вагітності, другу - через кілька місяців після пологів. Те ж дослідження провели 17 чоловікам, а також 20 жінкам, які ніколи не були вагітні, передає "Навколо світу" .

Вчені відстежили зменшення обсягу сірої речовини в ділянках мозку вагітних учасниць дослідження, що відповідають за соціальні навички. Наприклад, за почуття емпатії і взаємодія з іншими людьми. Обсяг сірої речовини виявився менше і в гіпокампі - ділянці мозку, що відповідає за пам'ять. Також за допомогою МРТ вчені виявили: «втратили» сіра речовина ділянки мозку демонстрували підвищену активність під час того, як жінка переглядала фотографії своїх дітей. Всіх цих змін не було у «контрольної групи».

Дослідження: Головний мозок жінки змінює свою структуру після пологів

Через два роки 11 з 25 учасниць першого дослідження знову пройшли МРТ (інші жінки не змогли взяти участь в процедурі через повторної вагітності). Томографія показала, що до цього часу обсяг сірої речовини в гіпокампі повністю відновився - чого не можна було сказати про інших областях мозку. Зміни були настільки очевидні, що вчені могли, не знаючи біографії жінки, точно сказати, що вона недавно стала мамою.

Фахівці припускають, що структурні зміни в мозку допомагають жінкам краще реагувати на потреби немовляти. Вони відзначають, що зміна обсягу сірої речовини відзначається не тільки під час вагітності і в перші роки материнства, а й, наприклад, в підлітковому віці. Швидше за все, це дає можливість людині адаптуватися до нових життєвих обставин і зосередитися на найнеобхідніших в даний момент функції.

Швидше за все, це дає можливість людині адаптуватися до нових життєвих обставин і зосередитися на найнеобхідніших в даний момент функції