Полезные материалы

Бійні голуби. Загальні відомості

  1. Різні види гри
  2. Тривалість і швидкість
  3. Поділ за віком бою

Об'єднані в одну групу завдяки особливому стилю польоту, при якому крила видають клацання, а сама птиця робить перекиди (бій) через голову і виходить в стовп Об'єднані в одну групу завдяки особливому стилю польоту, при якому крила видають клацання, а сама птиця робить перекиди (бій) через голову і виходить в стовп. Бійні голуби підкорюють зовнішніми даними, невибагливі, а їх льотні здібності вважаються неперевершеними. Велике значення для тих, хто захоплюється розведенням голубів, має особлива декоративність цього виду пернатих. Для них характерні різноманітні пір'яні прикраси на голові і ногах. Кольорові варіанти, масті, різноманітні малюнки на оперенні, відмінності дзьоба по довжині - все це, присутнє в достатку, робить їх розведення захоплюючим заняттям.

Батьківщиною цього домашнього голуба вважаються республіки Центральної Азії і Кавказу. Для більшості порід характерна проста фігура. Оперення ніг різниться від повної відсутності до косм. Деякі види хизуються хохлами і чубами. Для деяких порід основою у виділенні за принципом самостійності є забарвлення.

Різні види гри

Ці пернаті складають дуже давню групу. В ігровому поведінці відрізняються струмовим польотом, це - основа, по якій можна виділити всіх голубів, і перш за все - їх дикого предка, сизого голуба. У бойних же видів на самому початку польоту слід вертикальне взмиваніе вгору (вихід в стовп), що супроводжується характерними гучними оплесками, а завершує цю дивну за своєю красою картину перекид, причому найбільш треновані птиці роблять їх відразу кілька, один за іншим.

Фахівці особливо відрізняють серед безлічі способів польоту стиль «метелик». Найбільш показові в цьому Фахівці особливо відрізняють серед безлічі способів польоту стиль «метелик» плані тегеранські високольотні голуби, для яких не характерно вчинення обов'язкового кола, вони практично відразу йдуть вгору, голосно клацаючи крилами. І поки птах виходить в стійку, вона здатна робити до трьох десятків таких клацань (бій крилами).

Буває, що перекиди слідують без перерви, і птах падає вниз, як кажуть в цьому випадку, забивається. Тяга до ігрового польоту доходить до того, що птах починає перекиди відразу ж після того, як покидає голубник. Зустрічаються породи, які відрізняються високим і довгим польотом, але це вже просто декоративна птиця, розводиться з єдиною метою - гарний інтер'єр.

Тривалість і швидкість

Після виходу в стійку перната створення плавно переходить на невелике коло. Потім ритуал повторюється, він може тривати кілька годин поспіль. Саме це є найбільшу цінність в очах голубівника, любующегося своїми вихованцями. Як правило, це видовище за часом становить період від двох Після виходу в стійку перната створення плавно переходить на невелике коло до п'ятої години. Але як відірватися від нього, коли птах завмирає на льоту, а потім робить вертикальний, супроводжуваний боїв крил, зліт, довжина якого становить добрих два десятка метрів!

Різні породи роблять це по-своєму, для одних характерний стрімкий вертикальний зліт, інші роблять це плавно. Узбецькі породи славляться ще й тим, що здійснюють взмиваніе вгору з одночасним поворотом. Це видовище - ще більш захоплююче, ніж описані вище!

Поділ за віком бою

Так само, як і в стилістиці польоту, породи бойних голубів різняться за часом досягнення цих «фірмових» якостей. Комусь із них політ в стовп підвладний вже на третьому місяці життя, а хтось росте в досягненні цієї майстерності два і більше року. Фахівці помітили, що чим пізніше голуб освоює заповітну техніку, тим ціннішою потім стає його гра. Іранські і бакинські голуби готові робити свої кульбіти у віці до одного року, в однорічному віці техніку демонструє більшість пернатих, які представляють північнокавказькі породи. Бійні птиці республік Центральної Азії освоюють майстерність після одного року.