10 кращих матчів збірної Росії на чемпіонатах світу

1. Півфінал ЧС-1993. Росія - Канада - 7: 4 (1: 1, 4: 2, 2: 1)
  2. Груповий етап ЧС-1996. Росія - Словаччина - 6: 2 (2: 1, 0: 0, 4: 1)
  3. Груповий етап ЧС-1999. Росія - Чехія - 6: 1 (3: 1, 0: 0, 3: 0)
  4. Чвертьфінал ЧС-2002. Росія - Чехія - 3: 1 (1: 0, 1: 1, 1: 0)
  5. Матч за третє місце ЧС-2005. Росія - Швеція - 6: 3 (3: 2, 3: 0, 0: 1)
  6. Чвертьфінал ЧС-2007. Росія - Чехія - 4: 0 (1: 0, 0: 0, 3: 0)
  7. Півфінал ЧС-2008. Росія - Фінляндія - 4: 0 (1: 0, 1: 0, 2: 0)
  8. Фінал ЧС-2008. Росія - Канада - 5: 4 (1: 3, 1: 1, 2: 0, 1: 0)
  9. Груповий етап ЧС-2010. Росія - Фінляндія - 5: 0 (1: 0, 2: 0, 2: 0)
  10. Груповий етап ЧС-2012. Росія - Швеція - 7: 3 (1: 2, 2: 1, 4: 0)

Півфінал ЧС-1993. Росія - Канада - 7: 4 (1: 1, 4: 2, 2: 1)

Не хотілося б використовувати штамп «матч, гідний фіналу», але «золотий» грі зі Швецією за емоційністю і напруженням боротьби не зрівнятися з тріллероподобной битвою проти канадців. У Мюнхені не було Гретцкі, Лем'є і Айзермана, але за складом з тими «кленовим листям» могли зрівнятися небагато. MVP Кубка Стенлі Білл Ренфорд в воротах, силовик Дейв Менсон і розпасовщиків Геллі з Макайвер в обороні, цілий розсип діамантів в нападі - від диспетчера Марка Реккі, чокерів Рода Бріндамора і Шейна Корсон до снайперів Адама Грейвса, Пола Карії, Майка Гартнера і Кевіна Діни. Головною коштовністю тієї скриньки зі скарбами був, звичайно, Ерік Ліндрос, який в свої 20 років був в два рази плечистий будь-якого з росіян.

До 22-й хвилині у воротах Трефилова побували три шайби, а могло і на дещо більше, якби не Андрій . Канадці легко зминали технічну збірну Михайлова, і все йшло до їх впевнену перемогу. Перелом у гру вніс Герман Титов, після голу якого наших було не зупинити. Астраханцев зрівняв рахунок, потім по разу відзначилися чарівники Биков і Хомутов (гляньте на переможну шайбу), а в третьому періоді Титов набрав ще 2 (1 + 1) очки. Він же став одним з героїв фіналу, забивши гол на другій хвилині.

ВІДЕО

Груповий етап ЧС-1996. Росія - Словаччина - 6: 2 (2: 1, 0: 0, 4: 1)

Словаки привезли до Відня міцну команду з талановитими Демітра і хитання, юним Любомиром Вишневський і вже визнаними снайперами Жіггі Палффі і Здено Цігером, а до Володимира Васильєва, тренував збірну Росії на тому чемпіонаті світу, приїхали зірки німецької, чеської, австрійської та швейцарської ліг (Березін , Потайчук, Смирнов і Квартальнов), пробастовавшій половину сезону Яшин, трудяга Николишин та Каспарайтіс з Житником.

Рівної боротьби, тим не менш, не вийшло. Словаки трималися до початку третього періоду, але, не реалізувавши перевага 5 на 3, зламалися, після чого шайби в ворота Драгана посипалися одна за одною. Оксюта, Скопінцев і Єрофєєв в проміжку з 42-ї по 49-у хвилину забили три голи, зумовивши велику перемогу росіян. Чим закінчився той турнір, нагадувати, напевно, не варто. П'ять класних перемог на попередньому етапі, розгром італійців в чвертьфіналі, незабитий буліт Оксюти канадцям і фатальна помилка Миронова-молодшого в овертаймі матчу за 3-е місце.

ВІДЕО

Груповий етап ЧС-1999. Росія - Чехія - 6: 1 (3: 1, 0: 0, 3: 0)

Зустріч з олімпійськими чемпіонами не обіцяла команді Олександра Якушева нічого хорошого. Чехи, в складі яких блискуче майбутні омичи Патера і Прохазка, захисники Кубіна і Шпачек, в трьох іграх першого кваліфікаційного раунду закинули 23 шайби, а наші трималися на двох хокеїстів - воротаря Подомацком і, звичайно, Олексія Яшина. Гра почалася, як і передбачало більшість - з переважної переваги фаворитів і швидкого голу Власак. Що сталося потім, інакше як дивом не назвеш.

«Капітан Росія» зрівняв рахунок в середині періоду, а ще через 5 хвилин здавався непробивним Роман Роман Чехманек покотив на лаву запасних. Суперпрохода Сушинського - і вже 4: 1, два видалення у чехів - і 6: 1. Яшин завершив той матч з 4 (2 + 2) очками, Подомацкій з 31 відбитим кидком. Зберегти переможний настрій і вийти в півфінал нашим не вдалося - підніжку підставили словаки, яким нічого вже було не потрібно, а «золото», в результаті, взяла ... Чехія.

ВІДЕО

Чвертьфінал ЧС-2002. Росія - Чехія - 3: 1 (1: 0, 1: 1, 1: 0)

Після «бронзи» ​​на Іграх в Солт-Лейк російські енхаеловци дружно проігнорували запрошення на чемпіонат світу, а за десять днів до вильоту до Швеції травми отримали Оріхівський, Скопінцев і, о, жах, кращий центр суперліги тих часів Андрій Разін. Про силу тієї команди все скаже наявність в ній захисника-бійця Олександра Юдіна, так що про медалях можна було не мріяти. На груповому етапі збірна Михайлова впоралася лише зі Словенією та Австрією, поділивши очки навіть з Україною, не так граючи, скільки гризучи своїх уболівальників. Чехи повинні були зупинити агонію росіян, але Ягр і компанія сказали «гоп» занадто рано.

Максим Соколов провів один з кращих матчів в кар'єрі, відбивши 36 кидків, а порив Кознева, який відкрив рахунок, підтримав Валерій Карпов (дубль). Після гри Ягр сказав, що «російські практично не дали нам шансів перемогти - діяли жорстко, чіпко і буквально в'язали нас по руках і ногах». Ця тактика допомогла нашим дістатися до фіналу, де сильнішими були словаки. Ех, Рябикін, Рябикін ...

ВІДЕО

Матч за третє місце ЧС-2005. Росія - Швеція - 6: 3 (3: 2, 3: 0, 0: 1)

Після двох емоційно виснажливих ігор плей-офф з фінами і канадцями ніхто б не кинув камінь в молоду команду Володимира Крикунова, поступися вона шведам в матчі за бронзу. Занадто багато сил забрав півфінал з північноамериканцями, та й козирі «Тре крунур» (обидва Сивина, Зеттерберг, Франзен, Крунвалль, Хеглунд і Альфредссон), які виступали в Відні практично в олімпійському складі, здавалися вагомішими. Гра все розставила на свої місця.

Ще малознайомі енхаелівський публіці Малкін і Овечкін до 4-й хвилині допомогли Афіногенова зробити дубль, в перерві між його голами буліт не забив Ковальов, але до кінця першого періоду він реабілітувався, смачно пальнув над плечем Лундквіста. Друга двадцятихвилинка пройшла за значної переваги росіян - 15: 4 за кидками і ще три шайби-красуні, одна з яких була визнана кращою в чемпіонаті. Матчі проти шведів Крикунову безумовно вдавалися.

ВІДЕО

Чвертьфінал ЧС-2007. Росія - Чехія - 4: 0 (1: 0, 0: 0, 3: 0)

У 2007-му букмекери були вже на боці росіян. Ведені Биковим і Захаркін господарі московського чемпіонату пройшли два відбіркових раунди без очкових втрат, забивши 35 голів в 6 матчах. Чехи, навпаки, пробуксовували, але а) їм не звикати вставляти нашим палиці в ковзани; б) ще свіжі були спогади від прикрої поразки річної давності в Ризі. Найбільші побоювання викликала лінія оборони, невеликі - позиція першого номера, а тут ще Ростислав Олеш нагадав, що статус Андердог його команді тільки на руку.

Тривоги виявилися марними. Захисники господарів встигали і біля своїх воріт, і у чужих (Марков забив перший гол), а Олександр Єременко підчистив всі їх нечисленні помилки. За рахунку 1: 0 вибухнув Малкін, який закинув дві чудові шайби, ще один точний кидок додав дебютант збірної Радулов. Переможну ходу росіян в наступному раунді зупинив Мікко Койву , І нашим довелося задовольнитися третім місцем.

ВІДЕО

Півфінал ЧС-2008. Росія - Фінляндія - 4: 0 (1: 0, 1: 0, 2: 0)

Через рік, в Квебеку, росіяни уникли всіх московських помилок. Блискуче провів зустріч Набоков, Біз (Биков і Захаркін) вчасно возз'єднав ЗЗМ (Заріпов - Зінов'єв - Морозов), які забили два голи; чудові комбінації розігрувала трійка ФОС (Федоров - Овечкін - Сьомін), причому для Сергія Вікторовича та гра була однією з кращих в кар'єрі за збірну; не було валідольною кінцівки - спасибі Морозову, а четверту шайбу в порожні ворота закотив СУ-33. «Тільки що мені прислав SMS-ку начальник ЦСКА Сергій Кущенко:« Залишилося десять метрів до Евересту », - розповів після матчу Биков. «Моя відповідь була:« Сподіваюся, нам вистачить кисню ».

ВІДЕО

Фінал ЧС-2008. Росія - Канада - 5: 4 (1: 3, 1: 1, 2: 0, 1: 0)

І кисню вистачило. Хай не на весь матч, але на найважливішу його частину. До 15-й хвилині радість від швидкого голу Сьоміна змінилася смутком - канадці вели 3: 1. За 4 секунди до екватора зустрічі Хитли подвоїв перевагу господарів Colisee Pepsi - 4: 2, а що було далі, знають, напевно, все. Понеділок, 19 травня 2008-го, можна було робити неробочим днем. Після такої перемоги про справи все одно ніхто не говорив.

ВІДЕО

Груповий етап ЧС-2010. Росія - Фінляндія - 5: 0 (1: 0, 2: 0, 2: 0)

Мабуть, найкращий матч постванкуверской збірної Бикова, гра якої на тому турнірі обговорювалася менше, ніж його фраза про «клони» і, власне, самі клони. У першому періоді дворазові чемпіони світу легко могли пропустити 3-5 шайб - добре, що «Монреаль» звільнив для нас Семена Варламова (дві штанги, перекладина, хрестовина і 18 сейвів за 20 хвилин) - але замість цього забили самі. Частина, що залишилася зустрічі пройшла вже з перевагою росіян. Малкін і Кулємін вистрілили з інтервалом в 10 секунд, зробивши рахунок 3: 0, після чого ще один залп по воротах Веханена завдали Ємелін і Афиногенов. У чвертьфіналі були повалена одна з версій збірної Канади, магія Дацюка допомогла пройти Німеччину, а в фіналі надіям біз прийшов повний Вокоун. У день поразки від чехів в природі з'явилося нове явище - інтерв'ю Кожевникова .

ВІДЕО

Груповий етап ЧС-2012. Росія - Швеція - 7: 3 (1: 2, 2: 1, 4: 0)

«А ця команда вміє грати красиво!» - зізнайтеся, ці слова промайнули і в вашій голові після того, як Малкін і К спустили з небес на землю зухвалих господарів Ericsson Globe. Шведські журналісти на дві години повернулися в 70-е і порівняли збірну Білла з «Червоної машиною» Віктора Тихонова , Помріявши про реванш в плей-офф. Подивитися зустріч Франзена і Калініна, Фаста і Малкіна в фіналі було б дуже цікаво, але помститися раніше наступного року «Тре Крунур» не вдасться.