«Барселона» «Севілья», гол Мессі, дубль Мауро Ікарді і 100 м'ячів Лукаку

1. Приниження «Боруссії»: що це було? З приходом нового тренера Петера Штёгера «Боруссія» змінилася....
  2. Салах і Лукаку: 29 і 100. Що це означає?
  4. «Ман Сіті»: майстер-клас для «Барселони»
  7. «ПСЖ» виграв 16 трофеїв у Франції з 18
  8. «Тоттенхем» зробив все за 5 хвилин
  9. Обамейянг: забив пенальті - дай забити іншому

Приниження «Боруссії»: що це було?

З приходом нового тренера Петера Штёгера «Боруссія» змінилася. Опустилася суицидально висока лінія захисту, флангові гравці дізналися, що таке «повернутися за лінію м'яча», а пресинг перестав бути єдиною реакцією на втрату м'яча. І ось в самому скрутному матчі другого кола «Боруссія» начебто повернулася в часи Петера Боша. Це незрозуміло.

Це не спроба принизити видатний матч «Баварії». Просто факт: гості не могли зіграти ще більш зручно для команди Хайнкеса. Після втрат дортмундці залишалися вчотирьох-вп'ятьох за лінією м'яча (а втрат було багато). Вони провалювалися в центральній зоні і програвали підбори на дузі власному штрафному. Загалом, зробили все, щоб «Баварії» було зручно розгортати атаки діагоналями з центру, а заодно люб'язно надали господарям глибину атак.

«Баварія» з задоволенням пресингувала в центральній зоні: три втрати Дауда, Кастро і Вайґля привели до трьох голів. Гетце, Пулішіч і Шюррле не тільки не завдавали собі клопоту допомогою в обороні, але і не поверталися назад при розіграші м'яча, тому півзахист «Боруссії» регулярно опинялася з м'ячем в чисельній меншості.

Справа навіть не в рахунку. Просто для «Баварії» матч склався дуже вже просто.

Мауро Ікарді зробив дубль. Але це, звичайно, не привід взяти його в збірну

«Інтер» схожий на ведмедя. Зиму проспав, навесні ожив. Після прекрасного початку сезону команда просто зникла на зимові місяці, оформивши антирекордну серію без перемог (10 ігор у всіх турнірах). І ось з початку березня все змінилося: нічия з «Наполі» і 8: 0 в матчах з «Сампдорією» і «Вероною». Шість з цих восьми голів на рахунку Мауро Ікарді . А тепер увага: ці шість голів він забив з дев'яти ударів. Якась ненормальна статистика, так не буває. Мауро Ікарді підходить до найважливішого відрізку сезону в кращій формі. Або для Хорхе Сампаолі це не має значення?

4 голи за 22 хвилини. Мауро Ікарді - наркотик «Інтера»

У Мауро Ікарді стільки ж голів в матчі з «Сампдорією», скільки точних пасів.

Салах і Лукаку: 29 і 100. Що це означає?

Що Салах і Лукаку синхронно оновлюють список досягнень. Мохамед забив 29-й гол у чемпіонаті. Він другий африканець в історії АПЛ після Дрогба, кому це вдалося. Гол став не тільки рекордним, але і переможним. У кінцівці матчу з «Крістал Пелас» про нього забули в центрі штрафного, і єгиптянин не пробачив такої помилки. До речі, Мамаду Сако зайвий раз нагадав, чому він не знадобився Клопп. Захисник просто впав в найважливіший момент.

Досить порівнювати Салаха з Мессі. Вони різні

Якщо дуже хочеться його з кимось порівняти, є більш підходящий варіант.

Ромелу забив 100-й гол в АПЛ. В принципі, футболістів з сотнею голів в Англії вистачає, але Лукаку всього 24 роки. Непогано для форварда, якого лають за низьку результативність. Його гол «Суонсі» на п'ятій хвилині теж став переможним для команди. Дистанція від «Ліверпуля» не змінюється вже місяць: два очка плюс гра в запасі.

«Барселона» з Мессі і без Мессі - це різні команди

Так сказав Ернесто Вальверде. І він має рацію. Цілу годину ігрового часу «Барса» нагадувала себе зразка пізнього Луїса Енріке. М'яч непогано ходив далеко від штрафної, але мало потрапляв в небезпечні зони. Коутіньйо і Дембеле залишалися без м'яча, Суарес - тим більше. Вихід Мессі все змінив. Самий забавний приклад: Коутиньо поміняв фланг і відразу став більше брати участь в грі. У першу годину у нього 30 торкань м'яча, в останні півгодини - 49 торкань.

Вийшов Мессі - і м'яч став проходити в штрафну. Сім ударів з меж штрафного до появи аргентинця і шість - за півгодини, після того, як він опинився на поле. Але ця статистика не відображає всіх змін в грі. Деякі небезпечні моменти просто не закінчувалися ударами. Незадовго до гола Суареса Мессі вивів Коутиньо практично один на один під кутом до воріт, але бразилець чомусь не став бити, а віддав на фланг. Ще був момент, коли пройшов крос на Суареса, але уругваєць просто не відчув момент і не пішов замикати.

«Барселона» провела невдалий матч з точки зору якості гри, могла пропустити набагато більше двох голів (по xG 3,5) і не створила багато моментів. Але, щоб забив Мессі, не потрібен момент. Оцініть якість моменти: на скріншоті гольовий удар виділено червоним. І порівняйте з моментами, які не використала «Севілья». Загалом, без Мессі «Барселона» ... краще не будемо говорити про це. Хоча не вистачало і Бускетса, і не тільки Буксетса-хвилеріза, а й Бускетса-інженера, але про це нижче.

Хоча не вистачало і Бускетса, і не тільки Буксетса-хвилеріза, а й Бускетса-інженера, але про це нижче

Удар Мессі. Порівняйте з незабитими ударами гравців «Севільї». дані Understat.com

«Барселона» ідеальна. Головне - не повертати Неймара

Вальверде розкрив команду з нового боку. А ще показав, чим Дембеле краще Неймара.

«Ман Сіті»: майстер-клас для «Барселони»

Трохи раніше в Англії зіграли матч, який дуже цікаво порівняти з матчем «Барселони». Футбол «Барси» і «Сіті» прийнято вважати схожим. Зокрема, обидві команди залежать від того, як швидко пересувають м'яч по полю. Так ось, порівняємо один показник. Гравці «Ман Сіті» за годину вступили в гру 702 рази і зробили 559 точних пасів. У «Барселони» за годину відповідно 512 і 338. На 20% більше торкань на точний пас - про що це говорить?

Якщо коротко, про те, що в «Барселоні» більше немає слідів впливу Гвардіоли. На початку матчу «Ман Сіті» можна було за дві мінути не нарахувати жодного разу, коли гравці «Сіті» робили більше двох торкань м'яча. Гравці «Барси» - за винятком Іньєсти - не робити менше двох торкань. Коутіньйо, Дембеле, Пауліньо, Ракітіч - всі вони брали паузу з м'ячем, щоб подумати і прийняти краще рішення. Кевін Де Брейне, Сільва, Фернандіньо не брали паузу, вони відразу віддавали м'яч. У порівнянні з ними для темпу руху м'яча «Барсі» якраз і не вистачало Бускетса. Людини-метронома. Але повернемося до «Сіті».

«Сіті» зробив результат за півгодини і взяв паузу до фінального свистка. Здається, єдине, що може перешкодити «Сіті» порвати всіх в Європі, - самозаспокоєність. Після «Евертона» Гвардіола сказав: «Ще один матч, і ми чемпіони». Кхм, наступний матч «Сіті» грає з «Манчестер Юнайтед». Зазвичай тренери не дозволяють собі приписувати три очки, які ще не зароблені. Тим більше в дербі. Тим більше з другою командою чемпіонату. Якщо тільки це не якийсь новий спосіб мотивації.

Давид Сільва - найважливіший гравець в «Ман Сіті». Пояснюємо, чому

Сільва вчора зробив дубль. Але його цінність в іншому.

«Ювентус» такий «Ювентус»

«Ювентус» знову провів матч, в якому найпереконливіше виявився рахунок на табло. «Мілан» більше бив, набрав більше балів xG, а виграв «Ювентус». Якщо згадати вимучену перемогу над «Лаціо» і - ви самі пам'ятаєте яку - перемогу над «Тоттенхемом», це вже входить у туринців в звичку. Команди буцалися на рівних хвилин 80, а потім простий навіс Хедіра на дальній кут воротарського - і Куадрадо виявився там зовсім один. Під фінальний свисток Хедіра забив і третій гол, щоб зняти всі питання. Той випадок, коли за рахунком матчу точно не вийде вгадати, як грали команди.

Після матчу Аллегрі витончено похвалив / підколов Бонуччі: «Радий, що він забив, але ще більше радий за свою команду». А Гаттузо явно був на емоціях, тому що з інтервалом в п'ять хвилин сказав: а) «Результат не відображає хід матчу, а тому нам потрібно не засмучуватися», і б) «Я розлютився і не хочу прикидатися, що все в порядку». Взаємовиключні параграфи? Неважливо. З таким характером до «Мілану» прийдуть перемоги.

До речі, від Ріно дісталося персонально Хакан Чалханоглу. «Мене розлютило, що він сперечається, коли втрачає м'яч. Він дивиться на газон і кричить на партнерів. Не хочу це бачити. Якби він відірвав свій зад від газону і побіг, щоб повернути м'яч, ми б не пропустили другий гол ». Вичерпна і аргументована оцінка.

Гаттузо в одному матчі від трофея з «Міланом». Як все-таки він це робить?

Розбираємо, що Гаттузо сказав і що зробив. І чому це працює.

Златан вже пече в MLS

Забив приголомшливий гол, а потім ще один - переможний. А адже його команда програвала з рахунком 0: 3. Загалом, дебютував в своєму фірмовому стилі.

Ібра - король. Він забив божевільний гол у першому ж матчі

А потім оформив переможний дубль.

«ПСЖ» виграв 16 трофеїв у Франції з 18

З тих пір як «ПСЖ» виграв чемпіонат Франції в 2013 році, в країні розіграні 18 трофеїв: чемпіонатів, кубків і Суперкубка. У «ПСЖ» 16 з 18 можливих. П'ять Суперкубку, п'ять кубків ліги, два кубки Франції, чотири чемпіонства. Ну і до наступної перемоги в чемпіонаті залишилося почекати пару тижнів. Мабуть, «ПСЖ» треба купити суперників.

В фіналу Кубка з «Монако» (головним переслідувачем в чемпіонаті, якщо що) «ПСЖ» не помітив відсутності Неймара. Виблискував Кіліан Мбаппе. На перших хвилинах він розкидав фінтами трьох і отримав по ногах у штрафному. Пенальті за відсутності Неймара забив Едінсон Кавані (Дані Алвес був не против). В середині тайму Мбаппе вирізав ідеальну передачу між захисниками на Ді Марію: 2: 0. Потім француз викотив м'яч під удар Кавані на лінію воротарського, і той просто не потрапив. Скинув під удар Дані Алвес - теж на лінію воротарського. Нарешті, в кінці матчу витримав паузу і викотив м'яч на Кавані, і той зробив дубль.

Незважаючи на розгром, не можна сказати, що «ПСЖ» тримав гру під контролем. Роні Лопеш не реалізував вихід один на один і потрапив в штангу, гол Фалькао був в спірній ситуації скасований, і все це було, коли рахунок залишав «Монако» шанси.

«Тоттенхем» зробив все за 5 хвилин

Команда Маурісіо Почеттіно добре знає, що у великих матчах не можна розслаблятися навіть на п'ять хвилин. Навіть якщо 85 хвилин ти грав добре. Перевірено в Лізі чемпіонів. Цей досвід «шпори» застосували в дербі проти «Челсі».

Закритий футбол в перші 45 хвилин перетворював навіть удари з нульового кута і з-за меж штрафного в небезпечні. Але голи все-таки трапилися. Про рази у вигляді покарання: спочатку Льоріс помилився на виході, потім Мозес подарував м'яч суперникам на своїй половині поля. Втім, удар Еріксена занадто гарний, щоб говорити про помилку.

Другий тайм хвилин 20 був схожий на перший, поки «Тоттенхем» не вловив, що «Челсі» пливе під тиском. Несподівану помилку допустив Мозес, який впав і не вибив м'яч зі штрафної. Гості заграли ще агресивніше. Сон Хин Мін пробив здалеку в дев'ятку, Кабальєро витягнув, а через хвилину той же Аллі вискочив один на один після закидання Дайера, не дав воротареві зблизитися і забив. Ще через три хвилини в штрафній «Челсі» почалася справжня паніка: м'яч метався по воротарської після удару Сона, а Алонсо, Крістенсен і Аспілікуета втрьох не встигли ні вибити м'яч, ні накрити добивання Аллі.

При цьому «Челсі» мав непогані моменти і до провальних п'яти хвилин в середині другого тайму, і після. За xGхозяева виглядали майже на рівних. Але п'яти хвилин, коли грав тільки «Тоттенхем», вистачило гостям для перемоги.

Тепер «Челсі» відстає від четвертого місця на вісім очок, а Конте міркує про те, що всього два роки тому команда була 10-й, та й підсилити склад влітку можна було краще. Конте, звичайно, має рацію. Але все-таки здається, що не варто йому взимку вступати в конфлікт з Моурінью. За дивним збігом поки тренери обмінювалися образливими словами і переходили на особистості, «Челсі» почав програвати. Не тільки лідерам - «Борнмут» і «Уотфорду» теж.

Конте і Моурінью перейшли на особистості. Так не можна

Війна, яку розпалили журналісти.

Обамейянг: забив пенальті - дай забити іншому

Типова для «Арсеналу» останніх років історія. Після того як цілі на сезон остаточно стають недосяжними, команда починає непогано грати. У минулому турі був розгромлений «Уотфорд», зараз «Сток». Правда, реалізувати перевагу і непогані моменти не вдавалося до самого кінця матчу. Обамейянг забив пенальті на 75-й хвилині, а через 10 хвилин зробив дубль після кутового. У час, що залишився він встиг передати право на ще один пенальті Ляказетт. Після матчу він пояснив, чому відмовився від хет-трику: «Я вже забив два голи, а Ляказетт відновився після травми. Гол допоможе йому повернути впевненість ». Ось це красиво.