Два м'ячі Зідана в доданий час принесли перемогу Франції

НТА - Іван Юдінцев

Звіт про матч Франція - Англія. 2: 1 Голи: Лемпард (38 хв.), Зідан (90 + 1 хв .; 90 + 3 хв, з пен.)

результат

Як ми і припускали , Цей матч увійде в історію європейського футболу. Коли минули 90 хвилин гри і пішов доданий час, англійці ще вели 1: 0. Але за 3 додані хвилини Зінедін Зідан забив двічі, і французи виграв матч, в якому боролися за нічию.

Цей матч буде вписаний в футбольні аннали слідом за фіналом Ліги Чемпіонів 1998-1999, коли в Барселоні на "Ноу Камп" "Баварія" вигравала через 90 хвилин, але в доданий час голи Тедді Шерінгема і Оле Гунара Сольскьяера принесли перемогу клубу "Манчестер Юнайтед" . У цьому ж ряду і фінал минулого Чемпіонату Європи. Тоді в Роттердамі італійці теж вели на 90-й хвилині і вже готувалися підняти над головами головний європейський кубок, але Сільвен Вільторд зрівняв рахунок в останній атаці. А в додатковий час Давид Трезеге приніс титул Чемпіонів Європи французам.

хід гри

Обидві команди зазнали по одній втрати в обороні, але якщо англієць Кінг виглядав майже рівнозначною заміною травмованому Террі, то француз Сильвестр при найближчому розгляді виявився слабкою ланкою французької захисту, і про відсутність Марселя Десаї довелося згадати, як мінімум, двічі.

Ні, англійці не атакували цілеспрямовано через зону Сильвестра. Майкл Оуен і його юний напарник Уейн Руні, прекрасно себе проявив, за підтримки Бекхема, Скоулза, Лемпарда і Джеррарда вели атаки по всьому фронту, але в центрі захисту блискуче діяв Галас, який може стати головним відкриттям Євро-2004, а на флангах як завжди надійно зіграли ветерани Тюрам і Лізаразю. Сильвестр теж грав добре, але пару раз помилився, а англійці його не пробачили.

На 38-й хвилині Бекхем, розігруючи дальній штрафний з правого флангу, подав м'яч у центр штрафного точно на Лемпарда, який вистрибнув вище боровся з ним Сильвестра і пробив повз Бартеза. Французи не впали духом, заволоділи ініціативою, багато і різноманітно атакували, але англійська захист трималася. Хоча по разу Анрі і Трезеге все ж могли відзначитися, але саме ті удари у французьких форвардів не вийшло. Англійці теж не відсиджувалися в обороні, і пару раз Бартез використовував шанси покрасуватися в ролі рятівника французьких воріт після випадів Руні. Але головний подвиг Бартеза був попереду. В середині другого тайму збірна Франції різко посилила тиск, дуже нагадавши цим англійський "Арсенал", делегатів від якого в команді Франції більше, ніж в збірної Англії. Хвилин 7-8 англійцям доводилося по-справжньому туго, але вони вистояли, і критичний відрізок міг завершитися тріумфом Альбіону. на 73-й хвилині Руні опинився за спиною Сильвестра і увірвався в штрафну. Бідному захиснику "Манчестер Юнайтед" довелося вибирати між виходом Руні один на один з Бартезом і порушенням правил. Сильвестр, який прекрасно знає можливості Руні, вважав за краще знести форварда "Евертона", заробивши жовту картку і пенальті. До одинадцятиметрової позначки підійшов Бекхем, і Англія приготувалася затихла, щоб через кілька секунд закричати і не замовкнути вже до ранку. Англійський капітан пробив своїм фірмовим ударом вправо від Бартеза, але колишній одноклубник Бекхема вже падав в тому ж напрямку. Після взятого пенальті французи ще рішучіше рвонулися в атаку, замінивши засмученого Сильвестра Віллі Саньоль і випустивши замість Піреса третього форварда Вільторда.

розв'язка

А далі були штурм англійських воріт на останніх хвилинах, останній. Здавалося, шанс, коли Зідан взявся то чи пробити, то чи розіграти штрафний навпроти воріт, точний удар Зідана і відчуття справедливості нічийного результату. Коментатори вже підводили підсумки зустрічі та обговорювали її драматичну розв'язку, коли своє слово сказав кращий європейський форвард минулого сезону Анрі. Джеррард віддав м'яч назад голкіперу Джеймсу, але не розрахував швидкість передачі, Анрі кинувся за м'ячем, вклавши в цей ривок всі свої сили. Зідан реалізував пенальті, і через кілька секунд пролунав фінальний свисток.

перспектива

Французи показали, що вони здатні вирвати перемогу, як і 4 роки тому. Англійці в черговий раз програли, ведучи в рахунку. При цьому обидві команди підтвердили високий клас і свої претензії на перемогу в чемпіонаті.

Після перших матчів в групі В у Франції 3 очка, у Швейцарії і Хорватії по 1 очку, у Англії очок поки немає. Матчі другого туру будуть зіграні 17 червня, в четвер. О 20:00 (час московський) зустрінуться Англія та Швейцарія, о 22:45 зіграють Хорватія і Франція.

Французи постараються вже в четвер гарантувати свою участь в чвертьфіналі. Для цього їм треба виграти у Хорватії. Англійцям треба відійти від несподіваної поразки і вигравати обидва матчі, що залишилися.