Полезные материалы

Головні герої "До побачення, хлопчики!": "Нас, голих, в квітні обливали крижаною водою"

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

15 вересня 2011, 11:27 Переглядів:

На набережній. У місті своєї юності через 47 років відчули себе пацанами. Фото В. Серебрянської.

Артисти пройшлися місцями зйомок гучного в 60-х фільму "До побачення, хлопчики!", В якому вони зіграли головні ролі - Саші Кригера і Володі Бєлова. За час, проведений в Євпаторії, обидва знову стали хлопчиками. Тими самими, яких в далекому 1964-му запросив у свій фільм режисер Михайло Калик. Навколо заново склеєної спеціально до приїзду артистів афішної тумби Стеблов та Досталь затіяли гру в лову, жартували один над одним, про зйомки говорили навперебій. "Коля, а пам'ятаєш, як нас, голих, в квітні обливали крижаною водою, як ніби ми тільки вийшли з моря, і примушували їсти морозиво, зуби-то просто зводило, - сміється Євген Стеблов. - А коли на бочці в море танцювали, я відбив собі всі п'яти! ".

"Мене спочатку режисер взагалі не хотів брати на роль Сашка, говорив, що я на єврея не схожий, - посміхається Досталь (зараз він в Росії один з найвідоміших і затребуваних режіссеров.- Ред.). - Калик сперечався щодо мене з БАЛТЕР, автором повісті "до побачення, хлопчики!" і сценарію до фільму, мовляв, який з Досталя єврей Крігер, в ньому стільки інших кровей намішано ... А Балтер йому говорив: "Так зіграє краще будь-якого справжнього єврея!". Так я і потрапив на цю роль ".

У дельфінарії. Досталь і Стеблов були в захваті від інтелекту морських артистів. Фото В. Серебрянської

Поки курортне місто чекав зустрічі з улюбленими акторами, творча група з шести чоловік придумувала для них своє кіно - це був самий неймовірний сюрприз.

"Творець історичного сайту про Євпаторію Максим Баженов зробив розкадрування фільму "До побачення, хлопчики!", І разом з краєзнавцями Надією Павленкова, Олегом Куценко, Сергієм Овчаренко ми шукали в місті всі вулиці і двори, де знімався фільм, - розкрив секрети "Сегодня" сценарист проекту Яків Гальперт. - Більш того, на кожному кроці нам абсолютно безкорисливо, хто чим міг, допомагали городяни, закохані в повість Балтера і в фільм Каліка ".

Артисти, наприклад, чимало здивувалися, коли на балкон, під яким стояли колись в засідці герої кіноповісті Володька (Євген Стеблов) і Сашка (Микола Досталь), вийшла теперішня власниця квартири і повторила кіношну фразу: "Нехай беруть собі таке щастя цей бандит і його партійна мама! ". Досталь, почувши це, розсміявся і з якимось юнацьким запалом розіграв ще кілька дублів. "Тоді було" До побачення, хлопчики! ", А зараз -" Здрастуй, Євпаторія ! "- веселився Микола Миколайович.

Атланти. Під балконом почули від господині фразу зі свого фільму. Фото В. Серебрянської

В цей час до зустрічі акторів готувалися в кафе "Поплавок" на набережній Терешкової. Коли гості присіли за стіл, несподівано замість сучасних дискотечних ритмів з динаміків зазвучало танго "Бризки шампанського" з характерною хрипотою старенькій пластинки. Микола Досталь відгукнувся моментально: "Женя, як тоді!". А Євген Стеблов про цей епізод розповів докладно: "Сцена танго в ресторані-поплавці не отримують у Юхима Копеляна - він грав бляхаря, що видавав себе за капітана далекого плавання. Нервували обидва - і Калик, і Копелян. Тільки режисер кричав, а Юхим Захарович переживав мовчки. Після зйомки він взяв кілька пляшок "сухаря" і прийшов до нас в номер. "Розумієш, Женя, - сказав Копелян, - ось я кажу:" Чайник ", і кожен з нас уявляє щось своє. У всіх різні чайники ... Ось так і в мистецтві ... ".

За визнанням Євгена Стеблова, фільм дався йому важким душевним працею. Так що легкість, з якою герої кіноповісті відкривають глядачеві задум режисера, - тільки здається. "Михайло Наумович дуже любив кінематографічну пластику, він викреслював не тільки з повісті, а й зі сценарію все діалоги, жанрові місця. Виходило, що і грати-то нічого. Вся ігрова навантаження лягало на внутрішній світ, а його можна передати тільки через великі плани , - розповів "Сегодня" Євген Юрійович. - Звичайно, для мене це було дуже складно, я не мав ще достатній досвід не тільки в кіно, але і в житті. А в кадрі - вперше на радянському екрані - треба було показувати інтимну близькість. Я нервував і перед зйомкою не спав всю ніч. Зате зараз мені нічого не варто зіграти таку сцену! Фільм Каліка зробив з мене справжнього актора ".

Врізався в пам'ять Євгену Стеблова і "жахливий знімальний побут". "Одну готель навіть згадати страшно, - розповідає Євген Юрійович. - Іншим - гарячої води не було, а разгріміровиваться треба, ми ж знімалися практично голими на пляжі, тіла нам фарбували морилкою - для ефекту засмаги, і змити її було ніде, ми прямо так і спали в цій фарбі. Всі простирадла просочилися морилкою. Фізично це витримати було дуже важко. Проте картину "до побачення, хлопчики!" я дуже люблю і навіть пишаюся тим, що нарівні з кінострічкою "я крокую по Москві", де я грав з Микитою Михалковим, цей фільм, знятий в Євпаторії , Увійшов в історію вітчизняного кінематографа. Він вийшов чистий, як сльоза ".

Досталь і Стеблов через півстоліття з'їли кримської солі

Фільм "До побачення, хлопчики!" був заборонений в 70-х у зв'язку з еміграцією в Ізраїль режисера Михайла Каліка. Але до цього часу його подивилися в прокаті більше 13 млн глядачів. Для Досталя роль Сашка була дебютом в кіно, і про ту поїздку в Євпаторію він зараз говорить як про найяскравіших днями свого життя: "Це ж моя юність, я перший раз приїхав на море, поруч хороша команда, всі дбають про тебе, привозять на знімальний майданчик, відвозять, гримують - що ще треба хлопчику в 18 років? І хоча кажуть, що в місто своєї юності краще не повертатися, оскільки ти побачиш його зовсім іншим, я анітрохи не шкодую про те, що знову приїхав до Євпаторії! Зйомки в 64-м велися і на місцевих соляних промислах. у цих місцях, на в'їзді до Євпаторії, як і раніше добувають сіль. Микола Досталь не втримався - від соляної гірки відламав шматочок і засміявся: "І справді солона!". "Як вобла", - додав Стеблов.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Головні герої" До побачення, хлопчики! ":" Нас, голих, в квітні обливали крижаною водою "". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Серебрянська Вікторія

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ