Хлопчики для биття

Фото: ЦТК   Але про все по порядку Фото: ЦТК Але про все по порядку. Перший сюрприз тренер Гани приготував ще до початку матчу. У стартовому складі ми не виявили Самі Куффура, "подарував" італійцям другий гол. Зізнатися, я дуже сподівався на його ляпи в обороні.

Вже на першій хвилині футболісти Гани заробили право на кутовий. Мунтарі навісив в штрафну, захисники вибили м'яч на Аппіа, який елегантно обіграв Томаша Росіцкі і видав пас за Уйфалуші на Гіана. Той в один дотик обробив м'яч і послав його низом з лінії штрафного в лівий від Петра Чеха кут. 1: 0 на 66-ій секунді!

Приголомшені чеські футболісти могли тут же пропустити і другий гол, але на цей раз пощастило. Довелося з ходу міняти тактику, тепер потрібно було самим творити гру, але команда виявилася до цього не готова. У матчі з американцями чехи грали низом, тут же вперто намагалися посилати м'яч верхом, використовуючи перевагу Локвенц в зростанні і сподіваючись на не надто впевнену гру воротаря Гани на виходах. Локвенц дійсно вигравав переважна більшість навісних передач, але, на жаль, далеко від воріт, постійно скидаючи м'яч ... в нікуди. Хавбеки Гани нітрохи не відставали в швидкості від гравців чеської півзахисту, встигали повертатися назад і закривати дірки на флангах. Весь перший тайм чехи протоптали в середині поля, так і не знаючи, що їм робити проти самовіддано грають африканських футболістів.

Фото: ЦТК   Томаш Галасек програв Ессьєн і Аппіа майже всі єдиноборства і був замінений в перерві на Яна Полак Фото: ЦТК Томаш Галасек програв Ессьєн і Аппіа майже всі єдиноборства і був замінений в перерві на Яна Полак. Полак вже на першій хвилині другого тайму взяв участь в комбінації, після якої Недвед забив головою. Але гол не був зарахований через офсайд. На 50-й хвилині Локвенц надмірно грубо зіграв в центрі поля і отримав жовту картку, автоматично виключає його участь в матчі з Італією. На 56-й хвилині Брюкнер випустив замість Поборські Іржі Штайнера, другого форварда, давши тим самим зрозуміти, що чехи підуть ва-банк. Штайнер трохи пожвавив гру, але все одно це була гра індивідуалів, без лідера і командного духу. Навіси до межі штрафного нагадували скоріше дворову гру "На кого Бог пошле", а не матч чемпіонату світу.

Середня лінія Гани і виявилася тією пружиною, про яку я говорив в попередньому репортажі. Провали захисників збірної Чехії слідували один за іншим. На 64-й хвилині стоппер Уйфалуші збив у штрафному Амоа і був видалений з поля. Асамоа Гіан, який підійшов до 11-метрової позначки, трохи нас розважив. Забив красиво, але до свистка. Повторний удар прийшовся в штангу, і рахунок таким чином не змінився.

Здавалося, футбольний Бог дає чехам ще один, останній шанс. Але вони і не думали їм скористатися. Більш того, в проміжку між 70-й і 80-й хвилиною футболісти Гани могли забити щонайменше п'ять (!) Разів. На шляху м'яча незмінно виростав Петр Чех, якого африканці розстрілювали в упор при цілковитому потуранні захисників. Такої кількості гольових моментів біля воріт чехів і Чеха не було за весь відбірковий цикл! На 82-й хвилині зусилля футболістів Гани увінчалися-таки успіхом. Після багатоходової комбінації Мунтарі розстріляв ворота в упор - 2: 0! У доданий час міг забити Лібор Сіонко, але воротар витягнув м'яч з-під поперечини.

Петр Чех (Фото: ЦТК)   Карел Поборськи віддав належне майстерності Петра Чеха: «Петро нас підтримав, плюс вони не забили пенальті, могло бути і гірше, це б було ще більшою трагедією Петр Чех (Фото: ЦТК) Карел Поборськи віддав належне майстерності Петра Чеха: «Петро нас підтримав, плюс вони не забили пенальті, могло бути і гірше, це б було ще більшою трагедією. Ми повинні на сто відсотків зіграти з Італією, в цьому матчі вирішиться, чи залишимося ми на чемпіонаті або поїдемо додому ».

До честі двадцяти тисяч чеських вболівальників, які перебували на стадіоні, вони не переставали активно підтримувати своїх до фінального свистка. На сором уболівальників, які зібралися біля величезного екрану на Староміської площі в Празі, вони не впоралися з нервами і почали викрикувати расистські образи. За словами кореспондента Чеського телебачення, був побитий іноземний любитель футболу.

Це була сама провальна гра під керівництвом Брюкнера. Футболісти Гани мали протягом усього матчу переважна позиційне перевагу. Чеські футболісти так і не змогли підібрати ключі до мобільного обороні, про що я попереджав в найпершому своєму репортажі. Але для незацікавленого глядача це був дуже видовищний, я б навіть сказав, веселий матч, з превеликим безліччю гольових моментів.

Кажуть, футбол часто буває несправедливим. Цього разу точно був. До футболістам Гани, який заслужив більшу перемогу.