Коли скінчився ліміт на чудеса

«Шахтар» зіграв внічию з «Ліоном» і вилетів з Ліги чемпіонів в Лігу Європи.

В останньому турі групового етапу Ліги чемпіонів «Шахтар» не втримав переможний рахунок у домашньому матчі проти «Ліона». На гол Мораеса гості відповіли точним ударом Набіл Фекір в середині другого тайму. Нічия 1: 1 вивела в плей-офф ЛЧ французький клуб, а команда Паулу Фонсека зайняла в групі третє місце і навесні буде грати в Лізі Європи.

Весь рух навколо перенесення матчу з Харкова до Києва жодним чином не вплинув на «гірників». На НСК «Олімпійський» прийшли майже 40 000 глядачів і команда Фонсекі відчувала себе в столиці цілком комфортно. З перших хвилин «Шахтар» віддав ініціативу «Ліону» і зробив ставку на швидку контргру. Виходило спочатку погано. Марлос, Тайсону і Мораесом не вистачало взаєморозуміння. Заважало і важке занадто вологе поле.

Поступово стало помітно, що «Шахтар» добре вивчив всі слабкі місця «Ліона» в захисті і намагався сповна скористатися ними. Гол Мораеса став саме результатом швидкої продуманої атаки господарів і майстерною передачі Ісмаїлі.

Загалом, в першому таймі спрацювала нелогічність футболу. «Шахтар» завдав один удар по воротах і цього вистачило, щоб піти на перерву за рахунку 1: 0. «Ліон» пробив 12 разів і результату не досяг. Гості мали велику перевагу в останні 15 хвилин. Вони просто рвали захист «Шахтаря», але удача і гра П'ятова були на нашому боці.

«Шахтар» зіграв внічию з «Ліоном» і вилетів з Ліги чемпіонів в Лігу Європи

«Шахтар» повинен був протриматися ще 45 хвилин. Для цього Фонсека спробував підсилити захист. Він переставив Матвієнко в центр захисту, а Хочолаву замінив на Бутко. Склалося враження, що це спрацювало. До того ж «Шахтар» почав краще і довше контролювати м'яч, стало більше якісного відбору. Це давало невеликого перепочинку захисту. І ось коли здавалося, що гра вирівнюється, трапився диво-удар від Набіл Фекір, який дозволив «Ліону» зрівняти рахунок.

В запасі «Шахтаря» було ще 25 хвилин і «гірники» не залишали спроб забити переможний м'яч. Активізувалися Коваленко і Мораес, на звичному високому рівні грали Тайсон і Ісмаїлі, проте до гола справа не дійшла. Ісмаїлі не вистачило кількох сантиметрів для прицільного удару, а Кайоде просто не вистачило часу, щоб увійти в гру.

Як би там не було, але «Шахтар» потрібно подякувати за цю Лігу чемпіонів. За винятком двох матчів проти «Манчестер Сіті» команда Фонсека показала гідний конкурентоздатний футбол. І це не дивлячись на продаж зірок, травми, перебудову і ігрові експерименти. У нового лідера зріс Ісмаїлі, підтвердили свій клас Тайсон і Марлос, фрагментарно посилили команду Мораес, Майкон, Матвієнко. Де команді не вистачало майстерності вона ловила за хвіст удачу і творила чудеса, як в матчі з «Хоффенхаймом». У цей вечір дива не сталося, однак приємний бонус у вигляді пропуску в Лігу Європи «Шахтар» все ж отримав.