Полезные материалы

Кращі тексти тижня: ЧС-2018, «Барселона», «Спартак», «Локомотив» і найкращі голи світу

Юрченко вивів «Тосно» у фінал Кубка Росії

Юрченко вивів «Тосно» у фінал Кубка Росії. Фото Сергія Дроняева

Тижневик «Футбол» представляє кращі тексти 15-21 квітня

Дайджест головних текстів, що з'явилися на ftbl.ru за минулі два тижні. Якщо ви ще не підписалися на поштову розсилку, залиште свій е-mail в формі під будь-яким з наших матеріалів.

1. Трибуни в плямах. Андрій Вдовін - про об'єкти ЧС-2018

Це ж треба було примудритися - отримати чемпіонат світу в 2010 році і затягнути все так, щоб здавати стадіони за лічені дні до турніру в страшному авралі. Але з цим ми впораємося, аврал - це друга назва нашої країни. Головні ж тестові матчі для всіх цих арен почнуться після чемпіонату світу. Там-то ми і поставимо собі питання: а на фіга ми все це налаштували?

«Знаєте, що об'єднує більшість побудованих до чемпіонату світу арен ? Забарвлення трибун. Їх фарбують спеціальним «піксельним» способом в цятки, для того щоб порожні трибуни здалеку виглядали як заповнені натовпами уболівальників. Тобто ви розумієте, так? Ті, хто будував, точно знали, що шансів наповнити сектора цих стадіонів справжніми глядачами близькі до нуля. Що потрібна буде бутафорія, і ця ілюзія закладена вже при здачі арен в експлуатацію ».

2. Звільнення за «продув». «Барселона» провалилася не в перший раз. Чим це закінчувалося раніше

Виліт «Барселони» з Ліги чемпіонів після розгрому від «Роми» став головною сенсацією чвертьфінальної стадії турніру. Боягузлива оборонна тактика Ернесто Вальверде в Римі викликала подив як у вболівальників, так і у футболістів «блаугранас». Тижневик «Футбол» згадує, як попередні відчутні поразки в Лізі чемпіонів позначалися на кар'єрах п'яти чільних тренерів каталонців минулих років.

«При Райкард в команді панувала дружня і довірча атмосфера, що в підсумку і згубило кар'єру голландця. Уже в наступному сезоні футболісти настільки розледачіли і відчули вседозволеність, що залишилися без єдиного значимого трофея. А в Лізі чемпіонів «блаугранас» і зовсім вилетіли в 1/8 фіналу від «Ліверпуля». У наступному сезоні не допомогли навіть покупки Анрі, Абідаля і Яя Туре. «Барса» з великими труднощами втрималася в топ-3 Ла Ліги, а в півфіналі ЛЧ не змогла вразити ворота «МЮ». Планка, задерта командою Райкарда в сезоні-2005/06, виявилася для нього недосяжною ».

3. Дмитро Сенніков: «Мені розбили дві брови, я нічого не бачив і попросив заміну. Сьомін тільки сказав: «Та ну тебе!»

Дмитро Сенніков - уособлення «Локомотива» минулих років. Разом з «залізничниками» він брав два чемпіонства, перемагав в Кубку країни, а тепер штурмує медіапростір на «Матч ТВ». В інтерв'ю тижневику «Футбол» Дмитро відповів на головне питання: чи стане «Локо» чемпіоном в цьому сезоні.

«Мені здається, нинішній недотягує за кількістю особистостей. Але зараз - молода команда, креативна, ніхто не боїться суперників. Найголовніше - це те, що гравці навчилися отримувати задоволення від футболу. Гравці «Локо» абстрагувалися від грошей, від божевільних контрактів. В цьому і головний плюс роботи Юрія Палича: коли всі інструменти налаштовані, диригент готовий, і оркестр грає добре ».

4. Нудно мені, «Тосно». Головні помилки «Спартака» в програному півфіналі Кубка Росії

«Ми повинні поїхати в Волгоград!», - скандували вболівальники перед початком серії пенальті. Але вирішальний гол Нуну Роші змусив більшість фанатів відмовитися від травневої поїздки і аплодувати команді Дмитра Парфьонова. Екс-захисник «Спартака» повернувся до трибун і зробив жест а-ля «перемога заслужена, хіба ні?». У підсумку «Відкриття Арена» аплодувала фахівця, а він дякував уболівальників. Та й сам «Спартак» можна похвалити: після несподіваної поразки в 96-ту річницю червоно-білих країна отримала кращий фінал Кубка Росії в історії .

«Видати Глушакова право на 11-метровий удар? В цьому і була головна вина Каррери. Якщо промах вийшов на заміну Фернандо не можна пов'язати з його невдачею (бразилець і виконував класні простріли під час командного застою), то Дениса зламав пам'ятний вихід один на один (на який його Фернандо і вивів). А «Спартак» зруйнувався після незабитого пенальті здеморалізованого капітана ».

5. гола статистика. Як визначають найкращі голи в історії футболу

Феноменальний за красою і виконання гол Кріштіану Роналду в матчі з «Ювентусом» запаморочив голову мільйонам уболівальників по всьому світу. Одні заочно присудили йому звання автора кращого гола сезону, інші нарікали на везіння, а треті і зовсім розгледіли в цьому ударі найяскравіший забитий м'яч в історії футболу. Тижневик «Футбол» вивчив всі головні нагороди, що присуджуються авторам кращих голів, щоб зрозуміти, на яку з них під силу претендувати Роналду.

«Наприкінці березня нинішнього року, через майже 16 років, ФІФА запустила нове голосування за звання найкращого голу в історії чемпіонатів світу. Основна задумка полягала в тому, що воно проходило за системою плей-офф. Голосовать вболівальники повинні були в офіційному акаунті федерації на Facebook. Всього в опитуванні брало участь 32 голи, в тому числі і м'яч Дієго Марадони, який став переможцем попереднього подібного голосування в 2002 році. Але цього разу він вибув з конкурсу вже на першій стадії, поступившись голу Теофіль Кубільяс в ворота шотландців на ЧС-1978. Підсумкова перемога дісталася прекрасному удару мексиканця Мануеля Негрете в 1/8 фіналу ЧС-1986 ворота збірної Болгарії. На підступах до штрафного він відігрався з партнером, після чого завдав ефектний удар бічними ножицями в падінні ».

Цитата

«Після ретельних роздумів і довгого обговорення з клубом я відчув, що настав відповідний час, щоб після закінчення сезону покинути пост тренера« Арсеналу ». Я вдячний, що у мене була така честь - служити на благо цього клубу протягом довгих і пам'ятних років. Я тренував клуб з відданістю і чесністю »

Арсен Венгер, головний тренер лондонського «Арсеналу»

Там-то ми і поставимо собі питання: а на фіга ми все це налаштували?
Тобто ви розумієте, так?
Екс-захисник «Спартака» повернувся до трибун і зробив жест а-ля «перемога заслужена, хіба ні?
«Видати Глушакова право на 11-метровий удар?