Мілан - без трофеїв. "Інтер" - "Мілан" - 4: 2. Серія А. 37 тур / Новини / Чемпіонат Італії по футболу онлайн / Футбол / Спорт-Експрес в Україні

Неділю. Мілан. "Інтер" - "Мілан" - 4: 2. Форвард номінальних гостей Златан Ібрагімович готується пробити пенальті. фото REUTERS

ЧЕМПІОНАТ ІТАЛІЇ. СЕРІЯ А. 37-й тур

"ІНТЕР" - "МІЛАН" - 4: 2 (1: 1)

Голи: Міліто, 14 (1: 0). Ібрагімович, 44 - з пенальті (1: 1). Ібрагімович, 46 (1: 2). Міліто, 52 - з пенальті (2: 2). Міліто, 79 - з пенальті (3: 2). Майкон, 87 (4: 2).

"Інтер": Жуліо Сезар, Лусіу, Майкон, Нагатомо, Самуель, Альварес (Пацціні, 75), Гуарін (Чуквума Обі, 62), Дзанетті, Камбьяссо, Снайдер (Кордоба, 84), Міліто.

"Мілан": Абб'яті (Амелія, 35), Абате, Бонера (Маттіа Де Шильйо, 21), Йепес, Неста, Боатенг, Ван Боммель, Мунтарі (Кассано, 77), Ночеріно, Робінью, Ібрагімовіч.

Попередження: Жуліу Сезар, 43. Дзанетті, 45 + 3. Ночеріно, 45 + 3. Абате, 52. Альварес, 55. Ван Боммель, 76. Майкон, 88.

Суддя: Ріццолі

У матчі 37-го туру чемпіонату Італії "Мілан" зазнав поразки від "Інтера" і втратив всі шанси на чемпіонство в цьому сезоні.

Побачивши перед початком сезону календар серії А, люди, небайдужі до італійського футболу, тут же для себе відзначили: міланське дербі - в передостанньому турі. Дві найсильніші на папері команди зійдуться в очному поєдинку на "Сан-Сіро" в самій кінцівці чемпіонату.

Ось це буде битва! Доля скудетто неодмінно повинна вирішитися в 37-му турі. Саме в цьому принциповому матчі два непримиренних суперника в безкомпромісній боротьбі визначать, у кого ж з них на формі весь наступний сезон буде красуватися зелено-біло-червоний триколор.

Вийшло інакше. Перед командами стояли різні завдання, при цьому обидві знаходилися в залежному становищі: все ще зберігав шанси на перше місце "Мілану" грати з оглядкою на матч "Ювентуса", "Інтер" же, опинявся в єврокубковій зоні, лише завдяки тому, що "Наполі "забезпечив собі" путівку в Європу "за рахунок Кубка Італії.

Таке змагання акторів другого плану. А на тлі розпещені нас своєю непередбачуваністю і драматичністю півфіналів Ліги чемпіонів, який убив інтригу в Іспанії "ель класико" і загострив ону в Англії манчестерського поєдинку "дербі делла Мадонніна" і зовсім здавалося мало не рядовою зустріччю.

Основною силою "Мілана", природно, був атакуючий дует Ібрагімович-Робінью з Боатенгом під ними. У півзахисті - знатні руйнівники Мунтарі і Ван Боммель, а також нерідко забиває в цьому сезоні Ночеріно. Щодо проблемної представлялася оборона червоно-чорних - на місце травмованого Тіагу Сілва в пару до Несте вийшов Йепес, по краях - нерідко "привозять" голи Бонера і Абате.

Склад "Інтера" виглядав більш збалансованим. Дещо несподіваним, можливо, здавалося поява Альвареса з перших хвилин замість другого форварда. На вістрі - Міліто, який забив єдиний гол у міланському дербі першого кола. Постачати його м'ячами повинні були Снайдер і Гуарін. У центрі без змін - сверхопитних Дзанетті і Камбьяссо. Без сюрпризів і в захисті - Майкон, Лусіу, Самуель, Нагатомо.

Перший тайм підопічні Аллегрі повністю провалили. "Інтер" більше володів м'ячем, частіше і гостріше атакував. Рахунок в матчі на 14-й хвилині відкрив Міліто: Снайдер виконав подачу в штрафний майданчик на Самуеля, від того м'яч відлетів до аргентинцеві, який розстріляв ворота Абб'яті з близької відстані. "Мілан" ніяк не міг знайти свою гру, зовсім нічого не виходило у червоно-чорних.

На 20-й хвилині Лусіу вколотив м'яч у сітку на добиванні після пострілу Снайдера з дальньої дистанції, проте боковий арбітр зафіксував у бразильця офсайд, і цілком справедливо. В середині першого тайму Алегрі провів вимушену заміну - замість Бонер на поле вийшов молодий Маттіа Де Шильйо. "Інтер" продовжував грати на куражі. Кількома хвилинами пізніше Абб'яті врятував свою команду, витягнувши м'яч буквально із стрічки.

Напівмоменти виникали і біля воріт Сезара, але все це було якось непереконливо. На 35-й хвилині травму отримав Абб'яті, замість нього з'явився Амеліа. Тотальне невезіння номінальних гостей! Проте, під завісу першого тайму Ібрагімович рахунок зрівняв. З пенальті. Влетів у штрафну Боатенг впав після контакту з Сезаром, і суддя без вагань вказав на точку. Однак повтор показав, що епізод був як мінімум неоднозначний.

На другий тайм вийшов інший "Мілан" і тут же провів гол. Боатенг грамотно пропустив м'яч на Ібрагімовіча після відмінної передачі Робінью, і швед вискочив один на один з голкіпером - в таких ситуаціях кращий бомбардир чемпіонату Італії помиляється вкрай рідко. У ролі наздоганяючих чорно-сині перебували всього шість хвилин. Абате упустив Міліто в штрафному майданчику і повалив його на землю руками - стовідсотковий пенальті і жовта картка захисникові. Аргентинець впевнено пробив з точки, не залишивши жодного шансу Амелії. Далі гра була більш-менш рівною, атакували обидві команди, поперемінно володіючи перевагою.

На 77-й хвилині Аллегрі кинув в бій Кассано, адже нічия червоно-чорних ніяк не влаштовувала. Але тут знову невдача - м'яч після удару головою Пацціні потрапив в руку Несте - третій пенальті у матчі! Міліто оформив хет-трик і фактично позбавив "Мілан" шансів на скудетто. За п'ять хвилин до кінця матчу на поле вийшов Кордоба, який оголосив напередодні про завершення кар'єри в міланському клубі після закінчення сезону. "Сан-Сіро" зустрів 35-річного колумбійця оплесками. Фінальну крапку в дербі поставив Майкон, заставши зненацька Амелию дальнім ударом.

Скудетто - в Турині, кубок країни розіграють між собою все той же "Ювентус" і "Наполі", в фіналах європейських клубних турнірів Італія не представлена. Міланські команди завершать цей сезон без трофеїв - останній раз таке траплялося десять років тому.