NEWSru.com :: "Мілан" обіграв "Ліверпуль" у фіналі Ліги чемпіонів

"Мілан" - "Ліверпуль"

У фіналі футбольної Ліги чемпіонів, який відбувся в середу ввечері на Олімпійському стадіоні в Афінах, італійський "Мілан" зумів взяти реванш у англійського "Ліверпуля" за прикра поразка дворічної давності в Стамбулі.

Ліга чемпіонів 2006/2007. Фінал.

"Мілан" 2: 1

"Ліверпуль"

Індзагі 45, 82

Кейт 88

"Мілан": Діда, Массімо Оддо, Алессандро Неста, Паоло Мальдіні, Марек Янкуловськи, Дженнаро Гаттузо, Андреа Пірло, Массімо Амброзіні, Кларенс Зеєдорф, Кака, Філіппо Індзагі.

"Ліверпуль": Пепе Рейна, Стів Фіннен, Даніель Аггер, Джеймі Каррагер, Йон Арне Рійсе, Жермейн Пеннант, Хав'єр Маскерано, Хабі Алонсо, Стівен Джеррард, Будевейн Зенден, Дірк Кейт.

суддя: Херберт Фандель (Німеччина).

Афіни. Стадіон "Спірос Луїс".

У складі команди Карло Анчелотті на поле з перших хвилин вийшов кращий бомбардир поточного розіграшу Ліги чемпіонів бразильський півзахисник Кака, в активі якого 10 забитих м'ячів. Форвард Пітер Крауч, який має в своєму активі 6 голів в турнірі, розпочав зустріч на лаві запасних. На фінальну битву "червоних" вивів капітан Стівен Джеррард. Саме завдяки його харизмі і авторитету футболісти "Ліверпуля" не опустили руки в стамбульському фіналі, вирвавши перемогу і титул з рук суперників.

У кар'єрі капітана "россонері" Паоло Мальдіні поєдинок в Афінах стане восьмим фіналом в Лізі чемпіонів. А в разі перемоги футбольний довгожитель стане п'ятикратним володарем заповітного трофея. Участь 38-річного легендарного захисника "Мілана" в грі була під питанням, проте доктора команди зуміли до фіналу поставити його на ноги.

На останній хвилині першого тайму "Мілан" отримав право на штрафний удар в небезпечній близькості від воріт англійців. Андреа Пірло чудово пробив в обвід стінки. Голкіпер мерсисайдців Пепе Рейна контролював ситуацію до тих пір, поки на траєкторії польоту м'яча як чортик з табакерки не виник Філіппо Індзагі. Снаряд зрикошетив від його плеча і влетів у незахищений кут воріт.

В цілому "червоні" атакували гостріше і мали помітну ігрову перевагу протягом практично всього тайму - гол зі "стандарту" на останній хвилині перед антрактом виглядав тим більше образливим і нелогічним. Хоча за статистикою "Мілан" трохи більше володів м'ячем, "россінері" дозволили нанести по своїх воротах шість ударів проти двох своїх.

На 63-й хвилині Стівен Джеррард мав реальний шанс повторити свій стамбульський подвиг. Капітан "Ліверпуля" підхопив рикошет від Нести і увірвався в штрафну майже по центру, вийшовши один на один з голкіпером "Мілана". Але недостатньо сильний удар в його виконанні в дальній кут дозволив Діде продемонструвати свою воротарську майстерність.

Ближче до кінця зустрічі дефіцит в один м'яч змусив наставника "червоних" піти ва-банк і замінити свого опорного захисника Маскерано на потужного і забивного Крауча. Провал в обороні пішов на 82-й хвилині: Кака зробила Тончев передачу на Індзагі, і той, пішовши в сторону від Рейни, з гострого кута вражає ворота "Ліверпуля".

Проте, "Ліверпуль" не здався і подарував уболівальникам інтригу, гідну фіналу Ліги чемпіонів. Дірк Кейт після подачі з кутового відправив м'яч у ворота італійців і тут же дістав його з сітки, доставляючи на центральну позначку. Мерсисайдці боролися до фінального свистка, але переламати хід зустрічі та й не змогли.

"Мілан" в сьомий раз завоював Кубок чемпіонів, порівнявшись по цьому показнику з мадридським "Реалом". Два голи на рахунку Філіппо Індзагі, причому в обох взяв участь і Кака.

перед матчем

У 2005 році в Туреччині легендарний італійський клуб поступився в практично виграному фінальному матчі головного по значущості клубного турніру Європи. Тоді мерсисайдці, програючи з рахунком 0: 3, зуміли відігратися і перемогти італійський клуб по пенальті.

Більшість питань на передматчевій прес-конференції стосувалася саме подій дворічної давності і їх психологічного впливу на опонентів напередодні своєрідною перегравання, повідомляє uefa.com. Тренер "Мілана" Карло Анчелотті, втім, вважає, що нічого спільного у стамбульського фіналу з афінським немає і бути не може: "Поєдинок дворічної давності - історія. Цей буде зовсім іншим".

Наставник "Ліверпуля" Рафаель Бенітес згадував про події дворічної давності більш охоче: "Фінал 2005 року був чудовий, це був кращий матч в історії турніру. Не думаю, що ми станемо свідками ще однієї такої гри, а якщо все ж станемо, мені, мабуть , знадобиться доктор. Це буде складний поєдинок для обох команд, але безлічі голів, як мені здається, чекати не варто ".