Спогади про МЧМ-2011. Росія - Фінляндія

Сьогодні ми починаємо міні-серіал, присвячений перемозі молодіжної збірної Росії на чемпіонаті світу в Баффало. Чудо, яке сталося в 2011 році, почалося з чвертьфіналу проти фінів. Не тільки за мотивами фіналу з Канадою, а за весь плей-офф Валерію Миколайовичу Брагіну фольклор поміняв по батькові на Камбековіч.

Насправді, груповий етап, що почався з поразки від канадців, підопічні Валерій Брагіна провели ні добре, ні погано. Двом головним суперникам росіяни програли - канадцям і шведам.
Після перемоги над норвежцями наші хлопці трохи підбадьорилися. «Думаю, з чехами ми відразу почнемо матч і будемо вигравати. Нам набридло приїжджати додому з п'ятим і шостим місцем! »- визнання Євгена Кузнєцова більше схоже на крик душі.
Чехов наші хлопці не просто обіграли, а розчавили - 8: 3! І це незважаючи на те що пропустили першими. Зайнявши лише третє місце, підопічні Брагіна вийшли на фінів, які в основний час в Баффало ще не програвали. І, забігаючи вперед, не програють. Що, втім, не допоможе команді Суомі в боротьбі за медалі.
«Я грав з Фінляндією один раз. Маленькі, верткі нападники, швидкі, бігають. Тут, в принципі, все збірні однакові, дуже хороший рівень хокею. Треба вигравати, потрапляти в півфінал, а там - в фінал », - зазирав вперед перед чвертьфіналом казанець Денис Голубєв.

Треба вигравати, потрапляти в півфінал, а там - в фінал », - зазирав вперед перед чвертьфіналом казанець Денис Голубєв

Ні російські, ні фіни не були фаворитами чвертьфіналу, але експерти все ж віддавали невелику перевагу нашим суперникам. У їх складі було відразу три гравці, для яких чемпіонат світу в Баффало став третім у кар'єрі. Ви здивуєтеся, але серед них Томі Ківістё, який виступав згодом за «Автомобіліст», і Тоні Раяла, якого нелегка заносила в Ханти-Мансійськ.
Керував фінської «молодіжкою» 33-річний Лаурі Марьямякі - наймолодший головний тренер того турніру, який сьогодні очолює дорослу збірну. Сім років тому він не дочекався Мікаеля Гранлунда. Травма залишила головну зірку будинку. Пройдуть роки, і його ім'ям будуть називати кожен гол з-за воріт в стилі лакросс. Зате під рукою у Марьямякі були мегаперспектівний, на той момент, воротар Йони Ортіо і капітан команди самі Ватанен .
«У Фінляндії зазвичай дуже швидка команда, дуже технічна, добре грає в нерівних складах. Може, це не має відношення, але сьогодні читали інтерв'ю їхнього капітана Самі Ватанена. Він сказав, що у нас немає шансів. Переможе найсильніший, будемо готуватися до гри », - навіть завжди тактовного і спокійного капітана« молодіжки »Володимира Тарасенка слова фінського захисника зачепили. Що вже говорити про інших наших хлопців? Рукавичка була кинута, перетворившись в червону ганчірку для російського бика.
Почали ми нервово, з браком у передачах і ляпами в обороні, але ... відкрили рахунок. Все зробили ярославські хлопці Даня Собченко та Юрій Уричев. Ніхто тоді й гадки не мав, що чемпіонат світу в Баффало стане останнім великим турніром в їх житті. Допоміг же «залізничникам» балакучий фінський капітан. Шайба у ворота Ортіо залетіла від коника Ватанена. Спасибі, Самі, але це тільки початок. Нікуди не йди.

Шайба у ворота Ортіо залетіла від коника Ватанена. Спасибі, Самі, але це тільки початок. Нікуди не йди.

Ватанен не був би Ватанену, що не створи він нам проблем. Захисник, який в свої 19 років набирав серед мужиків по 30 очок за сезон, не міг залишитися байдужим в грі за молодіжну збірну. В одній з трьох шайб, які побували у воротах Дмитра Шикина, він взяли-таки участь. Самі допоміг реалізувати більшість Йоонас Донському, від якого під час турніру не відходили російські журналісти. Ясна річ, через характерну прізвища.

Фіни забивали в кожному з трьох періодів. В основному користувалися нашими ж помилками. Ось «сибірська» пара Ігнатович - Півцакін напар, подарувавши шайбу головній зірці атаки Суомі Теему Пулккінену. Дав збій навіть Юрій Уричев - наш найнадійніший захисник. Погіршувалася ситуація тим, що Микита Зайцев весь плей-офф грав з травмою. Перед чвертьфіналом ніхто, в тому числі навіть Брагін, не міг сказати з точністю, чи вийде майбутній лідер «Торонто» на лід.

«Не знаю, що сталося. Ми так добре грали протягом 55 хвилин, але останні 5 були просто катастрофою. Ми грали весь матч так, як хотіли. Потім чомусь їм вдалося закинути свої шайби. Зараз ми дуже розчаровані », - видавлював з себе після матчу слова збентежений Пулккінен.
Перед тим як полетіти вперед рятувати Росію, Кузя злився, бив ключкою об лід і кидався в повітря нецензурними словами. За чотири хвилини до кінця він направив всю енергію на те, щоб запхати шайбу в ворота Ортіо. Фінн спробував було заперечити легітимність голи, але це те ж саме, що ставити під сумнів новорічне диво. Через дві хвилини Кузнецов обіграв трьох (!) Фінів, спіткнувся на останній перешкоді, але тут йому прийшов на допомогу Максим Кіцин - 3: 3!

Перед тим як полетіти вперед рятувати Росію, Кузя злився, бив ключкою об лід і кидався в повітря нецензурними словами.

«Ви не пам'ятаєте, якого захисника я обіграв, коли ми третій гол забивали? По-моєму, це Ватанен був, так? Який писав там про нас як раз? - куражився після матчу Кузнєцов. - Ну, ви йому привіт передайте. Нехай тепер теж шанує. У нас один Челябінськ більше, ніж вся їх Фінляндія. Він же не бачив нічого. Виліз звідкись, нісенітниця якусь говорить. Нехай грає краще ».
Кузнєцов знущався над фінами в мікст-зоні, знущався і на льоду. Третій гол, той самий, що вивів збірну Росії в півфінал, теж на його совісті. Челябінський хлопчик Женя, тоді ще зовсім не зірка «Вашингтона» і навіть не центральний нападаючий, а наймолодший гравець збірної Росії, витягнув на собі важкий матч практично поодинці.
«Нам ніколи святкувати цю перемогу, ми повинні відразу почати підготовку до півфіналу. У матчі зі Швецією нам потрібно бути більш уважними. Сьогодні ми зробили дуже багато помилок », - не піддавався на шапкозакидництво не по роках мудрий Кіцин. Попереду цю команду чекали великі справи.