Полезные материалы

комплексні директор

Учора виповнилося 55 років директору культурно-спортивного комплексу Гомельського відділення Білоруської залізниці Івану Коваленко Учора виповнилося 55 років директору культурно-спортивного комплексу Гомельського відділення Білоруської залізниці Івану Коваленко. Кореспондент «ГВ» зустрівся з ювіляром і поговорив з ним про життя і роботі.

- Іване Івановичу, що собою являє культурно-спортивний комплекс?
- В КСК Гомельського відділення дороги входять Палац культури залізничників імені Леніна і стадіон «Локомотив» в Гомелі, а також Центр дозвілля на станції Калинковичі. У сфері культури ми діємо за такими напрямками, як організація театрально-видовищних заходів, культурно-масова робота і самодіяльне художня творчість. Сектор культурно-видовищних заходів займається організацією гастрольно-концертної діяльності, запрошує для виступів на сцені нашого реконструйованого концертного залу кращих артистів Білорусі, Росії, інших країн.
Останнім часом ми, крім проведення концертів популярних груп і виконавців, спеціалізуємося на класичній музиці. Це столичні Театр опери та балету, Театр музики. Дуже добре у нас відпрацював Володимир Співаков, виступали «Тенора 21-го століття». Використовують наш зал обласна філармонія, обласний драматичний театр, комерційні організації, які організовують виступи артистів. Наш досвід показує, що гомелський глядач скучив за класичному мистецтву. Були сумніви, коли запрошували на нашу сцену оперу, тим більше на італійській мові, але вони зазнали краху, всі вистави про-йшли з аншлагами. Також і на балети городяни розкуповують квитки протягом 10-15 днів після початку продажу. Крім концертів, в нашому великому залі, проводимо вечори камерної музики.
Проходять у нас різні творчі конкурси, інтелектуальні ігри, ігри КВЖ - Клубу веселих залізничників, шоу-конкурси серед представників різних спеціальностей працівників дороги. Цим займається сектор культурно-масової роботи.
Пишаємося ми нашими колективами художньої самодіяльності, в першу чергу, зразковим ансамблем хореографії «Дружба», а також вокальним ансамблем «Гомельчанка», хореографічним ансамблем «Тандем», нашим хором ветеранів.

- Ви почали керувати культурно-спортивним комплексом, коли йшла ще активна стадія реконструкції Палацу залізничників. Так виходить, що доводиться весь час контролювати хід різних будівельних робіт?
- Так, роботи в палаці пройшли в три етапи, спочатку колишній кінотеатр перетворений в зал ігрових видів спорту, потім відремонтована клубна частина, де займаються наші колективи і знаходиться адміністрація, а потім, в 2011 році, завершилися роботи по концертного залу. В цей же час реконструйований Центр дозвілля в Калинковичах, відкрився зал ігрових видів спорту на стадіоні «Локомотив». Це перший етап реконструкції найстарішого в місті стадіону, тут будуть діяти основне, з натуральним газоном, і друге, тренувальне, поле зі штучним покриттям, оновляться місця для глядачів, всі вони будуть під навісами.

- Як використовують таку базу спорт-зміни гомельського дирекції залізничних перевезень?
- Наша команда з міні-футболу «БЧ» - один з лідерів національного чемпіонату. У 2011 році вона була срібним, в 2012 - бронзовим призером. Боремося за медалі і в нинішньому чемпіонаті, вийшли у фінал Кубка Білорусі з міні-футболу.
На об'єктах культурно-спортивного комплексу активно ведеться фізкультурно-масова робота, їх охоче відвідують для тренувань залізничники, городяни для занять бодібілдінгом, більярдом, шейпінгом, ігровими видами спорту. Крім того, у нас проходять всі змагання цілорічної спартакіади Гомельського відділення, в спартакіаді серед підрозділів Білоруської залізниці в 2012 році команда відділення посіла перше місце. Протягом багатьох років команда нашого відділення за результатами цієї спартакіади або перемагає, або стає призером.

- Трохи про особисте. Як складалася ваша кар'єра до того, як ви очолили КСК, як вам працюється на цій посаді?
- Свою трудову діяльність я починав на «Гомсільмаш» токарем. Потім - служба в армії, після демобілізації повернувся на «Гомсельмаш», навчався на вечірньому відділенні в політехнічному інституті. Якийсь час працював на нафтопромислах Радянського Союзу. Потім мене запросили на роботу в комерційний відділ Гомельського відділення. І ось тринадцять років тому абсолютно несподівано надійшла пропозиція очолити створюваний тоді КСК. Я погодився - і не шкодую про це. Хоча специфіка цієї роботи така, що робочий день триває, так би мовити, від восьми годин і більше, в залежності від вечірньої програми, ходу репетицій і прогонів, змагань, то ж і в вихідні дні. Діти у мене вже дорослі, сім'я звикла до такого режиму. Хоча, звичайно, хочеться частіше бувати в родині, разом виїжджати на природу. Моє захоплення - це підводне полювання. Добре вивчив всі відповідні водойми Гомельщини, влітку намагаюся бувати на них якомога частіше. Планів, як то кажуть, і на роботі, і в особистому житті ще багато, і життя в такому напруженому ритмі не дає розслаблятися, допомагає бути в тонусі.

- В такому разі залишається привітати вас з Днем народження і побажати здійснення цих планів!
- Дякуємо!

www.newsgomel.by

Іване Івановичу, що собою являє культурно-спортивний комплекс?
Так виходить, що доводиться весь час контролювати хід різних будівельних робіт?
Як використовують таку базу спорт-зміни гомельського дирекції залізничних перевезень?
Як складалася ваша кар'єра до того, як ви очолили КСК, як вам працюється на цій посаді?