Полезные материалы

Пам'ятки Гомеля які можна подивитися з фото

Гомель ... що приходить на розум при цій назві? Футбол, хокей, митниця. Але все це местячковое, лише білорусам цікаве. Ось тільки побувавши в місті, можна зрозуміти, навіщо варто сюди приїхати. Сталінська архітектура - ось їй місто пам'ятником і є. Навіть історичні пам'ятки як би підлаштовуються під стиль. Може саме з Гомеля «батько народів» збирався почати будівництво такого потрібного йому комунізму?

З цієї точки зору, в першу чергу, звертає на себе увагу Гомельський Вокзал. Побудували його саме в ту епоху, а з огляду на географічне положення міста, саме з вокзалу багато і починають своє знайомство не тільки з Гомельської землями, а й з усієї республікою в цілому.

Щоб повністю переймуться тією епохою, варто прогулятися по Центральному проспекту, ось вже дійсно і вулиця може стати пам'ятником: всі будівлі витримані в одному стилі, міська влада намагається прикрасити фасади фарбами яскравішою і зробити вулицю веселіше, моя особиста думка у них це виходить, взагалі після Гродно я найбільше люблю бувати в Гомелі з обласних міст.

Є в Гомелі і справжня пам'ятка: Палацово-Парковий ансамбль князів Паскевичей. Можна сказати, що він, як Ватикан в Римі, є містом в місті. Варто сказати, що сам парк, якому вже понад 200 років, є місцем унікальним не тільки завдяки своєму віку і грамотної розбивкою, а й тим, що тут зібрані унікальні рослини, які не дивлячись на різницю рідного їм і місцевого клімату, відмінно прижилися. Людина ушляхетнив його територію, частково загативши її і прорив кілька каналів. Не тільки гомельчани і гості міста облюбували парк для відпочинку, є тут різна живність білки, наприклад.

Поруч з парком знаходиться і сам Палац Румянцевих - Паскевичей, біля входу в який знаходиться знаменитий пам'ятник Н. П. Румянцеву. Почали зведення палацу в 1777 році, взяли участь в ньому провідні фахівці того часу. Побувати тут встигли крім інших - інших і російські царі. Варто зауважити, що на відміну від інших пам'яток архітектури, даний комплекс практично не постраждав під час війн, що торкнулися Гомель і його околиці. Входить в ансамбль Петропавлівський собор - храм, побудований в ті ж часи, і хоча свого часу тут примудрилися розмістити навіть планетарій, свого культового призначення історична цінність не втратила, і сьогодні є головною православної реліквією міста. Цікаво те, що в розрізі храм повторює форму хреста, хоча багатьох приваблює і той факт, що з певного ракурсу вежа чимось нагадує Лондонський Сент-Пол.

Потребує уваги і літня резиденція князів, «Мисливський Будиночок», як її називають. Зараз в ньому розташувався музей історії Гомеля, але подивитися тут є на що, відвідати його варто обов'язково. Яскравою крапкою в ансамблі є Усипальниця роду Паскевичей, зовнішня обробка лазні якої дуже веселенька і жорстко контрастує з призначенням усипальниці, яка розташовується на глибині, і там дійсно знаходяться могили засновників роду.

Крім уже згаданого Центрального проспекту, хороша для пішої прогулянки вулиця Радянська, пейзаж той же, нехай і спростовувати її назва покликані будівлі царської епохи, але, як і всі в місті, відрізнити їх від пізніших радянських будівель, покликане, мабуть, назву цієї вулиці . Впирається вона в будівлю Гомельського цирку, вельми популярного серед місцевих. Тут є безліч крамничок, скверик, і вечорами тут люблять збиратися гомельчани. У літні вечори привертають їх сюди і фонтани, які в Гомелі можна назвати дикими, адже їх розмірений плин може змінитися в будь-який момент, обливши перехожого водою. Така ось місцева жарт.

Пожартувати місцеві архітектори взагалі люблять, мабуть це стало життєвою необхідністю розбавити веселими вкрапленнями важку міську архітектурну масу. Крім цирку і Міського Стадіону (до речі, самого затишного і симпатичного в Білорусі), місто вирішили напхати різними чарівними, і не дуже дрібничками. Це міські скульптури, кількість яких у Гомелі зашкалює. Є тут і водопровідник, вилазящій з люка, на вокзалі сидить мандрівник, чемодан якого показує всю географію його пригод. Можна побачити і клоуна Карандаша з собачкою, посидіти в кареті з Мальвіною, Буратіно теж є. На міському пляжі плаває Мазай, який почав збирання звірів не з зайців, а з рисі (або закінчив нею, але зайців в човні не видно). Милими здаються покажчики вулиць в центрі міста, питні фонтанчики в парку, в загальному, все те, що не тільки привертає увагу дітей, а й відволікає звичайного туриста від не зовсім хороших думок, навіяти які може весь міський вигляд.

І все ж, погулявши по місту, відвідавши всі його визначні пам'ятки, помилувавшись на скульптури, про Сталінської архітектурі якось забуваєш. Значит не вона вабить мандрівників в Гомель.

Схожі записи

О приходить на розум при цій назві?
Може саме з Гомеля «батько народів» збирався почати будівництво такого потрібного йому комунізму?