«Локо» - знову чемпіон!

26 серпня завершився восьмий Кубок Світу серед молодіжних клубних команд.

КМ-2018: півфінали позаду .

Кращі команди турніру - шведський ГВ-71 і ярославський «Локо» по-різному пройшли в фінал. Якщо наші чемпіони МХЛ просто розгромили в пух і прах австрійський «Ред Булл» (8: 2), то ГВ-71 обіграв канадську «Оттаву» лише з рахунком 4: 2. Хоча там вже все було зрозуміло в першому періоді, коли шведи відзначилися тричі. Справедливості заради, «Локо» тих же канадців обіграв з тим же рахунком на старті Кубка Світу. Місце в воротах зайняли Ілля Коновалов і Хуго Альнефельт.

Матч обіцяв бути захоплюючим і напруженим. І я чесно впевнений, що він ні скільки мої очікування не підвів. Тут ще був цікавий казус. Є такий додаток MyScore, з яким можна стежити за спортивними подіями. Я вибрав фінальну гру, а додаток в першому періоді помилявся дуже часто. Лише до другого періоду роботу нормалізували. Від них повідомлення приходить про те, що був гол, я дивлюся трансляцію і голи немає. Так було ні тільки у мене.

Перший період виявився безголевим, хоча починався дуже цікаво. Команди включили великі швидкості, створювали хороші моменти, але воротарі не здригнулися. Але потім нерви у польових гравців не витримали. Макс Веннлунд в коліно зустрів Георгія Іванова, за що отримав тільки дві хвилини. А через 6 хвилин Іванов, виконуючий роль капітана «Локо», зіграв дуже брудно, атакувавши шведа в голову. Той дуже довго лежав на льоду, але зміг сам піти в роздягальню. А Іванова головні суддя без сумнівів теж відправили оглядати матч в підтрибунні приміщення і дали «Локо» п'ятихвилинне меншість. Шведи навіть в подвійному більшості намагалися грати, але нічого хорошого у них не вийшло. Так і завершився без голів перший період фіналу.

Чого не сталося в першій двадцятихвилинці, то сталося в другому періоді. Вже на 22-й секунді після перерви Веннлунд був першим на добиванні, а Коновалов навіть не встиг зреагувати на його кидок. Після цього у шведів був ще дуже хороший момент для взяття воріт, який не увінчався успіхом. Але потім «Локо» конкретно перехопив ініціативу, змушував суперника помилятися, створював дуже небезпечні моменти. Після одного з них команди залишилися в усічених складах. А що далі зробив Марк Павликів, це потрібно бачити своїми очима. Взяв шайбу на синій лінії, пройшов крізь оборону ГВ-71 шикарними фінтами і віддав передачу Миколі Коваленко, який точно підправив шайбу у ворота Альнефельта. Незабаром гра трохи вирівнялася, вже не було такого серйозного тиску з будь-якої сторони. Біда грянула звідти, звідки не чекали. Еббе Фьелльстрём відсидів дві хвилини на лаві штрафників, вийшов, пішов в атаку, зловив шайбу в повітрі, зіграв в стінку з партнером і відправив шайбу точно в сітку воріт «Локо». До кінця періоду залишалося всього 52 секунди.

Ярославцам потрібно було відіграватися, тому вони на початку третього періоду більше володіли шайбою. На 8-й хвилині шведський гравець грубо зіграв в своїй зоні, за що справедливо отримав 2 + 10. І під кінець більшості Кирило Сліпий по-Кучеровский - кидком в дотик з правої кола вкидання зрівняв рахунок! Треба було бачити його реакцію на закинуту шайбу. А незабаром Данило Гизатуллин в штовханині перед воротами ГВ-71 виявився найвдалішим і відправив третю шайбу у ворота шведів! За якийсь невеликий проміжок часу хід матчу перекинувся з ніг на голову. Тепер гравцям зі Скандинавії потрібно було відіграватися. Тільки ось «Локо» зловив кураж і наносив атаки за атаками. Тільки остання хвилина пройшла в зоні Ярославцев. Але ні тайм-аути, ні заміна голкіпера не допомогла шведам.

Післямова.

Ярославський «Локо» - дворазовий чемпіон Кубка Світу. Таким досягненням володіє тільки «Червона Армія». Дійсно ярославці заслужили цей титул. Єдиним складним суперником для них був той самий ГВ-71, який став чемпіоном в Швеції. По суті, за весь турнір було всього 6-7 цікавих матчів з 18. Решта все розгроми.

Ідеальний турнір за моєю версією був би таким. 10 команд з Росії, Швеції, Фінляндії, США, Канади, Чехії, Словаччини, Німеччини та Швейцарії. Обов'язково це повинні бути чемпіони. Ще одне місце буде зарезервовано командою-господаркою турніру. До речі, місце наступного Кубка Світу так і не сказали. У плей-офф виходять 6 команд. Перші місця відразу в півфіналі. Так буде чесно, прохідних матчів стане менше. Фінал був класним, тому що там грали сильні команди. Уявіть, що буде таких хоча б 7 клубів, то це вже підвищення рівня турніру.

Спасибі Сочі за льодову арену «Шайба» і теплу погоду. Тепер треба рухатися далі, розвиватися, робити турнір брендом. До прес-службі ліги взагалі ніяких питань, залучили кращих журналістів в Росії, в соціальних мережах робили все, як годиться. Питання є тільки до сайту ліги, де в розділі Кубка Світу якась незрозуміла ситуація.

Треба вірити тільки в краще, тому думаю, що наступний кубок світу буде набагато краще цього. А тепер треба відпочити і підготуватися до нового сезону в Росії.