Полезные материалы

«Гонка Героїв» в Грозному. Траса «Гонки Героїв»: найскладніша дистанція

  1. Найскладніша траса
  2. Старт на майданчику університету спецназу
  3. Боротьба за медалі
  4. Випробування на міцність: з чого складається траса?
  5. Фінішна пряма: медалі і плов

Цього літа кореспонденти «Чемпіонату» влаштували собі справжню перевірку на міцність. Микита Кузін і Данило Бороздин вирушили в Грозний для того, щоб взяти участь в самому складному і непередбачуваному етапі екстремальної гонки з перешкодами.

Найскладніша траса

Немає нічого дивного в тому, що найскладнішою трасою «Гонки Героїв» називають грозненську. Такої думки дотримуються як організатори, так і учасники. Вона складається з 39 етапів, розкиданих на дев'яти довгих кілометрах з перепадом висот більше 200 метрів. Втім, між етапами можна не тільки думати про призовий фонд етапу, що становить понад 3 млн рублів, а й милуватися прекрасними видами Кавказу: тут учасникам відкриваються і гори, і річки, і густий ліс, який рятує від палючого сонця.

Втім, між етапами можна не тільки думати про призовий фонд етапу, що становить понад 3 млн рублів, а й милуватися прекрасними видами Кавказу: тут учасникам відкриваються і гори, і річки, і густий ліс, який рятує від палючого сонця

Фото: Прес-служба «Гонки Героїв» / Університет спецназу Росії

Рятуватися, до слова, було від чого: в день гонки в Чечні було близько тридцяти градусів спеки. Втім, цей фактор не відлякав ні професійних учасників, які приїхали спеціально заради гонки, ні місцевих жителів, які вирішили перевірити свої сили на цій смузі перешкод.

Старт на майданчику університету спецназу

Всіх їх організатори «Гонки Героїв» зібрали на території російського університету спецназу. Господарі привітали учасників показовими виступами спецназівців і красивим прольотом літаків. Завершилося літакове бенкет висадкою парашутистів з прапорами Росії, Чеченської Республіки і «Гонки Героїв». Пізніше вони були урочисто підняті на флагштоки - і змагання розпочалися.

Пізніше вони були урочисто підняті на флагштоки - і змагання розпочалися

Фото: Прес-служба «Гонки Героїв» / Університет спецназу Росії

Боротьба за медалі

В очікуванні мас-старту більшість любителів дивилося концерт за участю місцевих колективів, які виконували лезгинку і кавказькі пісні. Тим часом стартували індивідуальні забіги. Лідером у чоловіків був переможець минулої гонки Сергій Перелигін, майже відразу очолив пелотон і в цей раз. До останнього відрізку дистанції спортсмен «віз» найближчому переслідувачу цілий вагон часу. Однак Сергія підвів етап, який є лише в грозненской «Гонці Героїв» - стрільба з пістолета. Промахнувшись повз мішеней п'ять разів з шести, Перелигін відправився на штрафні кола і упустив перемогу, до якої був такий близький.

На жаль, автору цих рядків не вдалося простежити за ходом перегонів у жінок, команд і пар, оскільки він сам відправився на розминку.

Випробування на міцність: з чого складається траса?

Так-так, заради гарного матеріалу варто самому перевірити себе на найскладнішій дистанції «Гонки Героїв»! Нарешті, прийшов час масових стартів, і пара співробітників «Чемпіонату» розчинилася в натовпі місцевих любителів спорту. Наступні дев'ять кілометрів ми пихкали, перелазалі через колоди, забиралися по канатах, бігли по бруду, повзли під колючим дротом, долали стіни - в загальному, приємно проводили час.

Наступні дев'ять кілометрів ми пихкали, перелазалі через колоди, забиралися по канатах, бігли по бруду, повзли під колючим дротом, долали стіни - в загальному, приємно проводили час

Фото: Прес-служба «Гонки Героїв» / Університет спецназу Росії

Фінішна пряма: медалі і плов

Місцеві інструктори уважно стежили, щоб ніхто з учасників не отримав травму, а часом навіть давали Лайфхак: я, наприклад, дізнався, що по лежачим на воді шинам цілком можна котитися ковбаскою. До речі, про їжу: на фініші всіх учасників чекав смачний плов, який ми скуштували відразу після душа.

«Гонка Героїв» пройшла в атмосфері чесної боротьби і відкритого суперництва, об'єднавши учасників різних національностей. На цьому наголосила і Юлія Барановська, яка приїхала до Чечні спеціально заради гонки героїв. Цього разу вона відвідала «Гонку Героїв» в Грозному як гість, пообіцявши в наступному році взяти участь в змаганнях. Чекаємо!

Дізнатися більше про найближчих стартах і взяти участь в командному або індивідуальному заліку можна тут .

Випробування на міцність: з чого складається траса?