Великий швейцарець Даріо Колонья на Олімпіаді увійшов в історію лижного спорту

Даріо Колонья. фото AFP

Великий швейцарець Даріо Колонья на Олімпіаді увійшов в історію лижного спорту https://cdn.segodnya.ua/img/article/11151/31_main_new.1518809518.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11151/31_tn. 1518809518.jpg 2018-02-16T21: 53: 08 + 02: 00 Новини 32-річний спортсмен став першим лижником в історії спорту, кому вдалося виграти один і той же вид Олімпіади тричі

Країни, які ділять олімпійський пиріг, у всіх на слуху. Але є і такі, для яких Ігри поки що катастрофічно невдалі. Дві з них ми знаємо, але і прославлена ​​колишніми перемогами Швейцарія (у швейцарців на момент відкриття Ігор було рівно 50 "зимових" золотих медалей, 16 з яких завойовані за три останні Олімпіади) ще два дні тому мала одну сиротливу "бронзу" - за керлінг . Після цього "прокинулися" гірськолижники (дві медалі у Фойц, одна - у Холденер), але золота графа була як і раніше порожня.

Однак сьогодні вдень підтвердилося, що в Швейцарії є три надійних інституції: банківська система, годинник і Даріо Колонья. Як Женя Лукашин з друзями перед Новим роком мав звичку ходити в лазню, так і Колонья має звичай вигравати "оброблення" на 15 кілометрів. Виграв він її в Ванкувері, виграв в Сочі, а перед сьогоднішньою гонкою решті питання стояло так: Колонья або клеб? А коли стало відомо, що норвезькі тренери вирішили поберегти молодого хлопця і не заявили його на цю гонку, питань залишилося ще менше. І хоча два побратима по зіткненню в скіатлоне , Два відкриття Ігор - норвежець Крюгер і росіянин спицями - влаштували таку "зарубив", що не витримав навіть могутній Мартін Йонсруд Сунбю, і розділили між собою "срібло" і "бронзу" (Крюгер знову був вище), все це відбувалося за спиною Колоньї. СуперДаріо, користуючись тим, що в обробленні можна "сісти на хвіст", накрутив темп з самого початку, і до останніх кілометрів нарощував перевагу, а коли воно досягло 20 секунд, дбайливо підтримував на цьому рівні, не даючи нікому засумніватися в тому, хто тут господар.

Після фінішу емоційний швейцарець не приховував щастя. Звичайно, не тому, що він перервав медальну посуху своєї країни на цих Іграх - немає, привід (як ніби перемога на Іграх привід недостатній!) Був більш серйозним: Колонья став першим лижником в історії спорту, кому вдалося виграти один і той же вид тричі . Ні чоловікам, ні жінкам раніше це було не під силу. Даріо ж, який тепер має triple four - чотири перемоги в загальному заліку Кубка світу, чотири перемоги в Тур де Скі і чотири олімпійські "золота" - тільки 32 роки, та й то неповних. Що за вік для лижника? Будемо сподіватися, що великий швейцарець не повісить лижі на гвоздик. Втім, і ці Ігри ще не закінчені - попереду королівська дисципліна - "полтинник".

Юрій Бузько

Інші історії автора про Олімпіаду-2018:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Виграв він її в Ванкувері, виграв в Сочі, а перед сьогоднішньою гонкою решті питання стояло так: Колонья або клеб?