Полезные материалы

Жіноча естафета в біатлоні НЕ Олімпіаді-2018 - репортаж про гонку

  1. Орфографічна помилка в тексті:

23 лютого 2018, 10:28 Переглядів: 23 лютого 2018, 10:28 Переглядів:   Фініш Дар'ї Домрачової

Фініш Дар'ї Домрачової. Фото AFP.

вчорашня естафета біатлоністок викликала вкрай суперечливі відгуки - від захоплених до різко негативних. Почасти це пов'язано з симпатіями до тієї чи іншій команді, але аргументи теж присутні.

Ті, хто повертає палець вниз, називають те, що сталося безглуздою лотереєю - мовляв, при нормальній погоді результати були б зовсім іншими. Чи не посперечаєшся - ймовірно, були б.

Ті, хто захоплюється, вказує на бійцівські якості переможниць, які впоралися з погодою краще, ніж визнані фаворити. І це - теж факт, досить очевидний.

Так хто ж ближче до істини? Вірніше, так: чиї аргументи вагоміші?

Справа в тому, що переважна більшість змагань проводиться при т.зв. "Нормальних" умовах - найчастіше вони такі спочатку, але якщо все так уже й погано, можна перенести етап в інше місце або на інший час (на Олімпіаді другою складніше, а перше взагалі неможливо). В результаті природний відбір воліє тих, хто саме з цими умовами справляється краще за інших - стерпно стріляє, а в бігу вирішує результат боротьби.

Однак біатлон, як і будь-який спорт - в деякому роді імітація реальних дій "в житті". Боєць або мисливець повинен стріляти добре не тільки при гарній погоді і прекрасної видимості, а ЗАВЖДИ. І тому в тому, що дівчата потрапили в складні умови, великої біди не бачу: хто виявився більш холоднокровний і краще розіграв свої козирі, той і переміг. Наприклад, дівчата з Білорусі, які традиційно добре стріляють (як з'ясувалося - і при поганій погоді теж), як правило, не беруть із цього великих дивідендів: 7-10 секунд, що витрачаються на доппатрон, і навіть 20-30, що витрачаються на три, відбиваються на лижні. А штрафне коло? А ТРИ штрафних кола? Тут вже картина дещо інша ...

Ось так і вийшло, що білоруські, які (крім Домрачевою і в якійсь мірі Скардіно) традиційно залишаються в тіні більш спритних суперниць, на цей раз за рахунок блискучої стрільби протрималися в групі лідерів три етапи, а потім вже Дарина свій шанс не упустила (хоча все вирішувалося - знову, знову! - в останньому доппатроне на останньому рубежі: промахнись Дарина - боролася б за "бронзу").

Похвали заслуговують і шведки, особливо олімпійcкая чемпіонка Еберг: вона виявилася однією з двох учасниць гонки (а всього їх було 72!), Які зуміли закрити 10 мішеней 10 пострілами, причому зробила це на вирішальному, четвертому етапі і вивела свою команду з восьмого (! !) місця, на якому прийняла естафету, на друге. Норвежки билися зовсім героїчно: незважаючи на три штрафних кола, вони до початку четвертого етапу програвали лідерам тільки хвилину (як і шведки) - а, значить, зберігали шанси на медалі. На жаль, Олсби, яка бігла ще краще, ніж Еберг, чисто відстріляли тільки на першому рубежі, а на другому зробила три промахи, що залишили її і подруг не тільки без "срібла", а й взагалі без медалей. Трійку замкнули француженки, які все робили непогано - і без кіл обійшлися, і бігли досить швидко - але 14 доппатронов виявилися непосильним тягарем.

Якщо ж говорити про тих, кого спіткала повна катастрофа, то це, звичайно, Німеччина. Три штрафних кола, які дружно заробили три перших учасниці естафети - здавалося б, не вирок (судячи по норвежкам), але і бігли вони не дуже. В результаті Лаура Дальмаєр, яка в безнадійній ситуації теж не дуже старалася, вивела їх тільки на восьме місце. Героїні змішаної естафети, італійки, також не приховували високих амбіцій, і Вітоцці, яка, як і два дні тому, закінчила перший етап лідером, як і Доротея Вірер з Гонтье, які, навіть настрілявши три штрафних кола, примудрилися перед останнім колом зберегти третє місце в 12 секундах за лідером (!!!, порівняємо з норвежками!), зробили щось, близьке до подвигу. Але ... Федеріка Санфіліппо не змогла відповідати. Ще одне штрафне коло (і це при внаслідок поліпшення погоди!) Обрушив команду на дев'яте місце.

Про українок, на жаль, сказати нічого. Підготовка залишала бажати кращого, а нездоровий клімат в команді і нерозуміння спортсменками дій тренерів, про який Валя Семеренко відверто написала в соцмережах (Як би не ставитися до цього "виносу сміття з хати"), привів до обтяжуючому результату: олімпійські чемпіонки попередніх Ігор зайняли ... 11-е місце. Претензій немає тільки до Юлії Джимі, яка на своєму, третьому етапі не просто показала кращий результат, але і виграла у всіх лідерів близько хвилини! Результат феноменальний - якби в команді ще хоч одна така, і ... Не знайшлося.

А Домрачева на фінішній прямій навіть встигла схопити прапор Білорусі. Правда, недоброзичливий до Лукашенко корейський вітер тут же зірвав його з древка, з яким Дарина та фінішувала, тріумфально повернувшись на саму вершину після хвороби і народження дитини. Ображений недовірою співвітчизників чоловік - Уле-Айнар Бьорндален - на цей раз виконував незвичну роль, аплодуючи улюбленої з трибун.

Думаю, вони вважатимуть славою.

Юрій Бузько

Інші історії автора про Олімпіаду-2018:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "недоброзичливість до Лукашенко корейський вітер зірвав прапор Білорусі: як пройшла жіноча естафета". інші Новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Так хто ж ближче до істини?
Вірніше, так: чиї аргументи вагоміші?
А штрафне коло?
А ТРИ штрафних кола?