Полезные материалы

Дилема "Фіналу шести" для росіянок

Сьогодні жіноча збірна Росії почне в Гонконзі третій попередній етап "Гран-прі", на якому отримає останній шанс пробитися до "фіналу шести".

Н аша команда вирушила на Далекий Схід вдруге за два тижні. Взагалі в плані перельотів календар у росіянок вийшов - не позаздриш. Незважаючи на те що всі професійні спортсмени звикли до роз'їздів. Етап в Куньшань змінився туром в Калінінграді, і ось тепер збірну чекає Гонконг. І якщо підопічні Володимира Кузюткіна хочуть поїхати на фінальний турнір, їм потрібно здобувати три перемоги в трьох матчах.

З ОБЛАСТІ ТЕОРІЇ

Перший візит в Піднебесну виявився для російської команди не надто вдалим, хоча і надзвичайно корисним в плані досвіду. Виступаючи експериментальним складом і постійно тасуючи ігрові поєднання, збірна Кузюткіна зазнала три п'ятисетового поразки. Від США, Італії та Китаю, які після шести ігор розташувалися в першій п'ятірці.

Росія ж йде на дев'ятому місці - на домашньому етапі в Калінінграді були здобуті перемоги над аутсайдерами з Бельгії та Домініканської Республіки. Зате в заключному матчі минулого уїк-енду команда без особливих варіантів програла голландкам, які ділять лідерство у зведеній таблиці кваліфікації з Сербією. Дві перемоги в шести матчах - найгірший показник для нас з 2014 року.

- Ніякої іншої оцінки, окрім гарної, дати не можу, - зазначив Кузюткін після закінчення калінінградського етапу. - Вона складається з двох частин. Зі спортивного, де ми взяли мало очок, і ще з одного - ми не здавалися ні в одному з матчів. Не можу сказати "погано" ні про одну гру.

Згідно з регламентом "Гран-прі" в фінальний етап, який відбудеться на початку серпня в китайському Нанкіні, вийдуть п'ять кращих команд за підсумками попередньої стадії, не рахуючи господарок майданчика. До цього числа крім Росії поки не потрапляє, наприклад, Бразилія, але южноамеріканкам в ці вихідні чекає домашній тур. З точки зору математики "залізну" путівку в вирішальні матчі дають шість перемог, яких Росії вже не добитися. Якщо прикинути всі варіанти, то ясно, що шанси чисто теоретичні - потрібно вигравати самим і сподіватися на успішний результат матчів в інших містах.

Інше питання - чи потрібен взагалі збірної в процесі підготовки до чемпіонату Європи цей "Фінал шести" і третій поспіль переліт в Китай з інтервалом в два тижні. Але як би там не було, Росія з 20 сезонів "Гран-прі" не попадала в число претенденток головного призу за все тричі, а на майданчик ніхто не виходить, щоб програти.

Але як би там не було, Росія з 20 сезонів Гран-прі не попадала в число претенденток головного призу за все тричі, а на майданчик ніхто не виходить, щоб програти

Капітан жіночої збірної Росії Ірина КОРОЛЕВА. Фото Олена СОБОЛЬ, "СЕ"

ПОВЕРНЕННЯ В Піднебесній

Так, у вересні в Баку у нас буде зовсім інша команда. З Гончарової і Щербань , з Кошелевої і Старцевой . Поки ж тривають експерименти - наприклад, в Китай на цей раз не полетіла одна з міцних гравців основи Ірина Фетисова. У цього складу російської збірної поки проблем вистачає. Явно кульгає гра на прийомі, причому часом на обидві ноги. Є труднощі в зв'язці, де представлена в основному одна Ірина Філіштинський - її змінниця Тетяна Романова нечасто з'являлася на майданчику. Існують і складності в завершенні атак.

- Дівчата б'ються, як можуть, і по частині самовіддачі ніяких претензій бути не може, - сказала в інтерв'ю "СЕ" відома в минулому волейболістка, чемпіонка світу Олена Годіна. - Що стосується гри, то найкраща нападаюча цієї команди - Ірина Воронкова. При цьому їй дуже непросто, тому що вона використовується трохи не за призначенням. Все-таки Ірина доігровщіца, а не діагональна. Впевнена, що на своїй звичній позиції вона була б набагато ефективніше.

Подивимося, що заготовив Кузюткін на цей раз. Багато що визначиться вже в п'ятничному матчі проти Сербії. Яка виграла у Росії останні три зустрічі, включаючи той самий олімпійський чвертьфінал, що до сих пір сниться багатьом нашим дівчатам. Сербська дружина не потрапляла в шістку кращих з 2013-го, але як ніколи близька до цього. Поки взяти над ними верх зуміла тільки Бразилія, та й то з другої спроби.

А у вихідні суперницями росіянок стануть команди Китаю і Японії. З китаянками ми вже зустрічалися два тижні тому і програли на тай-брейку. Крім цього представниці Піднебесної, в нинішньому "Гран-прі" виступають виключно на своєму майданчику, встигли обмінятися перемогами з США і Італією, а також обіграти Туреччину. Японки ж зуміли нанести поки єдине на нинішньому турнірі поразки Голландії, причому на майданчику суперниць, а також перемогти в рідних стінах Бразилію. Зате, наприклад, програли домініканкам.