Полезные материалы

Байкерів хочуть прогнати з оглядового майданчика Воробйових гір

Плани реконструкції не передбачають стоянок для мотоциклістів

Після того як в 2013 році територія заказника Воробйови гори була передана парку Горького, там почалася реконструкція. Здавалося б, справа для сучасної Москви звичне. Але саме зміни на Воробйових горах викликають подив, а то і невдоволення у самих різних груп населення. В початку 2014-го обурилися спортсмени. Вони виступили проти обнесення забором території «Російської гірськолижної школи» і закриття двох стрибкових трамплінів. І тепер, в кінці травня, з'явилися нові розсерджені - байкерам, традиційно збираються на оглядовому майданчику у МДУ, недвозначно натякнули, що їм варто підшукати інше місце. Після реконструкції, оголошеної на днях, оглядовий стане «простором для комфорту відвідувачів» і стоянка мотоциклів або машин на оновленому просторі не передбачена.

Після реконструкції, оголошеної на днях, оглядовий стане «простором для комфорту відвідувачів» і стоянка мотоциклів або машин на оновленому просторі не передбачена

Фото: Сергій Ахромеев

«Якщо вони реально хочуть розвивати тут спорт, то краще б трампліни відремонтували», - каже професійний спортсмен і тренер Сергій Ахромеев, коментуючи те, що відбувається на Воробйових горах. Зараз спортсмени використовують тільки два з чотирьох стрибкових трамплінів - 10- і 20-метровий. Великий трамплін в 72 метра закрили в 2010 році після пожежі. Тоді загорілися спеціальні щітки, якими покрита зона приземлення, - вони дозволяють тренуватися і влітку. Полум'я загасили, але щітки так і не замінили, вважаючи за краще пофарбувати в зелений колір бетон під ними. Природно, в такому вигляді трамплін для стрибків непридатний, і його законсервували на невизначений термін. Приблизно тоді ж офіційно закрили і 45-метровий трамплін, хоча по факту його експлуатували аж до осені 2013 року. «На цьому трампліні проводяться тренування для дітей від десяти років, - розповідає Ахромеев. - Зараз ті, хто постарше, тренуються виключно на зборах в інших містах, але десятирічні хлопці не можуть займатися в такому режимі ».

Десятиметровий і двадцятиметровий трампліни місцеві тренери жартівливо називають «купинами» - призначені вони для зовсім маленьких дітей і служать для відпрацювання стрибкової техніки з мінімальним ризиком. Але, освоївши ази, починаючі спортсмени практично позбавлені тепер можливості рухатися далі.

«Навчально-тренувальний процес на трамплінах припинений - спортивні об'єкти знаходяться в аварійному стані, - пояснили« МК »в ЦПКіВ. - На підставі технічного експертного висновку трампліни К-45, К-72 були визнані непридатними для використання. Проведення тренувань на аварійних об'єктах просто небезпечно для життя молодих спортсменів ».

За словами Ахромеева, в приватних розмовах працівники парку визнають, що коштів на відновлення трамплінів поки просто немає. Принаймні подібна стаття витрат у бюджеті комплексу не передбачена, і покривати витрати на ремонт міська влада пропонує з прибутку, одержуваної від комерційної діяльності парку. «Раз грошей немає, потрібно розставляти пріоритети, - вважає Ахромеев. - Трампліни потрібно вводити в дію якомога швидше, інакше ми ризикуємо втратити ціле покоління молодих спортсменів ».

Невдоволення тепер виявляють і байкери, традиційно збираються на оглядовому майданчику. Справа в тому, що після оголошеної днями реконструкції любителям швидкої їзди тут, швидше за все, не залишиться місця. «Ми ні з ким не боремося, просто організуємо простір для комфорту відвідувачів, - цитує« Москва-24 »директора парку Горького Ольгу Захарову. - Я думаю, їм самим в якийсь момент може стати не дуже комфортно, тому що на майданчик буде приходити все більше і більше туристів ».

В рамках реконструкції оглядовий майданчик застелять тротуарною плиткою, а навколо посадять дерева. У центрі майбутнього майданчика розмістять карту Москви. «На ній будуть зображені ключові точки міста, підсвічена Москва-ріка, сім пагорбів, позначена сама оглядовий майданчик, також буде горіти червоний вогник - кремлівська зірка», - пояснює Захарова.

При цьому, як розповіла архітектор Єва Радіонова, «суспільний простір створюється для людини: для відпочинку і прогулянок. Байкери зможуть залишати мотоцикли в іншому місці і гуляти по оглядовому пішки ».

«Так уже склалося історично, що Воробйови гори - це традиційне місце збору байкерів, - розповіла байкер Сабіна, більш відома як Валькірія77. - Раніше ми збиралися внизу - у Лужників, але коли їх закрили для проїзду, перемістилися на оглядовий. Особисто до мене не раз підходили туристи і говорили, що приїхали сюди спеціально, щоб подивитися на мотоциклістів. Буде дуже сумно, якщо нас поженуть з Воробйових ». За словами Сабіни, гідної альтернативи оглядовому майданчику у московських мотоциклістів немає. «Як на мене так краще б вони відокремили місце, куди можна приїхати і спокійно поїсти і попити, не заважаючи городянам спати, - каже вона. - А так нічого хорошого з цієї ситуації я не можу сказати. Все робиться як завжди ».

Антон Калютіч

Тема в газеті: Байкерів спустять з Воробйових гір
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №26534 від 28 травня 2014