Полезные материалы

Кращі тренажери для спини і хребта в домашніх умовах

  1. Схожі статті Зміст статті: Болі в спині стали проблемою для кожної третьої людини. Справитися...
  2. Як правильно вибрати тренажер для дому
  3. Правила занять на тренажерах будинку
  4. Види тренажерів для спини з фото
  5. тренажер Горбоконик
  6. тренажер гиперєкстензия
  7. Дошка Євмінова

Схожі статті

Зміст статті:

Болі в спині стали проблемою для кожної третьої людини. Справитися з остеохондрозом, виправити поставу і укріпити м'язовий корсет допоможуть домашні тренажери для спини.

Важливо вибрати відповідне обладнання і підібрати правильне навантаження. Про особливості оздоровлення в домашніх умовах ми дізнаємося зі статті.

Багато хто вважає, що здорова спина - це справжня розкіш, але тренажери для спини і хребта можуть цю думку змінити. Якщо ви вирішили зміцнити м'язи вдома, будьте дуже уважні при виборі обладнання.

різновиди тренажерів

Перш за все потрібно усвідомити відмінності між кардіо і силовими тренажерами для м'язів спини.

Кардіотренажери дають аеробне навантаження на організм. Вони сприяють загальному зміцненню організму, спалюють жир і зміцнюють серцево-судинну систему.

Такі заняття насичують киснем кров, чим покращують її циркуляцію і обмінні процеси, дають навантаження на дихальну систему Такі заняття насичують киснем кров, чим покращують її циркуляцію і обмінні процеси, дають навантаження на дихальну систему.

Це сприяє схудненню, зміцнює поперекові і спинні м'язи, а також розвиває витривалість.

Силові тренажери для спини для будинку спрямовані на розвиток м'язової маси, зміцнення м'язового корсету. В цілому вони сприяють поліпшенню фізичного стану.

Існують також спеціальні тренажери для лікувальної фізкультури. Вони підходять для післяопераційного періоду, реабілітації та ремісії.

З їх допомогою можна виконувати лікувальну гімнастику, розроблену медиками для зміцнення попереку. Всі види тренажерів для спини сприяють зміцненню м'язів спини, спалюванню жиру, поліпшенню кровообігу.

Як правильно вибрати тренажер для дому

Перед покупкою пристрою визначте мету занять. Це може бути лікування конкретного захворювання, підтримання форми, схуднення. Перед покупкою пристрою визначте мету занять Якщо ви плануєте займатися кожен день, то вибирайте тренажер для середнього рівня підготовки.

Якщо ж ви не плануєте займатися часто, можна вибрати пристрій для новачків. Врахуйте зростання людини, який буде тренуватися, і його вага. Ваша вага повинен бути на 15-20 кг менше допустимого.

Чим більше навантажують техніку, тим швидше вона зношується і виходить з ладу. Варто провести примірку тренажера для спини, і якщо вам на ньому некомфортно, то шукати інший варіант. Так, головні критерії вибору:

  • габарити пристрою (скільки місця ви виділяєте під техніку);
  • зріст, вага людини;
  • рівень підготовки;
  • складність використання;
  • ціна.

Коли вибір зроблений, пора дізнатися правила домашніх тренувань.

Правила занять на тренажерах будинку

Перш ніж приступати до занять спортом, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Не варто ставити собі діагноз самостійно, адже неправильна навантаження тільки посилить проблему.

Після консультації з медиком зверніться до тренера або до спеціальної літератури, щоб скласти план тренувань Після консультації з медиком зверніться до тренера або до спеціальної літератури, щоб скласти план тренувань.

Перед початком заняття рекомендується виконати розминку - нахили, прогини. Якщо при виконанні вправ виникають больові відчуття, краще припинити тренування.

Здоровій людині рекомендують тренуватися 40-60 хвилин, а для періоду реабілітації достатньо 20-30 хвилин.

Щоб м'язи залишалися в тонусі і тренажер для спини в домашніх умовах приносив реальну користь, займатися потрібно регулярно, не менше трьох разів на тиждень.

Перед початком силових вправ завжди виконуються кардионагрузки.

Види тренажерів для спини з фото

З кардиотренажеров найбільше навантаження на організм дає гребний тренажер . Він безпосередньо діє і на хребет, і на м'язи спини. З кардиотренажеров найбільше навантаження на організм дає   гребний тренажер Якщо тренуватися в посиленому темпі, можна накачати спину, а гребля в низькому темпі підходить для лікувальної фізкультури.

Решта видів кардіотренажерів дають загальне навантаження. велотренажер допоможе виправити поставу і укріпити поперек. Степпер і орбитрек більше впливають на хребет, але також впливають і на поперекові м'язи.

Бігова доріжка може бути як корисною, так і шкідливою при захворюваннях опорно-рухового апарату. Якщо використовувати її для ходьби, то тренажер підходить і для реабілітації.

Біг дає сильне навантаження на хребет і суглоби, тому краще обмежитися ходьбою. В цілому ж аеробні тренажери сприяють загальному зміцненню організму.

Силові тренажери - це спосіб опрацювати м'язи спини за допомогою тяги на спеціальній лаві. Велике навантаження досить швидко дає ефект. Тяга на спину в тренажері може бути верхній і нижній.

Підняття верхнього блоку виконується на лаві за допомогою ручки, закріпленої вантажами. Вага ви вибираєте самі, як і спосіб тренування. Можна робити паралельний хват ручки, тягу до грудей або за спину.

При цьому руки можуть бути рівними або зігнутими. Лава для тяги нижнього блоку схожа на гребний тренажер. Рівень навантаження регулюється за допомогою гир.

В обох випадках гойдається круглий м'яз спини, трапеція, біцепс і найширша спинна м'яз. Зміцнюючи корсет, ми зменшуємо навантаження на хребет і тримаємо все тіло в тонусі.

тренажер Горбоконик

Для лікувальної фізкультури використовуються тренажери для спини місток, або Горбоконик, і лави для розгинання Для лікувальної фізкультури використовуються тренажери для спини місток, або Горбоконик, і лави для розгинання.

Вони знімають напругу з попереку, розслаблюють хребет і зміцнюють м'язи навколо нього, покращують кровообіг.

Принцип дії такого пристрою полягає в розтягуванні спазмованих м'язів.

Горбоконики найчастіше застосовуються для виправлення постави у дітей і підлітків, але корисні вони і для дорослих.

тренажер гиперєкстензия

Тренажер для лікування спини - це похила поверхня з валиком для ніг внизу. Тренажер для лікування спини - це похила поверхня з валиком для ніг внизу Вправи на ній розвивають випрямлячі спини, практично не навантажують суглоби, зміцнюють сухожильний корсет навколо хребта.

Підходить вона і для людей зі слабкою спиною, яким не рекомендовані великі навантаження. Ризик травми зведений до мінімуму. Такий тренажер підходить для реабілітації після лікування міжхребцевих гриж, а також при сколіозі і остеохондрозі.

Однак при радикуліті він може нашкодити, тому необхідна консультація лікаря.

Дошка Євмінова

Для лікування також використовується дошка Євмінова - тренажер для спини, в якому поєднується витягування хребта і тренінг глибоких м'язів спини Для лікування також використовується дошка Євмінова - тренажер для спини, в якому поєднується витягування хребта і тренінг глибоких м'язів спини.

Цей профілактор є розташовану під нахилом дошку. Багато тренажери підходять одночасно для розтяжки спини, для рук, для ніг і для преса.

Наприклад, тренажер хаммер дає рівномірне навантаження для спини і для грудних м'язів. Роликовий тренажер деревомасою дає ефект масажу, розслаблює м'язи, розтягуючи і розминаючи їх.

Проблеми з хребтом і болю в спині - звичайна справа для сучасної людини. Дискомфорт і біль може бути пов'язана з віком, неправильними навантаженнями, сидячою роботою.

У домашніх умовах гарні тренажери для спини допоможуть зняти больові відчуття, зміцнити м'язи і поліпшити кровообіг. Не обов'язково купувати блоковий тренажер, для спини досить складного і компактного устаткування. Консультація лікаря перед початком занять обов'язкова.

А якими тренажерами користуєтеся вдома ви? Діліться враженнями і результатами тренувань в коментарях!

А якими тренажерами користуєтеся вдома ви?