Полезные материалы

Як гормони впливають на наш вагу: дієта Елізабет Лі Влиет

  1. Чому ми не худнемо
  2. Між нами, дівчатками
  3. Будуємо на століття
  4. Меню дня
  5. ягідний смузі
  6. Паста з морквяним песто
  7. швейцарські котлетки
  8. Плюси і мінуси

Елізабет Лі Влиет

У третьому класі школи Елізабет почала набирати вагу, а вже до кінця навчального року досяг у цьому досягла успіху. До того ж дівчинка стала носити окуляри. Ось так юна Влиет несподівано відчула себе гидким каченям. Причому передумов для цього начебто не було. Її батьки і брати були досить стрункими, на зір не скаржилися . Мама годувала всю сім'ю корисними стравами з овочів і пісного м'яса, а фастфуд вважала «сміттєвої їжею».

Схуднути Елізабет вдалося тільки в коледжі - і то своєрідно. Добра подруга порадила їй замінювати їжу сигаретами, і до кінця навчання Влиет щосили втрачала не тільки вагу, але і здоров'я. В аспірантурі вона розлучилася зі шкідливою звичкою, тому що не курив її новий бойфренд. Не палив, зате відрізнявся завидним апетитом. Вони з Елізабет ходили в ресторани, влаштовували пізні вечері, а потім обидва сідали на білкову дієту. І юнак стройнело на очах, а ось дівчині це ніяк не вдавалося. Тоді Влиет вперше і задумалася: чому більшість знайомих чоловіків легко скидають зайві кілограми, а її подруги регулярно терзають себе голодом, але особливих результатів не досягають? Несправедливо!

Чому ми не худнемо

Між тим, щоб уникнути небажаної вагітності, дівчина почала приймати   протизаплідні таблетки Між тим, щоб уникнути небажаної вагітності, дівчина почала приймати протизаплідні таблетки . Від них апетит став просто вовчим. Елізабет не могла виносити мук голоду і зривалася. Потім виявилося, що таблетки викликали збої в роботі ендокринної системи. Влиет кинула їх пити, але не перестала чергувати розвантажувальні дні з шоколадними та пончиковий - простіше кажучи, то голодувала, то об'їдалися, а вага то збільшувався, то зменшувався. Такі гойдалки сильно псували настрій. Але Елізабет не сумувала. Вона поступила в медичний університет Східної Вірджинії, де прийняла остаточне рішення стати лікарем-ендокринологом.

За кілька років досліджень доктор Влиет прийшла до двох невтішних висновків.

По-перше, багато популярних дієти не підходять для жіночого організму По-перше, багато популярних дієти не підходять для жіночого організму. Справа в тому, що лише в 1990-х в групи добровольців, що худнуть по будь-якій програмі, стали приймати жінок. До того моменту туди допускалися тільки чоловіки, на них же і випробовувалися всі методи.

По-друге, більшість поширених систем харчування придумали чоловіки-дієтологи, які в силу фізіології не можуть усвідомити і відчути, що таке целюліт, розтяжки і ПМС. Загалом, Влиет вирішила, що вона просто зобов'язана винайти спеціальну жіночу дієту.

Між нами, дівчатками

Пам'ятаєте дитячу пісеньку «З чого ж зроблені наші дівчата?». У доктора Елізабет свій варіант відповіді: жінка - це набір гормонів. Тому свою систему харчування Влиет почала будувати з оглядкою на основні складові нашої ендокринної системи. Ось головні з них. Пам'ятаєте дитячу пісеньку «З чого ж зроблені наші дівчата

Естроген - справжні скульптори жіночого тіла. Саме вони «ліплять» нам округлі форми і роблять талію. Ці натхненні творці дуже люблять нерафіновані рослинні жири і холестерин. Ось чому дівчата, що сидять на знежиреному сирі з дієтичними хлібцями, помічають, що попа пропала, а живіт ніяк не здається. Їм би підгодувати свої гормони 10 г вершкового масла або ложкою рослинного! Вони ж, навпаки, посилюють дієту і взагалі відмовляються від жирів. Починаються проблеми з місячними, стають ламкими волосся і нігті ... Жири, вважає Влиет, повністю виключати з раціону не можна - просто споживати їх потрібно в міру.

Прогестерон - другий за важливістю гормон в жіночому організмі. Нехай саме він стає причиною сліз і істерик в ПМС - але без нього ніяк. Прогестерон відповідає за правильний перебіг вагітності і запобігає викидні. Якби його не було, жінки просто не змогли б народжувати. Доводиться з ним уживатися: не їсти солоного, щоб не пухнути перед місячними, а також солодощі та фастфуд - це призведе до появі целюліту .

Тестостерон - гормон чоловічої, але нам, жінкам, теж стане в нагоді - без нього ми не стали б сильними і витривалими. Щоб тримати його в узді, потрібно вживати достатню кількість білків - м'яса, риби, курячого філе і бобових. Але не варто захоплюватися ними і сидіти на низкоуглеводной дієті - можуть виникнути проблеми з естрогенами і гормонами підшлункової залози, які люблять солодке.

Інсулін - якраз один з них. Він переконує вас, що без цукру світ не милий. Якщо потягнуло на солодке, утіште себе не тортом, а яблуками, батончиком мюслі або взагалі порцією гречки. Вони приведуть в норму рівень цукру і приборкають апетит.

Будуємо на століття

Якщо фундамент закладено правильно, то будівля стоятиме міцно і довго. Так і з фігурою. Якщо враховувати особливості жіночих гормонів, вибирати відповідні продукти і складати з них щоденний раціон, то проблем з вагою не трапиться. Потрібно тільки дотримуватися процентне співвідношення білків, жирів і вуглеводів. Ось список від доктора Влиет:

35% Білки: пісна яловичина та птиця, нежирна риба, яйця, сир 2-5% жирності, тофу, сушена квасоля, горох, сочевиця, концентрат коктейлів на основі соєвого білка, нежирне молоко і молочні продукти.

30% Жири: вершкове масло, нерафіновані олії, горіхи, жирна риба, оливки, насіння, бекон.

35% Вуглеводи: рис, гречка, хліб з висівками, фрукти і овочі, гіркий шоколад, макарони з твердих сортів пшениці, сушені фрукти, мюслі без цукру, мармелад, пастила, фруктові десерти з нежирними вершками.

У день доктор Влиет рекомендує споживати від 1600 до 1800 ккал і випивати від 2 до 2,5 л рідини. Нижня межа - для тих, хто веде не надто активний спосіб життя, верхня - для любительок фітнесу.

Меню дня

Сніданок: яйце, 100 г сиру, посипаного висівками, часточка грейпфрута і стакан нежирного молока

Обід: 120-150 г курки з овочевим салатом, шматок хліба, невеликий мандарин.

Полудень: 100 г сиру з ягодами.

Вечеря: 100-120 г нежирної яловичини, невелика запечена картоплина з ложкою нежирної сметани, маленький персик і півсклянки нежирного молока.

На ніч: стакан нежирного молока або кефіру. Якщо дуже хочеться, можна з'їсти невеликий шматочок яловичини (30 г).

ягідний смузі

ягідний смузі

Порції 2, в кожній порції 160 ккал

Буде потрібно: 1 ст. свіжих або заморожених ягід, 1 ст. знежиреного кефіру, 100 г знежиреного сиру, 2 ст. л. висівок, 2 ст. л. вівсяних пластівців, 1 ч. л. ванільного цукру, кілька листочків свіжої м'яти, кориця, імбир, перець чилі за смаком.

Що робити: Подрібнити всі інгредієнти в блендері.

Паста з морквяним песто

Паста з морквяним песто

Порцій 4, в кожній 305 ккал

Буде потрібно: 200 г сухих макаронних виробів з твердих сортів пшениці.

Для песто: 4 середніх моркви, 1 ст. води, 20 г мигдалю, 20 г пармезану (але можна замінити будь-яким твердим сиром, який є в холодильнику), 2 ст. л. оливкового масла, 200 г руколи, по дрібці солі і чорного перцю.

Що робити: Зварити макарони. Приготувати морквяний песто. Нарізати очищену моркву на шматки по два сантиметри, варити до готовності (близько 15 хвилин). Подрібнити моркву в блендері разом з мигдалем, тертим сиром, оливковою олією і руколою. Додати трохи води, в якій варилася морква, для отримання однорідної маси. Посолити, поперчити. Змішати песто з готовими макаронами.

швейцарські котлетки

Порцій 6, в кожній 230 ккал

Буде потрібно: 300 г білокачанної капусти, 300 г нежирного яловичого фаршу, 2 яйця, зубчик часнику, 1 цибулина, 1 ст. вівсяних пластівців, по дрібці солі і чорного меленого перцю.

Для панірування: 2 ст. л. вівсяних пластівців, 2 ст. л. пшеничного борошна.

Що робити: Нашинкованную капусту варити в киплячій воді 3-4 хвилини, після чого відкинути на друшляк. Змішати фарш, яйця, остигнула капусту, додати геркулес, подрібнену цибулю і часник. Мокрими руками сформувати котлети. Панірувати їх в суміші вівсяних пластівців і пшеничного борошна, після чого викласти на деко, накритий папером для випікання. Запікати в духовці 30-35 хвилин при 200ºС.

Плюси і мінуси

По суті ця система харчування - черговий варіант високобілковою дієти. Потрібно враховувати кілька моментів. Відповідно до класичної дієтології, на кожен кілограм ваги людини належить з'їдати близько 1,2-1,5 г білка. Таким чином, жінка 35 років вагою близько 60 кг повинна отримувати з їжею не більше 90 г білків в день. З'їсти більше - значить перевищити добову норму і викликати непотрібні проблеми зі здоров'ям. Також краще збільшити кількість вуглеводів - їх в раціоні від Влиет замало.

Фото: Heide Benser / Corbis / Gettyimages.ru; VOSTOCK Photo; ShutterStock / Fotodom.ru

Тоді Влиет вперше і задумалася: чому більшість знайомих чоловіків легко скидають зайві кілограми, а її подруги регулярно терзають себе голодом, але особливих результатів не досягають?