Полезные материалы

Як гормони впливають на організм

  1. Інсулін - гормон солодкого життя
  2. Симптоми при низькому інсуліні:
  3. Тестостерон - гормон сексуальності і сили
  4. Навіщо тестостерон жінкам?
  5. Надлишок тестостерону в жіночому організмі:
  6. Естроген - гормон жіночої краси
  7. Симптоми при дефіциті естрогену:
  8. Як підняти естроген?
  9. Гормон насичення Лептин і голоду Грелін
  10. Як повернути лептин в норму?
  11. Що впливає на вироблення греліну?
  12. Мелатонін - гормон молодості та сну
  13. Як нормалізувати рівень мелатоніну?
  14. Норадреналін- гормон люті і відваги
  15. За що відповідає норадреналін?
  16. Тироксин - гормон фігури, розуму і краси
  17. Окситоцин - гормон Турбота
  18. Як окситоцин впливає на чоловіків?
  19. Як підвищить рівень окситоцину в крові?
  20. Серотонін - гормон щастя
  21. Як підвищити серотонін?
  22. Чим корисний соматропін?

Гормони людини визначають роботу всього організму. Від них залежить наш зовнішній вигляд і стан здоров'я в цілому. Кожна дівчина хоче бути ідеальною для себе і кохану людину. Щоб була чиста і ніжна шкіра, шовковисте волосся, м'який голос. Всі хочуть бути сексуальними з хорошим настроєм, сповнені сил і енергії.

А ви знаєте які гормони існують, і за що вони відповідають?

Кожен гормон грає свою роль і сьогодні ми розглянемо не всі гормони, але основні, які повинен знати кожен.

Інсулін - гормон солодкого життя

Інсулін - гормон солодкого життя

Це гормон, що виділяється підшлунковою залозою, який регулює вуглеводний обмін в організмі. Він відповідає за рівень цукру в крові, головна його задача не дати цукру бути в надлишку. Інсулін гальмує утворення нових молекул глюкози в печінці. Запасає жир, білок і глюкозу в формі глікогену, так само він гальмує їх обмін.

Інсулін незамінний помічник для синтезу білка для м'язів. Його вироблення відбувається безперервно, але інтенсивність постійно змінюється. Підвищений цукор в крові є стимулом для вироблення даного гормону. Інсулін працює як "ключ для дверей", запускаючи глюкозу всередину клітини. У здорової людини немає проблем з надлишком цукру в крові, зазвичай його рівень не піднімається вище 1-2 ммоль / л після прийому їжі.

Постійна нестача інсуліну призводить до цукрового діабету (хронічно підвищений рівень цукру в організмі). У разі нестачі цього гормону, цукор не може потрапити до клітин і накопичується в судинах. У клітин начитається цукрове голодування. Це впливає за собою серйозні проблеми зі здоров'ям.

Якщо ж лікар виявив знижений інсулін, він відразу ж діагностує діабет першого типу. Таким людям доведеться все життя стежити за рівнем цукру в крові і регулярно робити ін'єкції інсуліну.

А ось коли інсуліну в крові достатньо, але він не справляється зі своїм завданням з будь-яких порушень в організмі, це вже діагностують діабет другого типу.

Симптоми при низькому інсуліні:

  • Часте сечовипускання. Організм через нирки хоче вивести зайвий цукор.
  • Природно потреба в рідині зростає і людина постійно хоче пити.

Причини низького рівня інсуліну можуть бути дуже різними. Щоб знати напевно, необхідно звернутися до лікаря.

  • Одна з перших причин - постійне переїдання. Нездорова висококалорійна їжа різко піднімає рівень крові. Порушується обмін речовин.
  • Хронічні захворювання можуть порушити роботу підшлункової залози і вироблення інсуліну.
  • Також рівень інсуліну залежить від стану нервової системи. "Спокій тільки спокій".
  • Перевантаження або ж зовсім навпаки, повна відсутність активності також впливає на вироблення інсуліну.

Запитайте ви, що ж робити, щоб цього уникнути ?!

Щоб нормалізувати гормони, необхідне правильне харчування, прийом їжі 5-6 разів на день і невеликі фізичні навантаження - це шлях до здорового організму з нормальним рівнем інсуліну в крові!

Наступні гормони, які ми розглянемо, впливають на жіночу красу.

Тестостерон - гормон сексуальності і сили

Навіть якщо прийнято вважати, що тестостерон - це чоловічий гормон, жіночий організм теж не може без нього обійтися.

Навіщо тестостерон жінкам?

  • Він підвищує статевий вплив.
  • Співвідношення м'язової маси і жиру також залежить від тестостерону.
  • Зростання кісткової тканини і нарощування м'язів без нього неможливі.
  • Без тестостерону неможливі біохімічні процеси, що відповідають за спалювання жиру.
  • Відповідає за роботу сальних залоз.
  • Формування і розвиток жіночих статевих органів без нього неможливі.
  • В деякій мірі він впливає на організм як антидепресант.

Тестостерону в жіночому організмі в 25 разів менше ніж у чоловіків. І якщо його менше або більше, ніж потрібно жіночому організму, починаються питання.

Надлишок тестостерону в жіночому організмі:

Найважливіша проблема - збивається нормальна робота жіночого циклу. Негативно впливає на овуляцію. Тестостерон не дає яйцеклітини дозрівати. З точки зору естетики - підвищений ріст волосся в небажаних місцях. Поява вусиків, наприклад, приносить дискомфорт дівчині. Чи згодні? А ось на голові волосся навпаки починають випадати. З'являються вугри, прищі (акне).

Жіноча фігура плавна і дуже красива, але надлишок даного гормону може зробити її "мужикуваті" (широка талія, наприклад).

Існує кілька найголовніших причини надлишку тестостерону:

  • генетична схильність;
  • порушення в роботі надниркових залоз або функції гіпофіза;
  • прийом стероїдів або протизаплідних можуть вплинути на гормональний збій;
  • і найчастіша проблема - це неправильне харчування.

Якщо ви відчуваєте порушення в роботі свого організму, неодмінно потрібно звернутися до лікаря. Здати необхідні аналізи і якщо знадобитися, лікар підбере курс лікування.

Також якщо у вас немає ніяких проблем зі здоров'ям, для нормального рівня тестостерону досить правильно харчуватися.

Естроген - гормон жіночої краси

Естроген виробляється в яєчниках з початку статевого дозрівання.

  • Від його рівня залежить, чи зможе дівчина завагітніти і виносити дитину.
  • Впливає на чистоту шкіри, здоров'я волосся, форму фігури.
  • Від рівня цього гормону залежить сексуальний потяг.
  • Впливає на регулярність менструального циклу.
  • Процес пологів запускається завдяки естрогену.
  • Відповідає за настання клімаксу.

Недолік гормону може привести до серйозних наслідків.

Симптоми при дефіциті естрогену:

  • набір ваги (навіть якщо ви їсте зовсім мало);
  • припливи спеки і пітливості;
  • головний біль переростає в хронічну;
  • підвищення тиску, прискорення пульсу;
  • безсоння;
  • зниження статевого потягу (порушення виділення мастила, яка призводить до сухості піхви)
  • витончення стінок піхви;
  • втрачається еластичність шкіри, з'являються зморшки.

Щоб уникнути цих симптомів, потрібно знати причини нестачі естрогену. Однією з причин може бути інфекція гіпофіза, який відповідає за вироблення гормонів. Також при менопаузі естроген йде на спад. Спосіб життя, також впливає на гормональний здоров'я жінки. Від неправильного харчування з великою кількістю неправильних жирів, порушується правильна робота яєчників. Надмірні фізичні навантаження є недоліком естрогену. Так як естроген відповідає за фігуру, він бореться з наростанням мускулатури, щоб жіноча фігура залишалася такою ж плавною.

Як підняти естроген?

Для початку потрібно давати організму відпочивати. Це те що ви можете почати робити прямо зараз. Адже відпочинок так необхідний для відновлення сил. Недолік сну також впливає на вироблення естрогену. Важливо мати правильним режим. Також необхідно правильне харчування (потрібно збільшити кількість продуктів з фитоестрогенами). Продукти багаті фітоестрогенів: боби всіх видів, овочі і фрукти, в м'ясі теж є, але не так багато.

Активне статеве життя також призводить гормональний баланс в норму. Але щоб був ефект, важливо отримувати оргазм. Нехай ваш чоловік дасть вам відчути себе королевою.

Гормон насичення Лептин і голоду Грелін

Гормон насичення.

Лептин грає не маленьку роль в організмі. Він регулює відчуття голоду і енергетичний обмін. Синтезується в жирових тканинах і подає сигнали мозку, скільки жирових запасів в організмі. Порушення балансу цього гормону веде до ожиріння. Мозок не бачить жирові запаси в організмі і починає запасати ще більше, від цього з'являється непереборний голод. Це замкнуте коло - чим більше жиру в організмі, тим більше хочеться їсти. Внаслідок ожиріння і діабет забезпечені.

Лептин при дієтах страшний! Мало того що він викликає "вовчий" апетит, так ще й організм переходить в режим збереження енергії. Він максимально уповільнює обмін речовин, з'являється слабкість і постійно хочеться спати. Порушується метаболізм. Висновок - дієти, в будь-якому вигляді, шкідливі для організму! Правильне харчування з невеликим дефіцитом калорій - порятунок в такій ситуації.

А ви знали, що у жінок рівень лептину в 2-3 рази вище, ніж у чоловіків. Тому жінкам набагато важче схуднути. Це також може пояснити ось таку концепцію: жінкам добре підходить варіант схуднення у вигляді фізичних навантажень, а чоловікам можуть допомогти і обмеження в їжі. Хоча зазвичай відбувається навпаки - жінки сидять вдома на дієті (що свідомо поганий варіант), а чоловіки - в тренажерке.

Як повернути лептин в норму?

Все просто, потрібно максимально відмовитися від швидких вуглеводів, але без дефіциту калорій. Іншими словами, потрібно їсти більше, але правильної їжі, заміщаючи солодощі, борошняне, жирне і смажене. Мати режим дня, висипатися і займатися фізичними вправами.

Лептин і грелін тісно взаємопов'язані між собою.

Лептин дає сигнали мозок, що організм ситий, а грелін навпаки, сигналізує про те, що пора підкріпитися Лептин дає сигнали мозок, що організм ситий, а грелін навпаки, сигналізує про те, що пора підкріпитися. При будь-якому порушенні порядку, ці гормони втрачають свою рівноваги. При цьому гормональний фон перетворюється в хаос. Коли шлунок порожній, виробляється грелін (подає сигнали голоду), і після прийому їжі - лептин (дає знак, що організм ситий).

Ось наприклад, коли людина себе виснажує дієтами, рівень греліну злітає до небес, а лептину зовсім мало. Але коли період дієти закінчується або коли відбуваються зриви (навіть на добу-дві), кількість гормонів не змінюється, а виробляється в такому ж режимі. Таким чином організм захищає себе від стресу і голодування, які можуть настати ще раз. У таких випадках: перше - організм швиденько запасає собі жирок (тоді буде така картина: схудли на - 2 кг, а додали +3), друге, метаболізм порушується (при наступній дієті, вага просто-напросто стоїть на місці, або дуже повільно йде ).

Що впливає на вироблення греліну?

  • Сон. Достатня кількість сну дуже важливо для нормальної роботи всього організму, включаючи гормональну систему.
  • Стрес. Уникайте стресових ситуацій і не нервуйте даремно, адже це безпосередньо пов'язано з виробленням греліну. Це пояснює бажання постійно щось є, коли нервує людина (особливо це стосується дівчат).
  • Спорт. Фізична активність - один з чинників нормальної вироблення греліну. Пробіжка або відвідування басейну вам допоможуть відпочити від повсякденної суєти і знімуть напругу.
  • Голод. Як би це дивно не звучало, але ви повинні бути постійно ситі. Чи не голодуйте, це призводить до дисбалансу гормонів. Їжте правильну їжу, адже в правильному харчуванні багато плюсів, а мінусів зовсім немає!

Сон також важливий для організму, як повітря, вода і їжа. А ви щось знаєте про гормон сну?

Мелатонін - гормон молодості та сну

Мелатонін - гормон молодості та сну

Це гормон, що виробляється епіфізом (шишкоподібним тілом, розташованому в мозку). Мелатонін бере участь в синхронізації біоритмів (саме тому його називають «гормоном сну»), а також комплексно впливає на гормональну та імунну системи організму.

Даний гормон синтезується вночі. На його синтез впливає освітленість під час сну (чим більше світла, тим менше гормону).

Погано впливає алкоголь, нікотин, робота в темний час доби, кофеїн.

Крім функції регуляції сну, мелатонін грає важливу роль в регуляції виробництва репродуктивних гормонів. Він впливає на частоту і тривалість менструальних циклів і визначає час припинення менструації - настання менопаузи. Крім того згідно з численними дослідженнями, низький рівень мелатоніну позитивно корелює з ризиком виникнення раку молочної залози.

Мелатонін допомагає в профілактиці і лікуванні серцево-судинних захворювань, а також підтримці здоров'я серця. Він має антиоксидантну і протизапальний ефект, що робить благотворний вплив на серце. Також допомагає знизити рівень холестерину і артеріального тиску, що є ключовими факторами ризику захворювань серця і судин.

Також мелатонін є ефективним засобом у лікуванні порушень розвитку у дітей, таких як аутизм і синдром дефіциту уваги і гіперактивності.

Як нормалізувати рівень мелатоніну?

  • Намагайтеся лягати спати до 22 год. Статистика свідчить: у людей, що працюють в нічні зміни, через порушення вироблення мелатоніну ризик розвитку гіпертонії підвищується майже вдвічі.
  • Збалансовано харчуйтеся. Налягайте на складні вуглеводи. Вони сприяють виробленню мелатоніну.

Продукти, багаті мелатонином обов'язково повинні бути у вашому раціоні, це: м'ясо птиці, філе риби, овес, ячмінь, кукурудза, рис, овочі і фрукти.

Норадреналін- гормон люті і відваги

Норадреналін - гормон, який виробляється залозами в умовах стресу Норадреналін - гормон, який виробляється залозами в умовах стресу. Норадреналін дає нам відчуття впевненості і сміливості. Дає нам можливість швидко приймати рішення. Коли норадоаніл потрапляє в кров, відбувається реакція пов'язана з агресією. При цьому наголошується різкий приплив сили. Збільшення вироблення норадреналіну відбувається при стресі, в разі кровотечі. Гормон є судинозвужувальні, за рахунок чого регулюється швидкість і обсяг кровотоку. Дія гормонів норадреналіну і адреналіну викликають тремор. Ось чому руки трясуться в умовах стресу. Але тут важливо розрізняти ці два гормону. Щоб було зрозуміло, наведу приклад.

Норадреналін в природних умовах виробляється при екстремальних виду спорту, публічних виступах, перегляду фільмів жахів. Адреналін же виробляється при страху і загрози життю. Якщо людина яка боїться висоти, забереться на дах і подивиться вниз, виробиться норадреналін. А якщо людину проти волі виведуть на дах, тоді буде різкий викид адреналіну.

За що відповідає норадреналін?

Важливість норадреналіну не варто недооцінювати. Мало того, що без нього в умовах стресу ми беззахисні (щоб бути хижаками, а не жертвами), так ще й в повсякденному житті він нам необхідний. Норадреналін відповідає за позитивне сприйняття реальності і за хороші настрій, за бадьорість і силу вставати щоранку з ліжка. У людини з недоліком даного гормону, швидше за все буде пригніченість і навіть депресія. У таких випадках потрібно додати в раціон продукти багаті амінокислотами, фениланин і тирозином (сир і сир, риба та інші морепродукти, горох, квасоля, боби, курячі яйця, банани, вироби з шоколаду, м'ясо курки). Також природно, добре допоможе розрядка і відпочинок від повсякденної рутини, яка знижує норадреналін до критично низького рівня. Важливо іноді відчувати себе "хижаком", який керує своїм життям, щоб завойовувати цей світ.

І не треба забувати, що вироблення природного гормону підвищують відпочинок і сон. У добре виспавшись людини добре генерується гормони. Тільки якщо відпочинок і додавання в меню потрібних продуктів не дають результату, треба йти до лікаря, перевіряти рівень норадреналіну і отримувати рецепти для медикаментозного лікування. Знаючи, що таке норадреналін і яке він надає дію, можна допомогти собі долати важкі моменти в житті.

Тироксин - гормон фігури, розуму і краси

Тироксин - це гормон щитовидної залози, який впливає на всі процеси життєдіяльності організму Тироксин - це гормон щитовидної залози, який впливає на всі процеси життєдіяльності організму. Ріст і розвиток, обмін речовин неможливі без даного гормону. Тироксин впливає буквально на все: на артеріальний тиск, частоту биття серця, на рухливість і енергійність людини, на процеси метаболізму в організмі, навіть на швидкість мислення. При нормальному рівні даного гормону, людина не набере зайві кілограми, якщо немає інших проблем зі здоров'ям.

Недолік тироксину відразу ж запустить ланцюжок проблем зі здоров'ям. Найчастіше такий недолік зустрічається з часом у жінок. Але це можна виправити прийомом препаратів, які замінюють гормон. У тому числі призначають препарати з високим вмістом йоду. Але це ні в якому разі не означає, що потрібно приймати йод без призначення. Це може привести до того, що звернувшись до фахівця, він не помітить небезпеку, через нормального вмісту йоду.

Тому для підвищення змісту цього гормону в організмі необхідно вживати йодовмісні продукти, основними з яких є: морська капуста, риба, молоко, яйця, мінеральна вода.
Крім того, рекомендується включати в раціон свіжі огірки, томати, листовий салат, селера і лимони. Ці продукти прискорюють виведення з організму токсинів, які перешкоджають нормальному синтезу всіх гормонів щитовидної залози.

Важливо знати, що надлишок не менш небезпечний. Через надлишок даного гормону вага починає знижуватися до критичної точки, такі люди нагадують підлітків. Їх переслідує пітливість і нервозність. Організм виснажується, адже через швидкого обміну речовин потрібні вітаміни і мікроелементи не встигають засвоюватися.

З цим гормоном краще не жартувати. І самолікування неприйнятно. Адже можна нанести собі більше шкоди ніж користі.

Окситоцин - гормон Турбота

Осксітоцін - гормон, Який віробляється в гіпоталамусі, и после накопічується в гіпофісе и віділяється в кров Осксітоцін - гормон, Який віробляється в гіпоталамусі, и после накопічується в гіпофісе и віділяється в кров. Окситоцин стімулює матку для СКОРОЧЕННЯ при пологах, а такоже впліває на лактацію. По-перше, ВІН незначна посілює секрецію пролактину - гормону, відповідального за Вироблення молока. Як і друга, спріяє скороченню клітін, что оточують альвеоли молочной залоза, в якіх віробляється молоко. Окситоцин відповідає за формування прихильності матері до малюка. Іншими словами, окситоцин - один з гормонів, завдяки якому, жінка може забути пекельний біль під час пологів заради любові до дитини.

Концентрація окситоцину не змінюється при менструальний цикл і протягом вагітності. Тільки до наближення родової діяльності даний гормон різко зростає. Причому вночі рівень гормону вище, ніж днем. Ось чому пологи найчастіше починаються вночі.

Що ж в повсякденному житті? Гормон окситоцин забезпечує формування ніжних і дбайливих відносин, а також уподобань між партнерами, батьками і дітьми, друзями на фізіологічному рівні.

Як окситоцин впливає на чоловіків?

Тут різниця в стресостійкості чоловіків і жінок. Якщо у жінок бар'єром від стресу є окситоцин, то у чоловіків - тестостерон. Дані гормони є і у протилежної статі, але в невеликих кількостях. Тому як ЦІ гормони Працюють за принципом «або - або». Коли много віробляється одного з них, Іншого становится дуже мало.

І це відразу пояснює много промов:

  • Чоловік, який занадто довго перебуває вдома в теплі і затишку, стає м'яким. Поетом щоб підбадьоритися і бути "мужиком", вони йдуть, так би мовити в "печеру". Займаються спортом, копаються в гаражі, ходять на риболовлю. Це його спосіб повернути баланс.
  • Жінка, яка занадто довго перебуває на роботі в умовах стресу і жорсткої конкуренції, або вирішує чоловічі справи, отримує ударну дозу тестостерону, і після цього - ніяк не може розслабитися.

Як підвищить рівень окситоцину в крові?

Гормон окситоцин виробляється щодня:

  • при дружніх рукостискання і обіймах;
  • при спілкуванні на позитиві з друзями;
  • регулярні прогулянки за ручку, обійми, поцілунки, погляди очі-в-очі, довгі розмови за чашкою чаю;
  • спілкування з тваринами (прогулянка, ігри або просто погладжування активізують вироблення окситоцину).

Харчування також надає деякий вплив на рівень гормону, тому при бажанні підвищити окситоцин в крові, потрібно їсти банани і авокадо, гранат, фініки.

Таким чином жінка может підняті рівень своєї стресостійкості. Тобто зарядитися спокоєм, розслабітіся, відчуті свою силу.

Серотонін - гормон щастя

Щастя - ось до чого прагне більшість населення нашої планети 🙂 І сьогодні я хочу розповісти про гормон щастя Щастя - ось до чого прагне більшість населення нашої планети 🙂 І сьогодні я хочу розповісти про гормон "щастя".

Серотонін - гормон, який виробляється в кишечнику в момент екстазу і ейфорії. Серотонін виконує чимало завдань в організмі людини. например:

  • передає імпульси між нервовими волокнами;
  • бере участь в регуляції сну, пам'яті і настрої;
  • контролює тиск і терморегуляцію, апетит, сексуальне бажання;
  • передає інформацію від однієї частини мозку до іншого;
  • бере участь в роботі серцево-судинної і ендокринної системами.

Невелика частина необхідної кількості серотоніну синтезується в мозку. Але в цьому випадку для виробництва гормону необхідне сонячне світло. Тому в сонячні дні зазвичай хороші настрій, а депресії в зимову пору року.

При нестачі серотоніну:

  • знижується больовий поріг;
  • пригнічується функції статевої системи;
  • може бути захворювання шлунково-кишкового тракту;
  • може викликати кишкову непрохідність, так як впливає на гладкі м'язи кишечника і судин;
  • може знизитися згортання крові, особливо небезпечно при поранення і травми;
  • призводить до депресії, причому чоловіки і жінки реагують на недолік по-різному. Чоловіки стає імпульсивні, а жінки - пригнічені.
  • шкідливі звички викликають недолік серотоніну, в слідстві хронічна депресія 🙁

Як підвищити серотонін?

  1. Робіть від чого ви щасливі. Якщо це відпочинок на дивані після роботи - вперед. Або якщо це тренування або заняття фітнесом, ще краще. Навчіться відпочивати і розслаблятися.
  2. Амінокислота триптофан збільшує синтез серотоніну (необхідно ~ 250 мг). Для цього потрібно вживати в їжу: сир, сир (150-200 мн на 100 г), бобові, гриби, гречку (150-180 мг), пшоно. Також для підвищення серотоніну можна їсти банани (20-40 мг), трохи шоколаду (бажано гіркого), фініки, інжир, чорнослив, томати та інші овочі (30-60 мг).
  3. Добавки для підвищення серотоніну: антидепресанти (відпускаються тільки за рецептом), амінокислота 5-НТР (доступна у вигляді БАД, мине травну систему і безпосередньо конвертується в серотонін), шафран (30-50 мг в день допомагає боротися з депресією), мелатонін (вони пов'язані між собою, і прийом мелатоніну побічно підвищити серотонін).

Соматропін - гормон росту

Соматропін називають гормоном зростання Соматропін називають гормоном "зростання". ВІН віробляється в передній долі гіпофіза. Даний гормон відповідає за побудову м'язової маси людини. Кожен спортсмен знає про це. Зазвичай цей гормон підвищується у підлітків, які різко "витягуються" в зростанні.

Чим корисний соматропін?

Соматотропин не тільки бере участь в стимулюванні зростання м'язів, він також допомагає:

  • Нормалізувати метаболізм;
  • Гальмувати руйнування м'язів і у сіліть процеси спалювання жиру;
  • Збільшити запас глікогену в клітинах печінки, б истрее регенерувати пошкоджені тканини і загоювати рани;
  • Збільшувати кількість і розмір клітин печінки, вилочкової залози;
  • Поліпшити синтез колагену, у кращому ліпідний склад крові, зміцнити суглоби і зв'язки;
  • Збільшити сексуальну активність і у швидкому зростанню молодих людей.

З народження і до 20-25 років даний гормон виробляється великими темпами. До 30 років вироблення сповільнюється і зупиняється приблизно на одному рівні. У зв'язку з цим починаються поки непомітні процеси старіння, спостерігається невелике зниження імунітету.

Дефіцит гормону росту визначають спеціальним тестом. Щоб тримати даний гормон в нормі досить трьох речей.
Гормон росту зростає під час нічного сну, прийому їжі і при фізичній активності. Тому лікарі наполягають, що регулярні фізичні навантаження, правильне харчування і повноцінний нічний сон - три найбільш перевірених способи підтримки належного рівня цього гормону в організмі.

Почніть піклуватися про своє здоров'я прямо зараз! Адже гормони можна нормалізувати, почавши правильно писатися. Записатися на первинну консультацію можна прямо зараз, перейшовши за посиланням - Марина Ковалькова

Корисна статті:

Вплив стресу на здоров'я людини. Як заспокоїти нерви?

Корисний пп рецепт. Курка в кефірі.

Як зробити гранола будинку.

Що впливає на вироблення греліну?
Як підвищить рівень окситоцину в крові?
Чим корисний соматропін?
А ви знаєте які гормони існують, і за що вони відповідають?
Запитайте ви, що ж робити, щоб цього уникнути ?
Навіщо тестостерон жінкам?
Чи згодні?
Як підняти естроген?
Як повернути лептин в норму?
Що впливає на вироблення греліну?