Полезные материалы

Чи можуть тренування перешкодити зачаттю? Інтерв'ю з ендокринологом Іллею Магеря

На кожній Кроссфіт-тренуванні я знаходжу час для міркувань на одну актуальну тему: як серйозні фізичні навантаження впливають на жіночий організм

На кожній Кроссфіт-тренуванні я знаходжу час для міркувань на одну актуальну тему: як серйозні фізичні навантаження впливають на жіночий організм.

Якщо говорити зовсім вже прямо, мене, як маму поки що одну дитину, цікавить питання зачаття і його сумісності з тренуваннями.

Нарешті, я перестала марно перебирати одні й ті ж думки в голові, а задала свої питання професіоналу. Знайомтеся - Ілля Магеря , Головний лікар HB Clinic, м Краснодар. Лікар ендокринолог, андролог, дитячий ендокринолог.

Відразу поясню, ми працювали над цим інтерв'ю не для того, щоб все планують і мріють забули дорогу на тренування. А для того щоб ви були більш уважні до себе, тренувалися розумно і були озброєні інформацією.

Я: Перше питання загальний. Знаю, що для багатьох гормони - щось нереальне, їх не можна помацати або почути, як стукіт серця, припустимо, а значить і думати про них не треба. Скажіть, що грамотна людина повинна знати про своїх гормонах?

Ілля: На одному цьому питанні можна зробити пост!

Скажу так: гормони - це речовини, які роблять життя можливою! В організмі людини більше ста трильйонів клітин, які виконують мільйони операцій в секунду. Роблять вони це за допомогою речовин, які безперервно переміщаються в потоці крові - це гормони. Досягаючи потрібної клітини, потрібної тканини, потрібного органу, гормони прикріплюються до клітки і стимулюють якусь конкретну діяльність.
Я вважаю, що будь-яка гінекологічна, урологічна, неврологічна та кардіологічна проблема - це не лікування ендокринологічне захворювання.

Я: Розкажіть, що відбувається з гормонами під час фізичної активності. Яка від викиду тих чи інших гормонів користь для організму. А коли справа вже йде на шкоду?

Ілля: Фізична робота - це завжди сплеск анаболічних гормонів, гормонів які будують наше тіло. Основні з них - тестостерон і соматотропін (гормон росту). При надлишкової фізичному навантаженні виділяється інший гормон - кортизол - гормон стресу, катаболический гормон, який буде руйнувати м'язи, використовуючи їх в якості енергії. Ось чому важливо не перестаратися з тренуваннями.

Я: Тренування, на яких реально доводиться з разу в раз випробовувати себе, потіти і втомлюватися, можуть перешкодити зачаттю?

Ілля: Ще як можуть! Організм всі сили кине на побудову зруйнованих м'язів, тут не до зачаття!

Я: А якщо все-таки запліднення відбулося, з точки зору гормонів, чи можна нашкодити в перші два тижні? Тобто до настання затримки.

Ілля: Думаю, немає. Але в овуляцію і в другій фазі циклу я б порекомендував знизити інтенсивність і тривалість тренувань. Замінити силові вправи йогою, плаванням ... По-перше, так вже точно не нашкодите, по-друге, толку від інтенсивних тренувань не буде, так як анаболічні гормони знижуються в другу фазу (читайте # ЕтоВсеГормониТріВодной # ГормониВсеВпорядке ).

Я: Якщо є намір стати батьками, як скорегувати свою дієту? Буває, люди, які активно займаються спортом, краще дієту з низьким вмістом жирів, наприклад, вибирають знежирений сир.

Ілля: Знежирені дієти - це навіть не дебілізм, це, скоріше, геноцид. З жиру утворюються статеві гормони і вітамін D - природний антидепресант. Якщо не буде жирної їжі, то не буде і їх, не буде місячних, сексуального потягу, зачаття і радості життя поготів. Жирна їжа до ожиріння не має ніякого відношення. Про це я пишу докладно в своїх постах про # ГормональноеПітаніе

Я: Порадьте, на що звернути увагу при складанні режиму дня, тренувань, відпочинку, сну.

Ілля: Прості рекомендації:
Бережіть свій мелатоніну - гормон сну - спати лягати о 22:00, вимкнути всі гаджети, завісити штори.
Бережіть статеві гормони - їжте достатню кількість жирів і не виснажуйте себе тренуваннями.
Бережіть ГОРМОН ЗРОСТАННЯ - гормон краси і вічної молодості - якщо серед робочого дня захотілося подрімати, то зробіть це, дозвольте собі 30 хвилин відпочинку.
Перед їжею завжди запитуйте себе: «Для чого це паливо моєму організму? Що я буду робити після їжі? ».
І ще # СоветОТmagerya_endocrinolog - навіть якщо ви себе прекрасно почуваєте, здайте гормональний профіль щоб знати, який він на піку вашого здоров'я. Знаючи САМЕ СВОЮ норму в юності і підтримуючи її, ви продовжите собі не тільки життя, але і якість життя!

Скажіть, що грамотна людина повинна знати про своїх гормонах?
А коли справа вже йде на шкоду?
Перед їжею завжди запитуйте себе: «Для чого це паливо моєму організму?
Що я буду робити після їжі?