Полезные материалы

Чому сон так важливий для гормональної системи!

Сидимо до 2-ї ночі за компом? Блукаємо в інтернеті, шукаємо архіважливе і потрібну інформацію? Знання корисні отримуємо або просто ми так відпочиваємо, відключаємося від думок, стресу та ін.?

Читаємо півночі кльові книжки або займаємося домашніми справами ... Ну, здорово, звичайно, але так-то для гормонів не корисно ні разу, причому вкрай не корисно!

1. Гормон мелатонін виробляється мозком під час нічних годин, коли ми міцно спимо. Мелатонін є одним з найсильніших антиоксидантів (читай, антистаритель організму).

Якщо ми хронічно недосипаємо, рівень мелатоніну різко знижується, що може призвести до дисбалансу багатьох інших гормонів. Вироблення мелатоніна особливо важлива для підтримки нормального рівня естрогену: дослідження показали, що мелатонін може впоратися з надлишком естрогену . А ми вже знаємо, що надлишок цього жіночого гормону нам зовсім ні до чого, тому як може привести до болю в грудях, болі під час місячних, до збільшення непотрібного навколо сідниць і стегон, а також посилитися або з'явитися улюблений тільки Рембрандтом целюліт. І зовсім вже небезпечні і неприємні ендометріоз, кіста грудей, пухлини ...

На думку вчених саме цей зв'язок між естрогеном і мелатонином допомагає пояснити, чому кореляція між нестачею сну і хворобами репродуктивних органів настільки сильна. А також доводить, що сон має життєво важливе значення для фертильності і здоров'я репродуктивної системи в цілому.

2. Оскільки естроген в організмі також сприяє накопиченню жиру, то це пояснює зв'язок між нестачею сну і збільшенням ваги і труднощі при спробах його скинути. Недолік сну також впливає на рівень інсуліну, ось звідки береться тяга до вуглеводів - солоденького на ніч, що і робить дієту неможливою і часто, навпаки, викликає збільшення ваги.

3. ТРЕБА ЗНАТИ. Крім того, мелатонін називають іноді гормоном темряви: навіть якщо ви спите, але у вас в кімнаті горить світло, то рівень його вироблення знизиться і буде недостатній. Мелатонін виробляється тільки в глибокій темряві.

Так що не дозволяйте улюбленим читати свої важливі папери, поки ви спите. Нехай йде в іншу кімнату! :) А краще теж нехай спить, у нього теж є гормональна система))

І обов'язково зашторювати вікна в спальні щільною тканиною, нехай світло ліхтарів з вулиці вам не заважає.

4. Кілька корисних фішок для гарного сну.

1) Для того, щоб сон був краще і міцніше, постарайтеся лягати спати до 10 вечора (розумію, що це самий нездійсненний пункт, і тим не менш ... не написати теж не можу)

2) Обов'язково включайте аромалампу в спальні, з відповідними вашої доше запахами і розслаблюючими ароматами. Ароматерапія впливає на лімбічну систему, тому її ефект з правильно підібраними маслами дійсно хороший.

3) До речі, спати треба в прохолодній кімнаті - це підсилює вироблення мелатоніну.

4) Знижуємо споживання кофеїну (я, до речі, майже вже не п'ю каву!), А після 2-х годин дня зовсім зав'язуємо.

Ми залишаємо ось столечко :):

Ми залишаємо ось столечко :):

5) І протягом дня п'ємо напій, який нас заспокоює: мелісу, ромашку, м'яту.

5) І протягом дня п'ємо напій, який нас заспокоює: мелісу, ромашку, м'яту

6) Починаємо практикувати глибоке дихання животом. Ми сідаємо / лягаємо в зручне положення з прямою спиною і спостерігаємо за своїм диханням, поступово звертаючи увагу на те, як ваш подих заспокоюється, і при вдиху трохи піднімається живіт, а на видиху він опускається (про техніку правильного глибокого дихання животом, дуже корисного для нашій гормональної системи, обов'язково буде окремий пост).

Ми сідаємо / лягаємо в зручне положення з прямою спиною і спостерігаємо за своїм диханням, поступово звертаючи увагу на те, як ваш подих заспокоюється, і при вдиху трохи піднімається живіт, а на видиху він опускається (про техніку правильного глибокого дихання животом, дуже корисного для нашій гормональної системи, обов'язково буде окремий пост)

7) Здорове низькокалорійне харчування - клітковина, фрукти, овочі, пробіотики і пребіотики, зелені листові салати, сирої органічний какао, перуанський женьшень - обов'язкова умова синтезу мелатоніну.

7) Здорове низькокалорійне харчування - клітковина, фрукти, овочі, пробіотики і пребіотики, зелені листові салати, сирої органічний какао, перуанський женьшень - обов'язкова умова синтезу мелатоніну

8) І ще ні за яких обставин ми не працюємо в спальні або на місці, де ми спимо. По-перше, робота в спальні психологічно нас налаштовує аж ніяк не на спокій і релаксацію, а по-друге, інформаційний простір або енергетика спальні при роботі забруднюється, а вже якщо ваша робота пов'язана зі стресом, то тут вже й говорити нема про що. А нам потрібна вкрай розслаблена, затишна і спокійна атмосфера в спальні.

Якщо подобається працювати лежачи, перейдіть на диван :)

9) І закінчуйте користуватися инетом, дивитися телевізор (якщо ви його ще дивіться, що також вкрай не рекомендується, якщо вас хвилює вібрації краси), слухати радіо, працювати, як мінімум за годину до сну. Ваша нервова систем повинна заспокоїтись.

І ще ... навіть якщо завдання по досягненню міцного і гарного сну у нас ніяк не виходить вирішити, пам'ятаємо, що є така штука як нейропластічності і нейроскульптурірованіе - ми всі можемо змінити, просто нам потрібно ще трошки часу і сил :)

Всім гарного сну і багато мелатоніну!

Сидимо до 2-ї ночі за компом?
Блукаємо в інтернеті, шукаємо архіважливе і потрібну інформацію?