Полезные материалы

Функції гормонів щитовидної залози. Вплив тиреоїдних гормонів на метаболізм

  1. Вплив тиреоїдних гормонів на метаболізм
  2. Навчальний відео гормони щитовидної залози в нормі і при хворобі

Головним ефектом гормонів щитовидної залози є активація транскрипції великої кількості генів в ядрі. Під впливом тиреоїдних гормонів практично у всіх клітинах організму починає синтезуватися велику кількість ферментів, структурних і транспортних білків і інших речовин. В результаті у всьому організмі підвищується функціональна активність.

Велика частина синтезованого щитовидною залозою тироксину перетворюється в трийодтиронін. Перш ніж тироксин вплине на геном, що підвищує транскрипцію генів, він зазнає структурні зміни, які полягають у віддачі одного іона йоду практично всіма молекулами тироксину, що перетворює його в трийодтиронін. Внутрішньоклітинні рецептори мають велику спорідненість до трийодтироніну. В результаті більше 90% гормонів щитовидної залози, що зв'язуються з рецепторами, є трийодтиронином.

Гормони щитовидної залози активують рецептори в ядрі. Рецептори гормонів щитовидної залози прикріплені до ниток ДНК або розташовані поблизу від них. Рецептор тиреоїдного гормону зазвичай утворює гетеродімер з ретіноідХ-рецептором на специфічному фрагменті реагування тиреоїдного гормону на ДНК. Зв'язуючись з тиреоїдних гормоном, рецептори стають активними і ініціюють процес транскрипції.

В результаті утворюються великі кількості різних типів інформаційних РНК; в наступні кілька хвилин або годин вони витрачаються на процеси трансляції за допомогою РНК на рибосомах, що призводять до утворення сотень нових внутрішньоклітинних білків.

В результаті утворюються великі кількості різних типів інформаційних РНК;  в наступні кілька хвилин або годин вони витрачаються на процеси трансляції за допомогою РНК на рибосомах, що призводять до утворення сотень нових внутрішньоклітинних білків

Вплив тиреоїдних гормонів на метаболізм

Тиреоїдні гормони збільшують метаболічну активність практично всіх тканин організму. На тлі підвищеної секреції гормонів рівень основного обміну може зростати на 60-100%. Різко зростає використання різних речовин в енергетичних процесах. У той же час, незважаючи на стимуляцію тиреоїдними гормонами синтезу білка, швидкість його розпаду також збільшується. Відзначено істотне збільшення швидкості росту у молодих людей.

Підвищується мозкова активність, а також активність більшості існуючих ендокринних залоз.
Тиреоїдні гормони збільшують колічеаво і активність мітохондрій. На фоні введення тиреоїдних гормонів у тварин в більшості клітин збільшуються як кількість, так і розміри мітохондрій. Більш того, майже прямо пропорційно збільшенню швидкості метаболізму тваринного зростає площа поверхні мембран мітохондрій, тому однією з основних функцій тироксину є збільшення кількості та активності мітохондрій, що приводить до утворення аденозинтрифосфату - джерела енергії клітини.

Однак збільшення кількості та активності мітохондрій, що відзначається на тлі підвищеної концентрації тироксину в плазмі, може бути як наслідком збільшеної активності клітини, так і причиною цієї активності.

Тиреоїдні гормони збільшують активний транспорт іонів через клітинні мембрани. Одним з ферментів, що збільшують свою активність під впливом тиреоїдних гормонів, є Na + / K + -АТФ-аза. Це в підсумку збільшує транспорт іонів натрію і калію через мембрани клітин в деяких тканинах. Оскільки цей процес використовує енергію і збільшує розсіювання тепла організмом, припустили, що забезпечення функціонування цього механізму може бути однією з причин збільшення швидкості обмінних процесів.

Дійсно, метаболічні гормони щитовидної залози підвищують проникність мембран більшості клітин для натрію, що активує Na + / K + -нaсос, що опосередковано призводить до збільшення продукції тепла.

Навчальний відео гормони щитовидної залози в нормі і при хворобі

- Також рекомендуємо " Вплив гормонів щитовидної залози на ріст. Тиреоїдні гормони і обмін вуглеводів, жирів "

Зміст теми "Фізіологія обміну гормонів щитовидної залози":
1. Гормони щитовидної залози. Синтез гормонів щитовидної залози - йодна пастка
2. Тиреоглобулін. Освіта і секреція тиреоглобуліну
3. Виділення тироксину і трийодтироніну. Доставка тироксину і трийодтироніну тканин
4. Функції гормонів щитовидної залози. Вплив тиреоїдних гормонів на метаболізм
5. Вплив гормонів щитовидної залози на ріст. Тиреоїдні гормони і обмін вуглеводів, жирів
6. Вплив гормонів щитовидної залози на основний обмін. Серцево-судинна система і тиреоїдні гормони
7. Щитовидна залоза і шлунково-кишковий тракт. Тиреоїдні гормони і тривалість сну
8. Регуляція секреції гормонів щитовидної залози. Вплив гіпофіза на щитовидну залозу
9. Антитиреоїдні речовини. Пригнічення функції щитовидної залози
10. Гіпертиреоїдизм - надлишок гормонів щитовидної залози. причини гіпертиреоїдизму