Полезные материалы

Гормональний фон і схуднення | Фітнес-спільнота, портал любителів фітнесу, велнес, краси

  1. інсулін
  2. кортизол
  3. естрогени
  4. лептин
  5. грелін

Скільки розмов йде про те, що ніяк не вдається скинути вагу

Скільки розмов йде про те, що ніяк не вдається скинути вагу? І що тільки людина не робить, як тільки не намагається позбутися від зайвих кілограмів, йому це не вдається.

Дівчина може роками сидіти на дієтах для схуднення , Влаштовувати розвантажувальні, а то і голодні дні, оголосити що з цього моменту смак шоколаду залишився в минулому. Люди годинами пітніють в спортзалах, займаються фітнесом, використовують силові навантаження, бігають щодня , В надії побачити на вагах заповітні цифри, а все безрезультатно.

Люди годинами пітніють в спортзалах, займаються фітнесом, використовують силові навантаження,   бігають щодня   , В надії побачити на вагах заповітні цифри, а все безрезультатно

І кожен задає собі питання: а що я роблю не так, чому не виходить схуднути? Можливо, я неправильно застосовую дієту для схуднення або займатися потрібно ще більше? Хоча, здавалося б, більше вже просто неможливо. Відповідь може бути набагато простішим - виною зайвої ваги можуть бути власні гормони.

Відповідь може бути набагато простішим - виною зайвої ваги можуть бути власні гормони

Доведено, що гормональний фон впливає на вагу людини, і дисбаланс може звести всі спроби скинути зайві кілограми до нуля. Саме тому людина і не може домогтися результатів, скільки б не голодував, і не переводив себе виснажливими тренуваннями в залі.

Досить налагодити гормональний фон, зробити гармонійним взаємодія в організмі біологічно активних речовин, і все, ідеальна фігура вам гарантована. А тепер докладніше про самих гормонах і про те, що потрібно і можна виправити.

інсулін

Цей гормон регулює в крові рівень цукру. Ви помічали, що люди, які страждають від цукрового діабету, найчастіше схильні до повноти? Саме інсулін і робить такий вплив. Людину, навіть без хворобливого підвищення рівня інсуліну, але з порушеним балансом, тягне на все солодке, постійно хочеться щось з'їсти. Часто цей гормон викликає розпливання талії і провокує появу складок на верхній частині тулуба.

Що можна зробити: обмежте вживання солодощів, використовуйте в їжу корицю, виконуйте фізичні вправи, які допомагають знизити рівень інсуліну.

Що можна зробити: обмежте вживання солодощів, використовуйте в їжу корицю, виконуйте фізичні вправи, які допомагають знизити рівень інсуліну

кортизол

Надлишок цього гормону призводить до стресів завжди і всюди, будь то робота або використання дієти для схуднення. Гормон викидається і, в разі невикористання, перетворюється на звичайну глюкозу. Та, в свою чергу, стає жиром, метаболізм погіршується, людина гладшає. Виявити надлишок можна завдяки деяким симптомам: бажання з'їсти щось дуже солодке , Втома після пробудження, регулярне нездужання, жир в області живота.

Що можна зробити: збалансувати харчування, перш за все. Також добре допомагає прийом вітаміну С у вигляді натуральних продуктів (обліпиха, полуниця, болгарський перець). Взимку можна використовувати цитрусову дієту (з'їдати по 1 апельсину кожен день). Замініть каву чаєм, оскільки кава не врятує від стресу, а ось рівень кортизолу підніме точно. Ну і невеликі фізичні навантаження не завадять, наприклад, заняття йогою для схуднення і спокою.

Ну і невеликі фізичні навантаження не завадять, наприклад, заняття йогою для схуднення і спокою

естрогени

Порушення балансу саме цих гормонів призводить до появи жирових відкладень на талії, стегнах і сідницях. Якщо вас часто мучать запори, варто переглянути харчування і налагодити відносини естрогенів і власного організму.

Що можна зробити: перш за все, необхідно виключити пиво, бобові, обмежити вживання кофеїну. Крім того, негативний вплив на естрогени надає люба хімія, а тому стежте за тим, щоб продукти зберігалися в скляному посуді, а не в пластиці. Спробуйте додавати в їжу висівки і збільште споживання продуктів з високим вмістом клітковини. Налагодити роботу кишечника допоможуть пробіотики.

Налагодити роботу кишечника допоможуть пробіотики

лептин

Це гормон ситості. Він здатний пригнічувати апетит, але більшість людей просто ігнорує сигнали цього гормону: переповнення шлунка, здуття і т.д.

Що можна зробити: навчіть свій організм правильному взаємодії з лептином - збільште споживання продуктів з високим вмістом омега-3 (насіння, горіхи, жирна риба). У вас швидше з'явиться відчуття ситості, а чутливість організму до цього гормону істотно виросте. Намагайтеся добре висипатися.

Намагайтеся добре висипатися

грелін

Це гормон голоду. Він може нагадувати про себе в ту ж мить, як тільки в крові впаде рівень цукру. У людини з'являється сильне бажання з'їсти що-завгодно, лише б насититися.

Що можна зробити: перехитрити його. Намагайтеся їсти часто, але потроху, і не дуже калорійні продукти. Слідкуйте за станом щитовидної залози, яка виробляє гормони, що сприяють схудненню. Приділіть увагу фізичним навантаженням.

Приділіть увагу фізичним навантаженням

Ось кілька порад, що стосуються нормалізації гормонального фону в організмі. Спробуйте орієнтуватися саме на відновлення правильної роботи гормонів, контролюйте їх рівень за допомогою правильного харчування і фізичних навантажень, і ви самі помітите позитивний ефект. Доктор обіцяє!

І кожен задає собі питання: а що я роблю не так, чому не виходить схуднути?
Можливо, я неправильно застосовую дієту для схуднення або займатися потрібно ще більше?
Ви помічали, що люди, які страждають від цукрового діабету, найчастіше схильні до повноти?