Полезные материалы

Гормони і вага: усуваємо причину зайвої ваги

  1. лептин
  2. грелін
  3. кортизол
  4. адреналін
  5. інсулін
  6. естрогени
  7. тестостерон
  8. Вага і щитовидна залоза

На жаль, причина зайвої ваги може бути не тільки в нашому надмірному апетиті і малорухливому способі життя. Якщо ви перепробували масу дієт, але результати так і не з'являються, саме час дізнатися - чи все в порядку з вашої ендокринною системою, а також здати аналізи на гормони, які безпосередньо впливають на наш вагу. Сьогодні сайт про схуднення DietaClub розповість своїм читачкам, які саме гормони впливають на появу зайвої ваги.

зайвої ваги

лептин

Лептин - це гормон, який надає саме прямий вплив на зайву вагу. Лептин навіть називають гормоном жирової тканини, так як він регулює енергетичний обмін організму і масу тіла. Лептин - це гормон, що впливає на вагу також тому, що саме лептин посилає сигнал мозку про насичення організму. Останні дослідження показали, що у людей з ожирінням рівень лептину підвищений. У зв'язку з підвищенням рівня цього гормону, що впливає на вагу, виробляється «резистентністю до лептину», в следвствіі чого він не може впливати на гіпоталамус і посилати сигнал про насичення.

грелін

Робота гормону лептину прекрасно доповнюється гормоном грелін, який також впливає на вагу. Якщо лептин посилає нашому мозку сигнал про насичення, то грелін посилає сигнал голоду. Перед прийомом їжі рівень греліну значно збільшується, а після прийому знижується.

кортизол

З цим гормоном, що впливає на зайву вагу, ви знайомі не з чуток. Можливо, ви в перший раз чуєте назву цього гормону, але ось звичка заїдати стрес солодкими булочками і тістечками знайдеться мало ні у кожного. Вся справа в тому, що в період стресу наш організм виділяє гормон кортизол, який є гормоном стресу. Цей гормон і змушує нас є більше вуглеводів і жирів, які негайно відкладаються на нашому тілі. До речі, все, що ви з'їсте в період такого ось стресу, в більшості випадків відкладається на талії і на животі, а тому перш, ніж заїсти вашу «проблему», десять разів подумайте - а чи варто воно того?

адреналін

А ось гормон, що впливає на вагу в позитивному руслі. Адреналін часто називають братом кортизолу. Вся справа в тому, що вироблення адреналіну, як і кортизолу, підвищується в стресових ситуаціях. Але, на відміну від кортизолу, адреналін, навпаки, прискорює обмін речовин і допомагає розщепити жири, а все тому, що під час підвищеного вироблення адреналіну температура тіла підвищена, а апетит знижений. Помічено, що у людей, які страждають ожирінням, вироблення адреналіну знижена.

інсулін

Про це гормон, що впливає на вагу, ви вже чули багато разів. Інсулін виробляється підшлунковою залозою і регулює рівень глюкози в крові. Надлишок цієї самої глюкози відкладається в жирових запасах. Все безвуглеводних дієти, а також дієти, які радять їсти продукти з низьким глікемічним індексом і ґрунтуються на низькій кількості утворення інсуліну, іншими словами, вся отримана глюкоза (а кількість її мінімальне) спалюється і перетворюється на енергію, що не відкладаючись в якості жирових запасів.

естрогени

Естрогени - гормони, що впливають на жіночий організм і на вагу. Існує три види естрогенів, і кожен з них грає свою важливу роль. Так, естрадіол може привести до зменшення рівня серотоніну, що в свою чергу викличе депресію, дратівливість, неспокій і розлад травлення. Зрозуміло, все це не може позитивно позначитися на нашій вазі, адже все це з легкістю може привести до уповільнення обмінних процесів. У людей з низьким рівнем естрадіолу спостерігаються проблеми не тільки із зайвою вагою, але і з скиданням зайвих кілограмів. Високий рівень гормону естрону, навпаки, знижує швидкість метаболізму, що негайно призведе до зайвої ваги.

тестостерон

Хоча рівень тестостерону у жінок вкрай малий, але цей гормон також пов'язаний з вагою і допомагає в його регуляції. Тестостерон використовує наявні жири як паливо для зростання м'язової маси. А чим більше м'язової маси, тим швидше спалюються жири в організмі, що означає підвищення процесів метаболізму, отже, цей гормон має прямий вплив на вагу.

Вага і щитовидна залоза

Напевно ви вже чули не один раз, що щитовидна залоза і вага нерозривно пов'язані між собою. Саме щитовидна залоза виробляє тиреоїдні гормони, які впливають на процеси метаболізму в організмі. При достатньому рівні вироблення тиреоїдних гормонів обмінні процеси відбуваються швидше, а це значить, що отримані калорії переробляються в енергію і витрачаються вами. В іншому ж випадку, все з'їдене переходить в жир. Зазвичай у людей з низькою виробленням гормонів тиреоїдит помічається не тільки зайву вагу, але також млявість, втома і апатія.
Що не дивно, адже їх організм не в змозі переводити з'їдене в енергію, а значить і сил на нормальну життєдіяльність дуже мало, зате жирових запасів стає більше і більше. Навіть невелика кількість їжі може відкластися у вигляді запасу на тілі людини. Як бачите, гормони, які виробляються щитовидною залозою, впливають не тільки на вагу, але і на стан організму в цілому.
Якщо у вас є проблеми із зайвою вагою і ви хочете виключити можливість дисфункції щитовидної залози, то зверніться до лікаря, щоб здати необхідні аналізи. Тоді і стане ясно, чи пов'язаний ваш вага з щитовидною залозою.

У разі недостатньої вироблення потрібних гормонів, лікар вам може виписати штучні гормони. Однак не варто знімати з рахунків і правильне харчування для регулювання діяльності щитовидної залози. Продукти з підвищеним вмістом йоду допоможуть поліпшити роботу щитовидної залози. Намагайтеся включати в свій раціон більше морської риби, морської капусти і водоростей.

Як ви могли вже переконається, не завжди переїдання - це причина зайвої ваги. Цілком можливо, що винуватці зайвої ваги - це гормони. Але в будь-якому випадку сайт про схуднення DietaClub нагадує вам, що тільки лікар зуміє вам точно сказати причину зайвої ваги. Не ставте діагноз самі собі - зверніться до лікаря і лише тоді робіть конкретні дії.

Вікторія Висоцька

До речі, все, що ви з'їсте в період такого ось стресу, в більшості випадків відкладається на талії і на животі, а тому перш, ніж заїсти вашу «проблему», десять разів подумайте - а чи варто воно того?