Полезные материалы

Хоріонічний гонадотропін людини

  1. Хоріонічний гонадотропін при вагітності - норма
  2. Гонадотропін хоріонічний - застосування
  3. Як колоти хоріонічний гонадотропін?

Хоріонічний гонадотропін людини - це гормон з групи глікопротеїнів, який свідчить про настання вагітності в жіночому організмі. Саме появою в сечі хоріонічного гонадотропіну при вагітності і пояснюється поява двох смужок на тесті. Відстежуючи динаміку наростання лХГ під час вагітності, можна судити про те, як протікає вагітність.

Хоріонічний гонадотропін при вагітності - норма

У нормі у чоловіків і невагітних жінок показник в-ХГЧ коливається в рамках 0-5 мед / мл. Рівень хоріонічного гонадотропіну починає підвищуватися вже в перші дні після імплантації ембріона в порожнину матки. Виробляється він тканинами хоріона і грає велику роль в нормальному перебігу вагітності. Так, хоріонічний гонадотропін людини сприяє формуванню плаценти, а також підтримує нормальну роботу жовтого тіла (вироблення гормону прогестерону ). Після того, як сформується плацента, вона бере на себе функцію синтезу хоріонічного гонадотропіну.

На початку вагітності кожні 2-3 дня показник в-ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини) збільшується вдвічі. Починаючи з 10-11 тижня вагітності темпи наростання в-ХГЧ значно сповільнюються, так як плацента майже сформована і починає брати на себе функцію вироблення гормонів вагітності. Так, в перші тижні вагітності показник лХГ в крові знаходиться в межах 25-156 мед / мл. Рівень гонадотропіну хоріонічного 1000 мед / мл відповідає 3 тижні вагітності. На 4-5 тижні цей показник становить 2560-82300 мед / мл, на 7-11 тижні після зачаття рівень хоріонічного гонадотропіну в крові досягає 20900-291000 мед / мл, а на 11-12 тижні він вже знижується до 6140-103000 мед / мл.

Хоріонічний гонадотропін складається з двох субодиниць - альфа і бета. Субодиниця альфа ідентична за будовою з такою у тиреотропного, лютеїнізуючого і фоллікулстімулірующего гормонів. Субодиниця бета унікальна за своєю будовою.

Гонадотропін хоріонічний - застосування

Гонадотропін людський хоріонічний застосовують для лікування безпліддя (стимуляції овуляції при екстракорпоральному заплідненні, підтримку роботи жовтого тіла). Хоріонічний гонадотропін для чоловіків призначають з метою стимуляції сперматогенезу і вироблення андрогенів (іноді застосовується в спорті як допінг).

Застосування лХГ показано при наступних патологіях:

  • у жінок з недостатньою лютеїнової фазою (з метою стимуляції овуляції і підтримки життєздатності жовтого тіла);
  • у чоловіків з недорозвиненням яєчок, затримкою статевого дозрівання, гіпогонадотропного гипогонадизме.

Препарат гонадотропіну хоріонічного протипоказаний при:

  • пухлинах статевих залоз, а також інші, викликані неправильною роботою статевих залоз;
  • крипторхізм, викликаний стегнової грижею, травмами і операціями;
  • індивідуальна непереносимість лХГ.

Як колоти хоріонічний гонадотропін?

Ми розглянули роль лХГ в організмі вагітної жінки, а також ознайомилися із застосуванням його синтетичних аналогів.

Як колоти хоріонічний гонадотропін?