Полезные материалы

Мелатонін: гормон сну і довгого життя

«У будь-якій незрозумілій ситуації лягайте спати «У будь-якій незрозумілій ситуації лягайте спати!» - говорить життєва мудрість, з якою не можна не погодитися. І справа не тільки в тому, що під час сну організм позбавляється від втоми. Ніч - прекрасна можливість провести сеанс омолодження і загального оздоровлення організму. Особливої ​​чарівництва не потрібно: все зробить мелатонін.

Гормон- «багатоверстатник»

Мелатонін - основний гормон шишкоподібної залози (епіфіза). Саме він відповідає за пристосування організму до зміни дня і ночі, сезонів року (змушуючи багатьох тварин впадати в сплячку), а також регулює сон.

Причому ж тоді омолодження-оздоровлення? Так хота б при тому, що мелатонін, крім усього іншого, - самий мощнийендогенний (вироблений в самому організмі) антиоксидант. Це означає, що він нейтралізує наслідки окислювальних процесів - основних причин старіння і в'янення шкіри.

Крім того, зв'язуючись з пухлинними клітинами, мелатонін здатний зупиняти їх зростання і розмноження, а також перешкоджати поширенню всередині організму.

Крім протипухлинного еффектаза цим гормоном можна закріпити і роль імуностимулятора. Але і це ще не все. Мелатонін здійснює контроль над деятельностьюмногіх інших гормонів організму, в тому числі стабілізує роботу ендокринної системи після перенесеного стресу. Таким чином, опосередковано мелатонін знижує тривожність змінює емоційний состояніечеловека.

Час «Ікс» Час «Ікс»

Виробляється мелатонін в організмі циклічно. Його кількість починає рости з настанням сутінків і досягає пікових значень в проміжку між 0.00 і 4.00 годинами. З настанням світанку концентрація гормону падає.

Іншими словами, мелатонін - «любитель» темряви. Що це означає?

По-перше, що вночі потрібно спати. Північні «посиденьки» за комп'ютером, пізні вечірки, нічні робочі зміни та інша активність в темний час доби негативно позначаються на виробленні мелатоніну.

По-друге, спати потрібно тільки в темряві. Вироблення мелатоніна тим менше, чим вище освітленість. Звідси випливає кілька важливих правил, порушення яких помітно позначається на стані здоров'я:

• намагайтеся створити в спальні повну темряву. Користуйтеся жалюзі і щільними шторами;

• Не привчайте дітей засипати з палаючим каганцем, вимикайте на ніч комп'ютер і телевізор;

• встаючи вночі, чи не запалюйте верхнє світло (в цьому випадку вироблення мелатоніну припиняється;

До речі, «гормон сну» в організмі не накопичується. Тому не варто сподіватися, що, виспавшись у вихідні, ви забезпечите себе мелатонином на тиждень вперед. Запорука здоров'я - в режимі дня.

Чим загрожує брак мелатоніну?

В молодості ми часто нехтуємо здоровими звичками, в тому числі - правилом повноцінно відпочивати. На жаль, в майбутньому за звичку пізньої ночі доведеться дорого заплатити. З віком рівень секреції «гормону сну» зменшується, і наслідки можуть виявитися дуже серйозними. В першу чергу недолік мелатоніну дає про себе знати неспокійним сном і безсонням. Хронічний дефіцит гормону на 40-60% збільшує ризик розвитку ожиріння, гіпертонії, діабету і атеросклерозу, і як результат - коронарної хвороби серця і судин і метаболічного синдрому.

Крім того, збільшується ризик виникнення гормональних проблем (наприклад, можливо раннє настання менопаузи), з'являється загроза передчасного старіння (при відсутності належної кількості мелатоніну організм не справляється з надлишком вільних радикалів, які до того ж впливають на ДНК всередині клітин, тобто можуть спровокувати розвиток онкологічного захворювання).

Міцний сон в таблетках

Якщо ніяк не виходить дотримуватись рекомендацій, варто спробувати допомогти своєму організму в інший спосіб - приймати аптечні препарати мелатоніну Якщо ніяк не виходить дотримуватись рекомендацій, варто спробувати допомогти своєму організму в інший спосіб - приймати аптечні препарати мелатоніну. Він випускається в таблетках і продається в аптеках без рецепта. Однак перш ніж почати його прийом, все ж слід проконсультуватися з лікарем.

Препарати мелатоніну зазвичай застосовують в наступних випадках:

• при частих нічних пробудженнях;

• при труднощах з засипанням;

• для адаптації до зміни часових поясів після тривалих перельотів.

© 2013 - 2015, fortunita . Всі права захищені.

схоже

Причому ж тоді омолодження-оздоровлення?
Що це означає?
Чим загрожує брак мелатоніну?