Полезные материалы

Мелатонін і його роль в схудненні

Мелатонін, або гормон сну, виявлений практично у всіх живих організмах на планеті. У людському організмі виробленням цього важливого речовини займається невеликий гормональний орган - епіфіз (шишковидна заліза), який знаходиться між півкулями головного мозку. Унікальний гормон виробляється тільки в темний час доби, головним чином - коли людина занурена в фазу глибокого сну.

Унікальний гормон виробляється тільки в темний час доби, головним чином - коли людина занурена в фазу глибокого сну

властивості мелатоніну

Найважливіша функція мелатоніну - це регулювання сну і неспання. Лікарські препарати, що містять меланін, обов'язково повинні бути в аптечці тих, хто часто переміщається по світу, відповідно, змінює часові пояси. Саме мелатонін налагодить нормальний режим сну і неспання, вбереже від безсоння.

Доведено, що мелатонін є одним з найсильніших природних антиоксидантів, які уповільнюють процес старіння організму і розвитку недоброякісних клітин.

функції мелатоніну

Гормон мелатонін надає імуностимулюючий ефект, регулюючи діяльність найважливішого органу - щитовидної залози. Він також нормалізує рівень кров'яного тиску і активно бере участь в роботі клітин мозку.

В середньому і літньому віці рівень природного мелатоніну знижується, тому саме тоді багато хто починає відчувати занепокоєння і апатію, від яких недалеко до серйозного стресу. Потрібно вчасно перевірити рівень мелатоніну і вжити заходів - налагодити сон, для цього може знадобитися додатковий прийом мелатоніну.

Мелатонін і зайву вагу

Вивчення мелатоніну ще не закінчено, з останніх розробок вчені зробили висновок, що мелатонін позитивно впливає на процес схуднення. Давно відомо, чим менше людина спить, тим важче йому боротися із зайвими кілограмами. Виявляється, тепер цьому є наукове пояснення. Справа в тому, що мелатонін, який, як ми пам'ятаємо, синтезується уві сні, є стимулятором появи в організмі так званого бежевого жиру. Бежевий жир - це особливий тип жирових клітин, що спалюють калорії. Парадокс, але це так.

Також мелатонін грає важливу роль в підвищенні термогенного ефекту від спортивних навантажень, плюс - під час сну відбувається відновлення м'язової тканини, що є важливою складовою процесу боротьби із зайвою вагою.

З огляду на, що потреба здорового організму в мелатонін становить близько 3 мг на добу, потрібно стежити і регулювати його кількість. Брак мелатоніну може привести до затяжної депресії і втратою орієнтації в часі - режим сну і неспання буде порушений. Справитися з такою проблемою допоможуть спеціальні лікарські препарати. Мелатонін продається і в аптеках у вигляді Мелаксен, Апік-мелатоніну, Віта-мелатоніну та ін. І в спортивних магазинах у вигляді Мелатоніна від різних фірм (таких як: від Optimum Nutrition, NOW, 4Ever Fit і ін.). Причому, в спортивних магазинах виходить дешевше.

Причому, в спортивних магазинах виходить дешевше

Мелатонін в таблетках і його вплив на організм

Мелатонін в таблетках буває по 3-5 мг. Приймається 1 таблетка за 30 хвилин до сну. Початкова дозування мелатоніну становить 1-2 мг на добу. У перші 2-3 дні необхідно перевірити переносимість препарату. Далі дозування можна збільшувати до 5 мг на добу.

Після прийняття мелатоніну необхідно уникати яскравого освітлення. Мелатонін не рекомендоване приймати водіям під час роботи, жінкам, які бажають завагітніти (через його слабкої контрацептивного ефекту), людям, які приймають нестероїдні протизапальні препарати, бета-адреноблокатори, засоби, які пригнічують центральну нервову систему. Перші кілька прийомів мелатоніну можуть снитися дуже барвисті, нереальні сни, ви можете не висипатися - це пройде. Мелатонін має і протипоказання, про які написано в інструкції.

Мелатонін має і протипоказання, про які написано в інструкції

Автор: Vikus_R. (спеціально для Calorizator.ru )
Копіювання даної статті цілком або частково заборонено.