Полезные материалы

Анна Суркіс: «У Англії вчителя зроблять все, щоб ти полюбив їх предмет і зміг в ньому досягти успіху»


Анна Суркіс із Запоріжжя вчиться в англійському Bellerbys College і своїм захопленням від навчання в Англії ділиться з нами в цьому матеріалі.

Анна Суркіс - українка в Bellerbys College, Великобританія

Захоплююча навчання в Англії
Британські школи обладнані за останнім словом техніки, і це забезпечує учням набагато більше можливостей для ефективного навчання, ніж можуть запропонувати українські школи. Тут дуже часто використовуються, наприклад, інтерактивні дошки.

Що стосується підходу вчителів до утворення, то, я думаю, вся справа в різниці між менталітетом британців і українців. Люди абсолютно несхожі: британці дуже відкриті, повні творчої енергії та ентузіазму, в той час як наші вчителі більш консервативні і дотримуються традиційної манери викладання.

Я всім серцем люблю Україну, і шкільні роки там були прекрасні, але все ж вчителі в Україні більш спокійні за своєю натурою, і техніка викладання відображає це: уроки проходять в більш-менш однаковій манері, тому не настільки захоплюють, як тут. В Англії ж вчителі зроблять все, щоб ти полюбив їх предмет і зміг в ньому досягти успіху.

Коли я приїхала в Брайтон в вересні 2014 р мене вразило розмаїття предметів, з яких потрібно було вибрати всього лише чотири. Найбільше мене зацікавили політологія, економіка, соціологія і бізнес, так що я зупинила свій вибір на них.

У Брайтоні

Пощастило з учителями

В Англії вік більшості вчителів - 30-45 років, тому і спілкування часто проходить досить неформально, навіть під час уроків. Деякі вчителі навіть просять називати їх тільки по імені, щоб створити максимально довірчі відносини зі своїми учнями. Чи не соромляться сидіти на столах.

Мені дуже пощастило з викладачами. Мій учитель по бізнесу, наприклад, кожен раз приносив нам шоколадки, щоб стимулювати наше бажання приходити на уроки. Втім, більшості - і мені в тому числі - ніяка додаткова стимуляція була не потрібна, тому що на уроках було настільки цікаво, що не виникало бажання їх пропускати.

Пам'ятаю, як перед іспитом, о другій годині ночі, я відправила свого вчителя імейл, так як не могла розібратися в одній формулі. Буквально через двадцять хвилин у мене вже був розгорнутий відповідь на моє запитання і численні слова підтримки щодо майбутнього іспиту.

А в останньому триместрі є традиція збиратися всією групою з викладачами і йти в якийсь ресторан, щоб відсвяткувати закінчення навчального року.

Одна велика інтернаціональна родина
Я вчуся в міжнародному коледжі, де іноземці становлять 90% учнів. Наскільки я пам'ятаю, в школі налічується не менше 70 національностей. Думаю, саме тому тут атмосфера сама по собі спонукає до нових знайомств і спілкування. Дуже легко знаходити спільну мову з хлопцями, оскільки ми всі приїхали з різних куточків світу. А це означає, що кожен може розповідати іншим про свою країну, і, таким чином, тим для спілкування безліч. Дуже швидко виходить зблизитися з людьми. Учні бачать один одного щодня і знаходяться в закритому просторі, тому вже скоро стають однією великою родиною.

У мене дуже хороші стосунки з хлопцями з Сінгапуру, Малайзії, Індонезії, Японії, Нігерії, Португалії і, звичайно, з усіх країн пострадянського простору. В гості один до одного не їздили, але цього літа плануємо разом відправитися в подорож!

Скільки знань ти захочеш отримати?
Британські принципи навчання такі: тобі дадуть стільки знань, скільки ти захочеш отримати, а якщо щось не виходить, це не залишать без уваги і постараються допомогти тобі усунути проблему. Система освіти побудована так, що досягти успіху зможе тільки той, хто цього дійсно захоче. Тут знаходять індивідуальний підхід до кожного учня і ставляться до нас як до самодостатнім особистостям.

Свободи досить багато, так як, на відміну від закритих британських шкіл-пансіонів, в міжнародному коледжі учні можуть виходити за межі кампуса і проводити час в місті. Але все ж певні рамки присутні. Дуже суворе ставлення, наприклад, до відвідуваності уроків.

Як хороша школа змінює людину
Безумовно, я дуже змінилася, навіть не зможу описати наскільки. Британська освіта не тільки дає фундаментальні знання з певних предметів, а й дозволяє навчитися аналізувати все, що відбувається і дивитися на речі під різними кутами. В результаті розширюється кругозір, змінюється світогляд, з'являються нові захоплення і цілі.

Два роки тому я й подумати не могла, що моїми головними інтересами стануть політичні та економічні відносини. Зараз же я не уявляю життя без нескінченного потоку новин, дискусій і дебатів. Я дуже вдячна британським вчителям за те, що вони прищепили нам любов не тільки до теоретичної сторони предмета, а й до практичної - стимулювали розвиток наших здібностей та інтересів за межами коледжу.

Анна Суркіс

Кілька слів подяки
Я дуже люблю Україну, хоча часу сумувати за нею особливо і немає. В українській школі ми вчили не менше п'ятнадцяти предметів. І, тільки спробувавши себе у всіх, я змогла зрозуміти, що хочу вивчати поглиблено. Таким чином, українська школа заклала величезний фундамент знань, завдяки якому мені стало ясно, в якому напрямку розвиватися.

Батьки зробили все для того, щоб я отримала освіту, яке відкриває широкі перспективи. Їм було нелегко прийняти рішення відправити мене вчитися за кордон, тому що це означало, що я буду бачитися з ними не частіше чотирьох разів на рік. Проте вони подарували мені можливість навчатися в Англії, за що я їм завжди буду дуже вдячна.

Total points: 0


Скільки знань ти захочеш отримати?