Полезные материалы

Готелі Києва: огляд ринку

Проте в II половині року відбулося поступове відновлення завантаження до 60-70%. Основний обсяг номерного фонду київських готелів припадає на об'єкти категорії 3 * (40%). Про це свідчать дані річного звіту компанії "Knight Frank".

За даними аналітиків, в 2009 році відбулося зростання попиту на ділянки в центральній частині м.Києва, підготовлені під розвиток готелів.

Експерти також відзначили заморозку 70% проектів готельної нерухомості в м.Києві в першому півріччі 2009 року.

Таблиця 1. Основні показники ринку готельної нерухомості Києва *

* Джерело: Knight Frank Research, Головне управління статистики в Києві 2009

Ключові події

• Протягом 2009 року в м.Києві відбулося офіційне відкриття п'яти готелів - готелі "InterContinental Kyiv" 5 * з номерним фондом 272 од., Готелю "Фараон" 4 * з номерним фондом 21 од., Бутік-готелю "City Park Hotel Kiev "3 * з номерним фондом 23 од., готелю" Royal Hotel de Paris "3 * з номерним фондом 11 од. і готелю "Баккара" 3 * з номерним фондом 200 одиниць.

• UEFA підтвердив участь Києва, Донецька, Львова і Харкова в проведенні чемпіонату Євро-2012.

Речення

За підсумками 2009 року в м.Києві функціонує 130 готелів всіх категорій і об'єктів тимчасового проживання із загальним номерним фондом 9942 номерів.

Щорічно обсяг пропозиції номерного фонду в київських готелях зростає в середньому на 3-5%. Пропозиція на ринку готельних послуг Києва збільшується за рахунок будівництва та реконструкції комплексів, а також відкриття приватних бутик-готелів, міні-готелів, мотелів, орієнтованих на групи постояльців з різним рівнем доходів.

Основний обсяг номерного фонду київських готелів припадає на об'єкти категорії 3 * (40%) і категорії 1 * -2 * (37%). У загальній структурі готельного ринку м.Києва на кінець 2009 року частка номерного фонду висококласних готелів склала 23%, збільшившись в порівнянні з аналогічним періодом 2008 року на 2%.

Готелі категорій 4 * -5 * зосереджені в правобережній частині м.Києва, в основному в центральних і наближених до центру районах. Готелі категорії 3 * розташовані як в центральній частині міста і наближеним до центру районах, так і в районах віддалених від центру Києва, на лівому березі Дніпра і при виїзді зі столиці вздовж основних транспортних магістралей.

Графік 1. Середня ціна за готельний номер в Києві *

попит

У першому півріччі 2009 року завантаження столичних готелів знизилася на 10-15% по відношенню до середньорічної завантаженні 2008 року. Це було викликано економічною ситуацією в Україні і в світі в цілому, що, як наслідок, призвело до зниження внутрішнього і зовнішнього потоку туристів і бізнес-туристів. У 2009 році на ринку спостерігалася зміна структури попиту на готельні послуги, що зумовило зміщення переваг ряду споживачів від категорії висококласних готелів до готелів більш низької цінової категорії.

За підсумками 2009 року середньорічна заповнюваність готелів категорії 4 * -5 * в м.Києві склала 65-70%, категорії 3 * - 60-65%.

Комерційні умови

Вартість готельних послуг в м Києві досить висока в порівнянні зі столицями інших країн Центральної та Східної Європи, незважаючи на те, що пропонований рівень комфорту і сервісу відстають від міжнародних вимог. Це обумовлено, в першу чергу, слабкою конкуренцією і дефіцитом готелів категорії 4 * -5 *.

Середня вартість проживання в 2009 році в номері категорії "стандарт" у київських готелях рівня 3 * склала $ 104 на добу, в готелях 4 * - $ 257 на добу, в готелях 5 * - $ 575 на добу. У зіставленні з показниками кінця 2008 р для готелів категорії 3 * -4 * дані цінові показники знизилися на 7%.

Однак, в сегменті 5 * готелів, з урахуванням відкрився готелю "InterContinental Kiev", середня вартість зросла на 30%.

Вартість номерів в м.Києві в готелях 1 * -3 * виставляється, як правило, в гривнях, в готелях 4 * -5 * - в євро.

прогноз

аналітики відзначають, що як показує практика, в столиці реалізується не більше 2-3 готелів категорії 4 * -5 * в рік. Однак з наближенням Євро-2012, кількість номерів в готелях м.Києва, згідно з вимогами УЄФА, має збільшитися більш ніж в 2 рази для об'єктів категорії 5 * і більш ніж в 3 рази для об'єктів категорії 4 *. Це означає, що до 2012 року в столиці має бути побудовано ще близько 10-15 висококласних готелів.

Серед анонсованих проектів до 2012 року основний обсяг припадає на висококласні готелі. Обмежена кількість анонсованих готельних проектів категорії 3 * пояснюється низьким рівнем рентабельності в умовах української економіки в порівнянні з висококласними готельними проектами.

Ми в Telegram ! Підписуйся! Читай тільки краще!