Полезные материалы

Кіфоз хребта 2 ступеня: причини появи і методи лікування

  1. Чому розвивається?
  2. Як визначити?
  3. Як позбутися?

Хребетний стовп, як одна з найбільш складно влаштованих структур людського організму, нерідко піддається травм і недугам. Один з них - кіфоз, що представляє собою якийсь вигин кісткового ділянки всередину. У тих випадках, коли кут вигину більше 40 градусів, говорять про локалізацію патологічного кіфозу, усунення якого є досить складним процесом. Прогресування аномалії відбувається вкрай швидко, а її поява характерно для пацієнтів дитячого віку. До середньої тяжкості патології в медицині відносять кіфоз хребта 2 ступеня, присутності такої хвороби характерний вигин до 60 градусів.

До середньої тяжкості патології в медицині відносять кіфоз хребта 2 ступеня, присутності такої хвороби характерний вигин до 60 градусів

Лікуванням захворювання займається такий розділ медицини, як вертеброневрологом. Нерідко фахівці діагностують аномалію ранній стадії в хребті пацієнтів, які прийшли на обстеження зовсім з іншого приводу. На жаль, цілеспрямований похід до лікаря через присутність в організмі кифоза - велика рідкість.

Найчастіше викривлення починає турбувати пацієнтів вже на розвиненій стадії хвороби. Проте, будучи уважними до свого організму, можна помітити ранню форму недуги в зародку. Він проявляється не дуже помітним викривленням, в результаті чого хворий починає злегка сутулиться, чого раніше за ним не помічалося.

Рання стадія розвитку кіфозу, як і будь-якого іншого захворювання, легше піддається лікуванню. Саме тому завчасне звернення за допомогою до фахівця здатне істотно полегшити процес лікування і дати можливість потерпілому жити звичним життям, позбавленої болю і незручностей.

Чому розвивається?

Формування в організмі кифоза хребта 2 ступеня - неминучий процес, якщо раніше придбана початкова стадія захворювання була проігнорована і не піддавалася лікуванню. У дитячому віці форми кіфозу можуть бути різними, при цим їх локалізація присутня у пацієнтів в рівній мере.Прічіни появи недуги бувають наступними:

  • Патологічна біомеханіка

Присутність такої аномалії тягне за собою неправильний розвиток хребта і, як наслідок, приєднання кифоза Сильне зовнішній вплив на хребетний стовп нерідко є сприятливим середовищем для появи аномалії. Викривлення також здатне виникнути на тлі проведення операційного втручання

  • надмірні навантаження

Занадто сильний тиск, регулярно впливає на скелет дитини в активний період зростання, може спричинити за собою локалізацію кифоза. Цікавим є той факт, що патологія здатна активно розвиватися і при недостатньому рівні навантаження - в таких випадках м'язовий каркас не здатний правильно розвинутися

Як визначити?

Характерним місцем локалізації кифоза хребта 2 ступеня є його грудний відділ. При цьому викривлення може бути як не дуже розвиненим (близько 30 градусів) так і досить значним (60 градусів). Про приєднання кифоза можна сказати, візуально оцінивши зовнішній вигляд пошкодженого скелета: це більш не легке сутулість, але справжня округлість з опущеними вниз плечима.

Виявити наявність аномалії вийде у батьків, уважно стежать за станом здоров'я своєї дитини. Так, сидячи за письмовим столом, спина хворого стає схожа на букву «С». При цьому може наступати швидке стомлення від перебування тіла в одному положенні. При цьому пацієнту здається, що стомлення здатне зникнути, якщо він вибере правильну точку опори, що, тим не менш, не приносить вагомих результатів.

Вираженим ознакою наявності кіфозу грудного відділу хребта 2 ступеня є те, що при положенні «лежачи» утворилося викривлення нікуди не йде. Притиснувши тіло людини, що страждає від аномалії, зверху, проблема також не втече. У тому випадку, якщо проблема не вирішується своєчасно, викривлення прогресує, переходячи на інші хребетні ділянки. Так, до присутньої аномалії може приєднатися лордоз поперекового відділу - характерне викривлення цієї області. Така аномалія характерна і шийного відділу, в процесі її розвитку підборіддя дитини починає істотно видаватися вперед щодо шиї. При цьому може спостерігатися випинання живота, яке провокує неправильний хребетний вигин.

По ходу прогресування недуги спостерігаються і інші хвороби, що приєднуються до процесу викривлення. Так, в хребетному стовпі нерідко виникає сколіоз - вигин кісткового ділянки убік. Два прогресуючих паралельно один одному захворювання в медицині називають кифосколиозом.

Два прогресуючих паралельно один одному захворювання в медицині називають кифосколиозом

Розвиток всіх вищезазначених аномалій незмінно тягне за собою відставання у фізичному і розумовому розвитку зростаючого організму. Недостатньо розвинена грудна клітка не дозволяє внутрішнім органам правильно формуватися. Також, діти, в організмі яких присутня кіфоз грудного відділу хребта 2 ступеня, істотно відстають у рості щодо своїх однолітків. Неповноцінно розвинені органи перестають отримувати кисень в нормальних кількостях і, як наслідок, функціонують не в повну силу, істотно погіршуючи рівень життя пацієнтів.

Як позбутися?

Раннє призначення правильного лікування кіфозу грудного відділу хребта 2 ступеня завжди дає вагомі результати і дозволяє, в результаті, повністю позбутися від патології. При лікуванні застосовують консервативні методики, серед яких - фізіотерапія, мануальна терапія, методика по Ігнатьєву і спеціально розроблений комплекс лікувальних вправ.

Щоб лікування проходило максимально успішно, дитині повинен бути прописаний жорсткий режим дня, в ході якого він буде піддаватися правильним фізичним навантаженням. Таке лікування можна проходити в домашніх умовах з попереднім контролем лікаря. Також, дитина обов'язково повинен спати на спеціальному ортопедичному матраці. Заняття плаванням - ще один позитивний момент, здатний викорінити присутню аномалію хребетного стовпа.

Правильна постава дозволяє випрямити утворився патологічний вигин. Для її виправлення слід носити спеціальні підтримуючі корсети.

Хочете отримати таке ж лікування, запитаєте нас, як?

Також до прочитання:

Чому розвивається?
Як визначити?
Як позбутися?
Чому розвивається?
Як позбутися?