Полезные материалы

пиво IPA

  1. Історія створення
  2. Особливості приготування і смаку
  3. різновиди IPA

Любителів пінного напою, які вперше стикаються з абревіатурою в назві пива «IPA», вводить в оману її розшифровка - India Pale Ale Любителів пінного напою, які вперше стикаються з абревіатурою в назві пива «IPA», вводить в оману її розшифровка - India Pale Ale. Насправді в даному випадку мова йде про класичний британському світлому еле , Який при цьому неабияк захмелівши. Хоча, до Індії він також має безпосереднє відношення, так як його початковий рецепт створювався з урахуванням смакових пристрастей жителів англійських колоній, а також умов транспортування готового напою на далекі відстані.

Історія створення

Достовірно відомо, що вперше IPA зварили на початку XIX століття - приблизно в 1829 році в місті Бертон-апон-Трент, який в описуваний період вважався пивною столицею Британських островів. Однак деякі біргікі - літописці пивоваріння - стверджують, що India Pale Ale з'явився набагато раніше, чому на даний момент документальні підтвердження відсутні. Основою для створення напою став охмелене жовтневий ель , Який був дуже популярний серед британських підданих.

Пивовари шукали такі способи доставки пінного напою до далеких берегів, при яких він не втрачав би початкового якості, адже підвищені температури і постійна хитавиця впливали на властивості пива не кращим чином. Тому в рецептуру регулярно вносили зміни, покликані підвищити стійкість продукту до несприятливих факторів.

В результаті подібних експериментів і з'явилося пиво IPA, відмінною рисою якого став підвищений вміст хмелю . Пивоварами було помічено, що це благотворно впливає на збереження пінного напою в процесі транспортування, оскільки хміль відіграє роль природного консерванту . Смак отриманого сорту відповідав жаркого і вологого клімату Індії - такий напій краще тамував спрагу, ніж популярні в ті часи солодкі портер . Крім того, його можна було пити не боячись отримати отруєння, як це відбувалося у випадках з вживанням місцевої води.

Пиво тих років відрізнялося дуже високим рівнем гіркоти, яка випирала в смаку відразу після приготування. Це компенсувалося лише коротким терміном руйнування хмелепродуктів в готовому напої. Таким чином, ель можна було спокійно пити лише по закінченню його тривалої подорожі. Крім того, напій був досить міцним, стандартний зміст алкоголю варіювалося від 8 до 12%.

На початку 20-го століття швидкість транспортування зросла, а рівень гігієни ступив на новий рівень навіть в країнах третього світу. До того ж моду набирали лагери , Різновиди яких в ті часи виробляли все в більших обсягах. В таких умовах популярність IPA зійшла нанівець - India Pale Ale практично зняли з виробництва. Інтерес до сорту відродився лише в 80-х роках минулого століття, коли власник приватної броварні в Каліфорнії відновив і удосконалив класичну рецептуру. Саме з США IPA почав повторне підкорення любителів пива. Незабаром, оновлений напій дістався і до Британії, де згадали про коріння сорти. Кожен пивовар тепер вважав обов'язком створити власну варіацію незаслужено забутого напою.

Особливості приготування і смаку

До особливостей приготування IPA, в першу чергу, варто віднести велика кількість хмелю . Власне, в цьому його основна відмінність від звичайного світлого англійської елю . Однак по-справжньому хороший напій може зварити тільки умілий пивовар. Справа в хмелі - той, який додають в самому початку приготування пива дає менше аромату і більше гіркоти. При цьому, хмелепродукти додані в самому кінці варіння діють в протилежному напрямку. У деяких випадках застосовують «сухе охмеління», коли сухий хміль вносять ще й по закінченню варіння прямо в танк на термін від декількох днів до декількох тижнів. Майстерність пивовара тут полягає в тому, щоб досягти максимального рівня гармонії в смаку і ароматі.

Сучасні сорти IPA, на відміну від пива XIX століття, можна вживати відразу після приготування. Більш того, багато пивовари наполягають на його якнайшвидшому вживанні, відзначаючи той факт, що тільки свіжий напій зберігає в собі всю повноту смаку і аромату. Зрозуміло, кожне правило має свої винятки.

Гіркота пива прийнято вимірювати в міжнародних одиницях гіркоти - IBU. Детальніше про це можна прочитати в ЦІЙ статті на нашому сайті. Значення гіркоти для IPA в середньому складають від 40 до 60 IBU. У випадку з Double India Pale Ale цей показник може доходити до 100 IBU. Зрозуміло, межі досить розмиті, і кожен окремий пивовар може бачити їх по-своєму!

різновиди IPA

Сьогодні IPA пиво варять головним чином на крафтового пивоварнях. Кількість різновидів охмеленного елю неможливо порахувати. Але це різноманіття прийнято ділити на три основні групи:

  1. англійська;
  2. американський;
  3. Імперський.

Кожен вид характеризується особливостями: рецептурою, смаком, букетом, фортецею Кожен вид характеризується особливостями: рецептурою, смаком, букетом, фортецею. Так, англійської IPA властиві світлі відтінки янтарно-золотистого кольору і пишна стійка піна, в букеті переважає помірний хмільний аромат, а також вкраплення квіткових і фруктових нот - результат сухого охмеління.

У смаку British IPA переважає гіркота хмелю і помірне присутність солоду . Тіло пиво гладке і легке, спирт в ньому не відчувається, а після вживання залишається терпке післясмак з нотками солоду . Серед популярних представників English India Pale Ale найбільш відомими можна вважати Freeminer Trafalgar IPA і Fuller's IPA.

Американський IPA відрізняє інтенсивний хмільний аромат з явними нотками цитрусів, які характерні для сортів хмелю , Виведених в США в середині 20 століття. Окремі сорти виділяє деяка солодове слабкість, яка відчувається набагато менш виражено в порівнянні з англійськими різновидами. Колір напою насичений, близький до червоної міді або темним відтінкам оранжевого. Але при цьому пиво прозоре, виняток становлять окремі нефільтровані сорти American IPA.

Смак американського світлого елю найкраще характеризує визначення - збалансований. Він не такий глибокий у порівнянні з англійськими різновидами. Основу становить хмельова гіркоту, на тлі якої відчуваються додаткові цитрусові, квіткові і фруктові ноти. Так само присутній солодкість, яку напою додає карамельний і злегка підсмажену солод . Фортеця американських IPA помірна.

Фортеця американських IPA помірна

Імперські сорти пива IPA відрізняє складний хмільний смак і гіркота, яка в деяких різновидах переходить розумні межі і надовго зберігається навіть в післясмаку. Напевно, тому Imperial IPA не настільки популярний серед шанувальників India Pale Ale. Цитрусові і фруктові ноти, настільки характерні для англійських і американських різновидів, в імперському IPA замінені дубовими відтінками. Це в сукупності дозволяє охарактеризувати Imperial IPA як міцний напій з глибоким смаком на любителя. По суті Imperial IPA належить до американського стилю пивоваріння, часто за свої якості його називають Double IPA або DIPA.

Пишіть в коментарях про те, чи любите ви Охмелене сорти пива або вам не подобаються гіркі сорти, а також голосуйте в нашій групі Вконтакте !

Більше матеріалів по темі: