Полезные материалы

Тренування для новачків - з чого почати

Тренування для новачків - з чого почати

Весна. У тренажерних залах ця пора року традиційно асоціюється з великим припливом новачків, появою нових жартів про «пролісках» і масами забавного відео в стилі «навіщо мені тренер, я і сам все вмію».

Якщо ви новачок, маєте бажання змінити своє тіло в кращу сторону, набрати заповітні кілограми м'язів і не викликати напади неконтрольованого сміху у завсідників тренажерного залу, то ця стаття для вас, тому що її основна тема - «Тренування для новачків. З чого почати? »Ця стаття вмістить в себе основні правила відвідування тренажерного залу, принципи тренувального процесу і навчить вас створювати початкову програму тренувань для всіх груп м'язів. Однак, перед відвідуванням тренажерного залу, настійно рекомендую глибоке ознайомлення зі статтею про харчування в тренувальний період, яку, ви так само знайдете на цьому сайті

Перш ніж йти в зал, виберіть зручний одяг і взуття. Це базовий принцип якісного тренування. Крім зручності, одяг не повинен сковувати ваших рухів. Тому джинсові шорти і їх аналоги, не підходять, так само як і модні, облягаючі сорочки з коротким рукавом або всіма улюблені пляжні шльопанці. Оптимальний набір одягу на тренування це: зручна футболка, що тягнуться шорти, кросівки або, на крайній випадок, кеди. Взуття вкрай важлива для тренування, так як вона забезпечує зчеплення з підлогою і варіант посковзнутися на власному поту, вкрай малий.

Візьміть з собою ємність з водою. Людина більш ніж на 70% складається з води, тому під час важких фізичних навантажень необхідно пити чисту, негазовану воду. Це збереже ваші суглоби і м'язи. Допоможе прискорити метаболічні процеси в організмі, а так само буде підтримувати температуру тіла в оптимальному стані

Заведіть тренувальний дневнік.Ето може бути звичайна зошит, де ви розпишіть свою програму, а так же, будете відзначати ваш прогрес у взятті ваг. Без тренувального щоденника вкрай складно стежити за своїм прогресом, і як наслідок, за своїм зростом. Адже ви йдете в тренажерний зал прогресувати, змінюватися в кращу сторону. Ось і записуйте всі ваші зміни в щоденник.

Тепер, прийшов час дізнатися про базових тренувальних принципах. Завдання будь-якого новачка, не залежно від його комплекції, це підготовка м'язів всього тіла, до більш професійним тренувань, з використанням спеціалізованих методик. Образно кажучи, існує 3 основні групи м'язів: грудні м'язи, м'язи спини, м'язи ніг. Використовуємо термін основні - тому що найбільші в тілі. Коли ви цілеспрямовано задієте основні м'язи, ви стимулюєте більшу частину вашого тіла до зростання. Таким чином, швидше набираєте м'язову масу, або спалюєте більше підшкірного жиру

Навколо цих трьох м'язових груп і може будуватися ваша тренування. Припустимо, що ви плануєте ходити в тренажерний зал 3 рази на тиждень, що є оптимальним варіантом для досягнення результатів, ви розбиваєте свій тренувальний план на тренування грудей, тренування ніг, тренування спини. Порядок не обов'язково такий, його ви повинні підібрати за власними відчуттями. Але, візьмемо за приклад саме такий порядок

Тренування грудей, день перший. Базовим вправою є «Жим штанги лежачи, на горизонтальній лаві», після цього робите «Жим гантелей на лаві 30 градусів», потім «Розведення гантелей на лаві 30 градусів» і в ув'язненні «Пуловер».

Тренування ніг, день другий. Базовим вправою є «Присідання, зі штангою на плечах», наступна вправа «Разгибание ніг на блоці», далі «Згинання ніг на блоці», завершуєте тренування вправою для литок стоячи або сидячи.

Тренування спини, день третій. Базова вправа для спини - «Станова тяга», після базового робите «підтягування широким хватом», потім «Тяга штанги до поясу», в кінці тренування для спини робите «Тяга гантелі до стегна в нахилі», тепер прийшов час для зміцнення м'язів преса, першою вправою йде «Підйом тулуба на лаві 30 градусів», після нього робите «Підйом ніг у висі, або в спеціальному тренажері».

У вас є приблизна програма вправ. Тепер коротко про принципи виполненія.Все вправи, крім преса, робляться за принципом - 4 підходи по 10-12 повторень (для преса 15-20 повторень), відпочинок між підходами 1.5-2 хвилини. Вага, в вправах, берете таким чином, що б останні 2 повторення давалися важко. Не женіться за вагою, робіть вправи максимально технічно.

Головне - це техніка. Перш ніж приступити до виконання вправ, відпрацюйте техніку, якщо ви не знаєте, як робити ту чи іншу вправу, не соромтеся, підійдіть до інструктора і поцікавтеся. Те ж саме стосується тренажерів і їх призначення, якщо сумніваєтеся, поцікавтеся, для чого він призначений. Отже, тепер ви володієте базовими знаннями, пора закріпити їх на практиці, так що збирайте сумку і вперед за картою в фітнес-клуб !.

Текст підготовлений за замовленням фітнес-клубу WeGym Синиця

фітнес Москва, фітнес Авиамоторная, фітнес Електрозаводська, фітнес шосе Ентузіастів, фітнес вул Синичкина


З чого почати?