Полезные материалы

Донецьк після чемпіонату Євро-2012 залишився з благами цивілізації

Після закінчення чемпіонату Європи з футболу місто, безперечно, залишився у виграші

Після закінчення чемпіонату Європи з футболу місто, безперечно, залишився у виграші. Чи не торкаючись глобальних проектів (таких як: нові дороги, вокзали і готелі), змінився навіть побут городян. Що ж залишилося місту після закінчення чемпіонату Євро-2012. Соломонове рішення зробити фан-зону в парку ім. Щербакова встигли оцінити всі донеччани. Ніяких тобі пробок в центрі, перекритого руху та інших незручностей, будь фан-зона на пл. Леніна, чого, до речі, хотіли в УЄФА. Тепер величезний майданчик перед колишнім стадіоном «Шахтар», яка сподобалася не тільки вболівальникам, залишать для проведення масштабних міських свят і ярмарків. Чи збережуть і всі блага у вигляді сцени, туалетів і всієї інфраструктури, яка побудована.

Ще один об'єкт, який відбудували на 17 гектарах за межею міста, - кемпінг-парк, який став для донеччан справжнім відкриттям. По-перше, в 15 хвилинах їзди від центру можна цивілізовано і дешево пожити в наметі. Сам кемпінг вирішили залишити, тільки в урізаному вигляді - для любителів таких корпоративних екстрим-розваг. А на решті площі мають намір влаштувати автономний авторинок.

Одна з головних перемог, яку встигли відчути всі донеччани, - транспорт. По-перше, всі види «рогатих», рейкових і колісних стали дійсно ходити за чітким розкладом. Чи вдасться і далі тримати марку? Буде видно. По-друге, Донецьк виразно виконав і перевиконав план з купівлі нових автобусів і тролейбусів. Жодне місто (навіть ті, які брали Євро-2012) не купив разом більше 100 одиниць міського транспорту різних видів. Жителів інших регіонів, які приїжджали повболівати за українську збірну, їхали, прямо скажемо, із заздрістю: мовляв, навіть в Києві справи гірші будуть. Ще один незаперечний плюс - з міста потіснили незручні маршрутки на користь містких (і більш дешевих) автобусів. Ложкою дьогтю поки залишилися таксі. На жаль, чемпіонат показав, що боротьба з візниками може тривати не один рік.

Донецьк тепер - місто, в який можна приїжджати без GPS. Муніципалітет зробив схему вулиць такий зрозумілою, що потрібно сильно постаратися, щоб заблукати. Такої кількості покажчиків, дорожніх знаків, позначень, табличок на будинках старожили не бачили зроду. Це дрібне, але приємне благо цивілізації доповнюють тим, що всі зупинки в транспорті оголошують, а також пускають біжучий рядок на електронному табло. Це вже не кажучи про те, що серед пенсіонерок, які не змінюють тролейбусам і трамваям, справжній бум викликала новина про те, що в громадському транспорті, виявляється, працюють кондиціонери. Начебто дрібниця, але «рогатий», де в салоні приємні +22 за Цельсієм, стали за кілька тижнів міської сенсацією.

Про те, що о 2 годині ночі можна побачити в кранах гарячої води, в Донецьку давно і не мріють. Є графік з 6 ранку до 10 вечора, - і то добре. Але, виявилося, буває і краще. Тепер городяни дружно звикають до цивілізованої комуналці. У місцевої влади план - зберегти таке приємне нововведення.

Всього на підготовку до чемпіонату Євро-2012 за 4 роки з різних бюджетів витратили 14,44 мільярда гривень (кошти інвесторів - тільки 4,28 млрд грн). За попередніми підрахунками, прибуток в економіку Донецька від чемпіонату Європи з футболу склала лише 300 млн грн.

джерело: kp.ua

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Чи вдасться і далі тримати марку?