Полезные материалы

Євро-2012 в Україні: Європа бойкотує, а УЄФА "не втручається" в політику

Платіні - Колесникову: «Упевнений, що Україна впорається з цими викликами». Фото: Е. Кравс

Євро-2012 в Україні: Європа бойкотує, а УЄФА "не втручається" в політику Дмитро Коротков https://cdn.segodnya.ua/img/article/2999/89_main.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/ article / 2999 / 89_tn.jpg 2012-05-02T18: 42: 02 + 03: 00 Політика УЄФА заявляє, що про перенесення чемпіонату в іншу країну немає й мови.

Тема Євро-2012 була головною в останні дні не тільки для українських, а й для європейських ЗМІ. Німецька влада, скориставшись заявами Юлії Тимошенко про її побиття, розгорнула активну кампанію по бойкоту футбольного чемпіонату Європи. Із закликами до канцлера ФРН Ангели Меркель не їхати на Євро-2012 звернулися деякі її міністри. Правда, сама Меркель устами свого прес-секретаря поки заявила, що "роздумує" над цим. Вже вирішив не їхати один з лідерів ЄС Жозе Мануель Баррозу. А вчора і голландський МЗС заявив, що королева зі своїми міністрами не поїдуть підтримувати свою збірну.

Але це не все. В останні дні в західних ЗМІ навіть почали з'являтися пропозиції про перенесення чемпіонату в іншу країну. Але вже з іншої причини - через вибухи в Дніпропетровську. Одна з іспанських радіостанцій навіть розповсюдила заяву президента своєї футбольної федерації Анхеля Марії Вільяр, який запропонував провести чемпіонат в його країні. Але його спростував президент ФФУ Григорій Суркіс: "Я розмовляв з колегою по телефону. Він сказав, що це нісенітниця і що ніяких коментарів про це він нікому не давав". А потім і УЄФА дав зрозуміти: ні про яке перенесення мова йти не може.

УЄФА. У понеділок в штаб-квартирі УЄФА в швейцарському Ньоні відбулося останнє засідання наглядової ради з Євро-2012, яке повинно було поставити крапку у всіх питаннях, пов'язаних з проведенням чемпіонату в Україні та Польщі. В принципі, ще в день дніпропетровських вибухів відомство Мішеля Платіні заявив, що не сумнівається в тому, що теракт не відіб'ється на Євро-2012. А незабаром директор Євро-2012 Мартін Каллен дав інтерв'ю, в якому виключив можливість перенесення чемпіонату в іншу країну.

"Мішель Платіні висловив абсолютну впевненість у тому, що Україна впорається з цими викликами ", - пояснив перед засіданням наглядової ради віце-прем'єр Борис Колесніков. З засідання Колесніков і Суркіс вийшли в гарному настрої." Оцінка в цілому позитивна, - резюмував віце-прем'єр. - Два роки тому ми відчували себе набагато гірше після такого ж наглядової ради. Залишилося буквально кілька штрихів, які потрібно доробити ". Пізніше відомство Платіні також відзначило" досягнутий прогрес і готовність всіх основних споруд ", а в зв'язку з дніпропетровським ПП підкреслило, що впевнене в безпечному проведенні Євро-2012. Що стосується теми Тимошенко, то УЄФА пояснив , що "ніколи не втручається в питання політики".

Останнім з українських чиновників із засідання пішов український директор Євро-2012 Маркіян Лубківський, який презентував церемонії відкриття і закриття чемпіонату в Києві. "На прохання Платіні кожна церемонія повинна бути з національним забарвленням. Він наполягав, щоб люди, які дивляться матчі або присутні на них, розуміли, що цей матч проходить саме в Україні", - пояснив Лубківський і цим поставив крапку в питанні ставлення УЄФА до можливості перенесення Євро-2012. Що стосується бойкоту, то заклики політиків, схоже, відгуку не знаходять. "Хочу всіх запевнити, що немає масової здачі квитків, - сказав український директор Євро-2012. - Ніхто не відмовляється, в тому числі і німці".

БОЙКОТ ТУРНІРУ: ВАРШАВА ПРОТИ Берліну

Європа розділилася щодо проведення чемпіонату континенту в Україні. Як уже зазначалося, кампанію проти України почала і очолила німецька влада. Чи не особисто Меркель, але близькі до неї чиновники переважно жіночої статі, які навряд чи стали б займатися самодіяльністю. Тим більше що, наприклад, заступник міністра економіки ФРН Гудрун Копп, закликаючи до перенесення Євро-2012 з України, зізналася, що навіть не знає, чи можливо це.

Причини такої поведінки Меркель і компанії називають різні. німецький політолог Кая-Олаф Ланг, якого цитує Deutsche Welle, вважає, що влада Німеччини розчаровані Україною: "Під час свого президентства в ЄС в 2007 році уряд ФРН вирішив зробити Україну зразковим прикладом для відносин з країнами Східної Європи. Але цього не сталося". У той же час, на думку італійського журналіста Даніеле Спіноли, за лаштунками всіх цих подій - газове питання: "За діями Ангели Меркель - політичні і енергетичні ігри. Критика з боку Європи вибірковості українського правосуддя має політичне підґрунтя. Жесту милосердя вимагає не тільки Меркель, але і Москва. Цілком очевидно: якщо Україна оголосить, що зробила помилку, вона послабить свої позиції на переговорах з енергетичних контрактів ".

Втім, навіть в Берліні не всі поділяють лінію Меркель. Президент Німецького футбольного союзу Вольфганг Нірсбах в інтерв'ю Bild виступив проти можливого перенесення Євро-2012: "Українці заслужили проведення європейської футбольної першості. Про можливе перенесення матчів до Німеччини ми не думали ні секунди".

А найбільш активним противником Берліна стала Варшава. "Ми вважаємо, що на даний момент всі заклики до бойкоту Євро є абсолютно необгрунтованими", - заявив прес-секретар польського МЗС Марчін Босацький. А польський директор Євро-2012 Міхал Лісткевич був і того відвертіше: "Якщо матчі Євро-2012 не відвідають деякі політики, це не матиме великого значення. Найголовніше - це футболісти та вболівальники".

На відміну від німців і поляків, у багатьох європейських країнах заклик Берліна навіть не обговорюють. "У Франції, Великобританії Греції і Португалії ця тема взагалі не стоїть на порядку денному", - повідомляє Deutsche Welle.

САМІТ У КРИМУ: 10 "ЗА", 6 "ПРОТИ"

Як і Євро-2012, саміт лідерів країн Центральної Європи в Україні відбудеться. Правда, повноцінним не буде: на нього вирішили не приїжджати президенти Австрії, Німеччини, Італії, Словенії, Чехії та Естонії. Західні ЗМІ повідомляють, що відмови обумовлені заявами Тимошенко про її побиття. Але український МЗС стверджує, що більшість цих лідерів задовго до появи синців у Качанівській ув'язнені повідомили, що приїхати не зможуть через щільний графік. Виняток становить лише естонець Тоомас Ільвес - він стурбований тим, як в Україні поводяться з опозицією. У той же час, за повідомленням МЗС, 10 президентів європейських країн точно будуть в Криму 15 травня і ще 4 дали попередню згоду.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку