Полезные материалы

BCAA - що це таке і для чого потрібні, як правильно приймати БЦАА, вплив на схуднення

  1. Що таке амінокислоти BCAA
  2. Склад BCAA і які бувають співвідношення
  3. Користь і шкода BCAA
  4. Побічні ефекти від BCAA
  5. Протипоказання до прийому BCAA
  6. Як приймати BCAA для різних цілей
  7. Комплекс BCAA під час сушіння
  8. Комплекс BCAA для набору м'язової маси
  9. дозування БЦАА
  10. висновок
  11. Відео про те, що таке БЦАА і як його приймати

Для існування організму потрібен джерело енергії і будівельний матеріал для м'язів, а якщо це організм людини, яка веде активний спосіб життя або займається спортом, то амінокислоти йому потрібні у великій кількості. Багато амінокислоти людський організм виробляє самостійно, але є такі, які надходять тільки з їжею. Такі амінокислоти називаються незамінними. Ці біологічні сполуки спрямовані на регенерацію тканин, вони сприяють відновленню після інтенсивного навантаження і позитивно впливають на ліпідний обмін.

Що таке амінокислоти BCAA

BCAA (англ. Branched-chain amino acids) - це комплекс незамінних амінокислот з розгалуженими ланцюгами, що працюють над створенням нових клітин, зокрема, м'язових волокон. Амінокислоти BCAA складаються з трьох з'єднань - лейцину , Ізолейцину і валина . Цей комплекс протистоїть розпаду м'язових волокон ( катаболізму ). Саме тому BCAA приймають відразу перед тренуванням або під час, і відразу після неї. BCAA ефективні як для жінок, так і чоловіків, хоча цілі вони переслідують різні. Чоловіки частіше використовують BCAA для антикатаболического ефекту і росту м'язів, а жінки для поліпшення ліпідного обміну при схудненні.


Для чого потрібні BCAA - їх головні переваги:

  • Збільшення енергетичного запасу в м'язових тканинах.
  • Мають виражений антикатаболический ефект.
  • Сприяють нормалізації обміну речовин і гормонального фону.
  • Сприяють поліпшенню розумових процесів, таких як пам'ять, концентрація, увага.
  • Позитивно впливають на центральну нервову систему і імунітет.
  • Знижують кількість підшкірного жиру шляхом нормалізації ліпідного обміну.
  • Зміцнюють волосся, нігті і шкіру.
  • BCAA регулюють апетит.

Склад BCAA і які бувають співвідношення

Комплекси БЦАА можуть містити різну кількість тієї чи іншої амінокислоти, і виробники спортивного харчування активно використовують схеми в комерційних цілях, видаючи різні співвідношення лейцину, ізолейцину і валіну за якісь супер робочі формули, що сприяють швидкому та ефективному зростанню м'язової маси. Але на ділі, все не так добре. Королем комплексу BCAA є лейцин. Саме ця амінокислота запускає процес (дає сигнал) клітинам для анаболізму . Лейцин активує вироблення м'язового білка, а організм починає будівництво нових м'язових волокон. Здавалося б, досить тільки лейцину, а изолейцин і валін не особливо-то і потрібні. Так вважали багато виробників спортивного харчування і сьогодні можна побачити продукти BCAA з пропорціями 8: 1: 1 і навіть 10: 1: 1, ще є спортивна добавка на основі лейцину без додаткових амінокислот. Однак вчені з Університету Бейлора, провівши науковий експеримент, довели, що формула 2: 1: 1 працює краще за інших існуючих і навіть чистого лейцину. Комплекс із співвідношенням 2: 1: 1 так само максимально збільшує енергію і знижує стомлюваність, що теж позитивно позначається на анаболізмі і самопочутті спортсмена.

Користь і шкода BCAA

говорити про користь даного комплексу можна довго, адже це не просто будівельний матеріал для м'язів, але і медіатор різних процесів нашого організму. Важливою особливістю і, звичайно, незаперечною перевагою всіх амінокислотних комплексів і BCAA зокрема є те, що ці сполуки абсолютно не вимагають часу і енерговитрат для засвоєння і проникнення в клітини м'язових тканин. Все тому, що комплекси амінокислот є фінальним продуктом процесу травлення, тобто організму для того, щоб отримати амінокислоти з продуктів (м'яса наприклад), їжу потрібно довго переварювати, і в процесі травлення організм бере білки, а потім розщеплює їх на амінокислоти, і тільки потім отримує лейцин, ізолейцин, валін та інші. Тому спортсменам так важливо отримати швидкий джерело білка (амінокислоти) після тренування і під час голоду, щоб не витрачати часу на тривалий процес травлення.

  • Лейцин відповідає за набір м'язової маси і є антикатаболиком.
  • Ізолейцин відповідає за ліпідний обмін і сприяє спалюванню жиру, а також перешкоджає його накопиченню.
  • Валін збільшує енергію і сніжет втому.

Мінусом і відносним шкодою BCAA вважається індивідуальна непереносимість компонентів комплексу, а також побічні ефекти в деяких випадках. Також BCAA мають і протипоказання.

Побічні ефекти від BCAA

Як такого шкоди БЦАА виявлено не було, але виробник попереджає про можливі побічні ефекти, які можуть бути пов'язані з індивідуальною непереносимістю до компонентів препарату, також можливі нудота, блювота, діарея. При алергічних реакціях прийом негайно припиняють.

Протипоказання до прийому BCAA

Комплекс BCAA застосовувати можна далеко не всім. Прийом спортивної добавки краще обмежити тим людям, які мають проблеми з функцією підшлункової залози, хворі на діабет, мають порушення роботи шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразка, підвищена кислотність), а також з важкими захворюваннями жовчного міхура, серця, нирок і печінки.

Спортивну добавку можна приймати під час лактації та вагітності.

Як приймати BCAA для різних цілей

Для існування організму потрібен джерело енергії і будівельний матеріал для м'язів, а якщо це організм людини, яка веде активний спосіб життя або займається спортом, то   амінокислоти   йому потрібні у великій кількості

форми БЦАА

Існують різні форми BCAA комплексів. У вигляді таблеток, капсул, порошку, а також в рідкій формі. Засвоюються амінокислоти абсолютно однаково, незважаючи на форму випуску. Кожен спортсмен сам визначає ту форму, яка зручна особисто йому.

  • Під час тренування ідеальним варіантом буде прийом амінокислот в рідкій формі або порошку, попередньо розчиненого у воді.
  • У дні відпочинку або після тренування підійде таблетована форма, так як вона вважається найзручнішою.

Амінокислоти у вигляді порошку можна змішувати з гейнером , протеїном , креатином і предтреніровочную комплексом .

Комплекс BCAA під час сушіння

Під час сушіння або зниження ваги BCAA слід приймати до тренування або під час. У добу рекомендується, як правило, не більше двох порцій. Тут доречно приймати BCAA з амінокислотами повного циклу. Також є сенс приймати комплекс БЦАА перед сном, вранці, і додавати в ізолят для прийому відразу після тренування. Однак прийом BCAA не повинен заміняти повноцінний прийом їжі! Через півгодини після прийому амінокислот необхідно вжити їжу, багату білком і складними вуглеводами. Хоча останні при сушінні значно зменшуються в кількості.

Комплекс BCAA для набору м'язової маси

Для цієї мети ніяких заборон немає. Комплекс слід приймати під час тренування і відразу після для попередження катаболізму і швидкого відновлення після виснаження запасів поживних речовин. В цьому випадку БЦАА можна додавати до Гейнер і протеїновим коктейлів після тренування, до креатину і предтреніровочную комплексу перед тренуванням за півгодини. У сукупності добавки прискорять процес набору м'язової маси . У дні відпочинку амінокислоти можна приймати між прийомами їжі, а також вранці після пробудження (можна разом з будь-яким протеїном) або перед сном.

Головне не перевищувати рекомендовану дозу і розраховувати добове споживання білка з урахуванням спортивного харчування, в тому числі BCAA.

дозування БЦАА

Вибираючи амінокислотний комплекс BCAA, слід звернути увагу на співвідношення 2: 1: 1 і з вмістом ізолейцину і валіну не менше одного грама кожної амінокислоти. Оптимальною дозою лейцину буде 3 грами на порцію. Оптимальною дозою комплексу BCAA в цілому буде 5 грам.

висновок

Пам'ятайте, BCAA, як і інші продукти спортивного харчування , Не є панацеєю в наборі м'язової маси або спалювання жиру. Тільки комплексний підхід і старанна робота здатна дати результат в цьому важкому справі. Не здавайтеся і йдіть до мети крок за кроком.

Відео про те, що таке БЦАА і як його приймати

А також читайте, що за СпортПит 5-HTP і для чого він потрібен →

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!