Полезные материалы

BCAA в бодібілдингу: дія, ефекти, способи прийому.

BCAA розшифровується як «амінокислоти з розгалуженими ланцюгами»

BCAA розшифровується як «амінокислоти з розгалуженими ланцюгами». Сама по собі добавка складається з суміші 3-х таких кислот: лейцин, ізолейцин, валін.

ці три амінокислоти , Що входять до складу BCAA, є ключовим матеріалом для будівництва м'язів. Їх частка в загальній м'язовій масі становить 35%. BCAA володіють не тільки ярковираженним антикатаболічною дією, але і безпосередньо беруть участь у процесах анаболізму і відновлення м'язової тканини. Дані амінокислоти, на відміну від інших, не можуть вироблятися людським організмом, тому їх прийом у вигляді харчової добавки особливо важливий. Крім усього іншого, BCAA є основним видом палива для м'язів, велика кількість якого підвищує силові показники атлета. До того ж вони абсолютно безпечні.

Використання BCAA в бодібілдингу

У бодібілдингу та силових видах спорту даний амінокислотний комплекс застосовується для виконання наступних функцій:

  • Збереження м'язової маси від руйнування катаболики
  • Приріст нової м'язової маси
  • Спалювання підшкірного жиру
  • Збільшення сили і витривалості атлета.

Таким чином, прийом амінокислотного комплексу BCAA дозволяє істотно стимулювати ріст м'язової маси і спалювання зайвого жиру, що забезпечує якість мускулатури і її рельєфність.

Важливою особливістю цієї добавки є ще й той факт, що всі заявлені властивості продукту були офіційно підтверджені незалежними групами вчених, що зайвий раз підтверджує її ефективність. Нерідко в індустрії спортивного харчування все наукові відкриття і розробки, які нібито підтверджують унікальні властивості того чи іншого продукту, носять більше рекламний характер. Однак у випадку з BCAA це не так.

BCAA як джерело енергії

Важкі тренування змушують посилено витрачатися запаси багатьох амінокислот, в тому числі і BCAA. Прагнучи заповнити рівень амінокислот, організм включає механізми руйнування м'язової тканини, оскільки амінокислоти можна отримати лише з білка, з якого і складаються наші м'язи. Саме тому додатковий прийом комплексу BCAA зупиняє цей процес, забезпечуючи організм енергією і оберігаючи м'язи від руйнування.

BCAA як стимулятор синтезу білка

Як вже було сказано, BCAA складають третину м'язової маси людини, тому можна зробити висновок про те, що саме вони є головним будівельним матеріалом для м'язів. Додатковий приріст м'язової маси може здійснювати тільки при наявності вільних амінокислот, якщо ж їх немає, то і зростання чекати не варто. У дні, коли ви не тренуєтеся, можна просто споживати протеїнові коктейлі, їх буде цілком достатньо для підтримки належного рівня амінокислот в організмі. Однак під час тренування потреба в них зростає в рази, тому додатковий прийом BCAA буде як не можна до речі. Це створить сприятливі умови для побудови нових м'язових волокон.

BCAA як джерела глютамина

При заняттях бодібілдінгом важливу роль в нарощуванні м'язів грає глютамин . Велика частина цієї речовини міститься в м'язах і інших тканинах. Глютамин виконує регулюючу функцію у виробництві нових білків, збільшує обсяг м'язових клітин, а також підвищує секрецію гормону росту .

Прийом BCAA дозволяє заповнити відсутні запаси глютамина в організмі, забезпечивши його енергією і сировиною для створення нових білків.

BCAA як стимулятор синтезу інсуліну

інсулін виконує важливу транспортну функцію в організмі і безпосередньо впливає на зростання м'язової маси. Лейцин, що входить до складу BCAA, здатний підсилити вироблення цього гормону. Поєднання BCAA з прийомом швидких вуглеводів після тренінгу призводить до взаємного посилення властивостей один одного. Таким чином, виробляється величезна кількість інсуліну, який швидко доставляє живильні речовини в м'язові тканини і прискорює їх зростання.

BCAA і їх роль в спалюванні жири

Прийом BCAA впливає і на гормон лептин, мета якого - регуляція метаболічних процесів, таких як апетит, витрата і відкладення жирів, а також вага тіла.

Вироблення лептину безпосередньо пов'язана з кількістю жиру в організмі: чим його більше, тим більше виділяється цей гормон. У період дієт і жиросжигающего тренінгу його рівень помітно падає, що призводить до підвищення апетиту і уповільнення обміну речовин, щоб заощадити жирові запаси. Саме із цієї причини багато атлетів скаржаться, що, істотно знизивши калорійність харчування і перейшовши на більш інтенсивний кардиотренинг, їх вага не знижується.

В цьому плані лейцин, що входить до складу BCAA, виконує дуже важливу функцію - він змушує організм думати, що калорійність раціону не змінилася. Даний процес призводить до придушення апетиту і допомагає краще спалювати підшкірний жир. Крім того, ваш метаболізм НЕ буде уповільнений організмом, а м'язи не будуть руйнуватися, навіть при істотному зниженні калорійності харчування.

Як приймати?

Прийом BCAA залежить від того, яку мету ви собі запланували: спалювання жиру або набір м'язової маси.

При наборі м'язової маси BCAA слід приймати перед, під час і після закінчення тренінгу. Взагалі рекомендується заздалегідь приготувати собі напій, змішавши амінокислоти з декількома ложками цукру. Найбільший ефект принесе прийом цього комплексу безпосередньо перед початком тренування, під час і відразу ж після неї. Тим, хто фанатично стежить за підтримкою м'язової маси, BCAA можна приймати і з ранку для запобігання втрати м'язів через відсутність харчування в період сну.

Якщо ваша мета - спалювання зайвого жиру, то приймайте BCAA до і після тренування. Безпосередньо під час тренінгу використовуйте розчинні форми амінокислот. Деякі атлети споживають BCAA між прийомами їжі, проте набагато більший результат принесе прийом протеїну.

Скільки приймати?

Дозування в 4-8 грам на порцію вважається оптимальною як для нарощування м'язової маси, так і для цілей схуднення. Приймати менші порції можна, проте вони не покриють потреби організму. Тривалість споживання амінокислот не обмежена, перерви і цикли, як в прийомі креатину, не потрібні.

Даний амінокислотний комплекс можна поєднувати практично з усіма видами спортивного харчування. Тут відмінно підійдуть як протеїнові суміші, так і гейнери . Крім того, можна туди додавати ще й креатин .

Статті по темі:

Як приймати?
Скільки приймати?