Полезные материалы

Глікемічний індекс гречки

  1. Глікемічний індекс продукту
  2. калорійність
  3. Корисні властивості
  4. Зміст БЖУ (білків, жирів, вуглеводів)
  5. Протипоказання до вживання
  6. Глікемічний індекс гречки / відео /

Гречка цвіте

Гречка (Fagopyrum) - трав'яниста рослина, ареал поширення якого досить широкий. Гречка невибаглива до температурних і кліматичних умов, і виростає повсюдно, крім північних районів. Квіти гречки жовтого кольору, мають приємний аромат. У період цвітіння гречка є істотною підмогою для бджолярів.
Родина гречки - Індія і Непал, де її почали культивувати як харчовий ресурс вже більше 4 тисяч років тому. До Росії гречана крупа потрапила з Греції, звідси, власне, і її назва - "гречка", або "грецька крупа".


ядриця

Продуктів з гречки, що вживаються в їжу, буває кілька видів: ядриця, просунув, крупа, пластівці, борошно. Ядриця представляє собою цільні зерна гречки без плодової оболонки. Вони можуть бути як термічно обробленими, так і сирими. У сирих (несмажених) зернах гречки всі корисні речовини і мікроелементи зберігаються, на відміну від обсмаженої. Просунув - насіння гречки грубого помелу. Застосовуються для приготування супів і розваристої каш. Пластівці - основний компонент дієтичного і лікувального харчування. Гречану муку рекомендують людям, у яких в анамнезі алергія на глютен, який в тій або іншій кількості присутній у всіх злакових. Гречка - щасливий виняток. У ній глютен відсутній повністю. Звичайно, гречана мука не підходить для хлібопечення, але з неї можна приготувати безліч інших борошняних страв: млинці, галушки, галушки, коржики, коржі.

Глікемічний індекс продукту


ГІ

Глікемічний індекс гречаної крупи доходить до 60 одиниць.

калорійність


Калорійність гречаної крупи

Калорійність гречаної крупи - близько 300 кКал на 100 грам продукту. Калорійність продуктів, вироблених з гречаної крупи, може збільшуватися або зменшуватися, залежно від способу приготування і супутніх компонентів.

Корисні властивості


користь гречки

Про корисні властивості гречаної крупи можна говорити нескінченно. Не дарма гречку називають "царицею круп". Гречка містить в собі масу поживних і корисних речовин. Серед них вітаміни групи А, B1, B2, B5, B9, B6, Е і П, а також корисні мінеральні речовини, майже всі, які необхідні людині: магній, селен, цинк, калій, марганець, мідь, сірка, хлор, залізо , фтор, йод, хром, молібден, ванадій, титан, кремній, нікель, кобальт. Також гречана крупа - чемпіон за змістом легкозасвоюваного білка. Гречка благотворно впливає на кровотворення, підвищує гемоглобін. Рекомендується вживати гречку при хворобах нирок і печінки, схильності до набряків, атеросклерозу і захворювань судин. Вживання гречаної крупи і її похідних в їжу підвищує стійкість організму до різних видів інфекцій, знижує холестерин. Крім цього, гречку дозволено вживати в їжу при порушеннях діяльності шлунково-кишкового тракту, гастритах і інших розладах травлення. Гречка корисна для тих, хто стежить за своєю вагою. Вона дає відчуття ситості надовго, і заряджає енергією. Гізкая калорійність гречки і при цьому висока поживність зробили її основним компонентом дієти для схуднення.

Зміст БЖУ (білків, жирів, вуглеводів)


БЖУ

Вміст білків, жирів і вуглеводів в гречаній крупі на 100 грам продукту:

У% від денної норми Білків - от9.48 грам - 14% Жиров - від 3.28 грам - 4% Вуглеводів - від 45.54 грам - 17%

Протипоказання до вживання


протипоказано

Протипоказань до вживання гречки в їжу, в порівнянні з іншими продуктами, дуже мало. Всі вони зводяться в основному до дотримання заходів при вживанні гречки в їжу. Йдеться про так званих гречаних дієтах, коли в денний раціон входить одна гречка в різних видах. Не слід забувати про те, що організм потребує постійного і різноманітному харчуванні, особливо в періоди стресу, хвороб, а також при стійких хронічних захворюваннях, наприклад порушення обміну речовин або діабеті. Не рекомендується вживати велику кількість страв з гречки під час грудного вигодовування, так як в деяких випадках це може викликати алергію у дитини. Також не рекомендується вживати гречку в їжу в період загострення виразкових захворювань шлунково-кишкового тракту.

Глікемічний індекс гречки / відео /


Як користуватися таблицею глікемічних індексів

10 фактів про гречку

Зелена гречка

Гречка при діабеті

Гречана крупа