Полезные материалы

Кайрат (футбольний клуб)

  1. «Кайратовскій бетон» [ правити | правити код ]
  2. Середньоазіатське дербі [ правити | правити код ]
  3. Казахстанське дербі [ правити | правити код ]
  4. Дербі двох столиць [ правити | правити код ]
  5. назви [ правити | правити код ]
  6. Зміни форми [ правити | правити код ]
  7. інфраструктура [ правити | правити код ]
  8. Керівництво та тренерський штаб [ правити | правити код ]
  9. Молодіжний склад [ правити | правити код ]
  10. Фарм-клуб [ правити | правити код ]
  11. Казахстан [ правити | правити код ]
  12. СРСР [ правити | правити код ]
  13. міжнародні [ правити | правити код ]
  14. Виступ в єврокубках [ правити | правити код ]
  15. Товариські [ правити | правити код ]
  16. Рекордсмени за кількістю матчів [ правити | правити код ]
  17. Рекордсмени за кількістю голів [ правити | правити код ]

Цей термін має також інші значення див. Кайрат .

«Кайрат» ( каз. Қайрат) - казахстанський футбольний клуб з Алма-Ати . 2-кратний чемпіон Казахстану , 9-разовий володар Кубка Казахстану , 2-разовий володар Суперкубка Казахстану , володар Кубка Федерації футболу СРСР .

Підстава клубу відбулося не пізніше 1936 року і входило в спортивне товариство «Динамо». На основі даного суспільства в ті роки було утворено безліч команд в містах Радянського Союзу. [ Джерело не вказано 145 днів ] У 1954 році на базі Алма-Атинської «Динамо» заснований клуб «Локомотив» Алма-Ата, в 1955 році команду перейменували в СТ «Урожай». У 1956 році згідно з постановами президії Всесоюзної Центральної Ради Професійних Спілок (ВЦРПС) Протокол № 6 п.15 від 27 квітня 1956 року - про об'єднання добровільного спортивного товариства «Урожай» з республіканськими спортивними товариствами колгоспників. Голова ВЦРПС СРСР - В. Гришин Постанова Ради міністрів КазРСР від 01 червня 1956 за № 299 про об'єднання СТ «Урожай» з СТ «Колхозши» в єдине сільське спортивне товариство. голова Радміну КазРСР - Д. Кунаев . 18 червня 1956 г. З протоколу № 1 об'єднаного пленуму Республіканських Рад ДСО «Урожай» і «Колхозши» КазРСР: «... надійшла пропозиція назвати ДССО КазРСР -« Кайрат »... постановили: назвати Добровільне Сільське Спортивне товариство КазССР -" Кайрат ", і надалі іменувати - ДССО «Кайрат». »Першим головою ДССО« Кайрат »став Барлихан Чінжалінов. Перед пленумом обом ДЗГ запропонували дати варіанти назви майбутнього ДССО. У списках фігурували такі назви як: «Егінші», «Тулпар», «Оним» ( «Урожай»), «Алтин дән» ( «Золоте зерно»), «Куресші» ( «Борець»), «Беркут дала» ( « Степовий орел »),« Жастар »(« Молодь »). Імені «Кайрат» серед цих варіантів не було. Але жоден із запропонованих товариствами варіантів не був навіть розглянутий на порядку денному. Хто запропонував назву «Кайрат», так і залишилося невідомим. Але, судячи з усього, це ім'я було «спущено» зверху і не виключено, що ініціатива виходила від самого Кунаева [3] .

Першим старшим тренером команди став А. В. Хохман , Який з 1947 року був старшим тренером попередників «Кайрата» - команд «Динамо» (Алма-Ата) і «Урожай».

1936 рік. «Динамо» Алма-Ата стає переможцем чемпіонату КазРСР .

1937 рік. Клуб стає володарем першого Кубка КазРСР.

1938 рік. Перша участь в Кубку СРСР .

1954 рік. «Динамо» перейменовано в «Локомотив». 15 гравців «Динамо» перейшли в «Локомотив». [ Джерело не вказано 145 днів ]

1954 рік. З 1954 по 1991 роки виступав в чемпіонаті СРСР , З них 24 сезону в вищій лізі .

1955 рік. «Локомотив» перейменовано в «Урожай».

1956 рік. Весь червень команда провела на виїзді, по черзі зігравши в Воронежі (2-го), Сталінграді (6-го), Тбілісі (11-го), Єревані (15-го), Краснодарі (22-го) і Ростові (26-го). Вперше ж під ім'ям «Кайрат», команда вийшла в рідних стінах, рівно через місяць після пленуму - 18 липня на матч з сталінабадскім «Колхозчі» (3: 0). У 1956-1959 роках команда грала в групі «Б» (аналог 1 ліги).

1960 рік. «Кайрат» стає першим і єдиним казахстанським клубом, який взяв участь в чемпіонаті СРСР серед команд вищого дивізіону .

1963 рік. «Кайрат», вийшовши до півфіналу XXII Кубка СРСР , Встановлює найкраще досягнення казахстанських команд в цьому турнірі. У тому півфіналі «Кайрат» лише тільки в додатковий час поступився донецькому «Шахтарю» з рахунком 1: 2.

1965 рік. Виліт з «елітного» дивізіону виявляється недовгим. Уже в наступному, 1965 році "Кайрат» закінчує чемпіонат класу «Б» другим, поступившись лише таким же невдасі минулорічного сезону - єреванському «Арарату» .

1966 рік. «Кайрат» завойовує за підсумками чемпіонату СРСР серед команд вищої ліги приз «За волю до перемоги».

1970 роки. «Кайрат» знову закінчує турнір другим, поступившись львівським «Карпатам» - клубу який в минулому році виграв Кубок СРСР.

1971 рік. Досягається один з найбільших міжнародних успіхів казахстанського клубного футболу. Алматинський «Кайрат» стає першою радянською командою, яка завоювала Кубок Міжнародного спортивного союзу залізничників . На шляху до цього успіху «Кайрат» переграв «Локомотив» з Кошице ( Чехословаччина ) - 4: 1 вдома і 1: 0 в гостях. Потім спочатку поступився вдома «Славії» з Софії ( Болгарія ) - 1: 3, але впевнено переграв її в гостях - 3: 0 і вийшов у фінал, де зустрівся з «Рапідом» з Бухареста ( Румунія ). Перша зустріч в Бухаресті завершилася внічию - 1: 1. У матчі-відповіді в Алма-Аті «Кайрат» при збігу 32 тисяч глядачів перемагає з рахунком 1: 0.

Захисник «Кайрата» Сеільда ​​Байшаков за підсумками опитування, проведеного молодіжним журналом «Зміна» визнається кращим дебютантом чемпіонату СРСР серед команд вищої ліги .

1976 рік. «Кайрат» першим з казахстанських клубів виграє чемпіонат СРСР серед команд першої ліги . «Кайрат» і «Нефтчі» (Баку) виявляються у вищій лізі, яку в тому сезоні покидали такі клуби, як московський «Спартак» і мінське «Динамо» . нападаючий клубу Олександр Хапсаліс стає в складі збірної СРСР чемпіоном Європи серед юніорів (U-19).

1977 рік. Захисник «Кайрата» Сеільда ​​Байшаков стає першим казахстанським футболістом, який виступив в складі національної збірної СРСР . Дебют відбувся в Будапешті проти збірної Угорщини у відбірковому циклі чемпіонату світу 1978 року.

1980 рік. «Кайрат» вдруге завойовує за підсумками чемпіонату СРСР серед команд вищої ліги приз «За волю до перемоги».

1981 рік. «Кайрат» стає переможцем зимового Міжнародного турніру на приз газети «Тиждень», що проводився в критих манежах Москви . У фінальному матчі між «Кайратом» і московським «Динамо» основний і додатковий час закінчився нічиєю. В результаті переможець визначився за допомогою серії післяматчевих одинадцятиметрових ударів, що завершилася з рахунком 5: 4 на користь «Кайрата».

1983 рік. «Кайрат» вдруге виграє чемпіонат СРСР серед команд першої ліги .

1986 рік. «Кайрат», посівши сьоме місце в чемпіонаті СРСР, встановлює найвище досягнення казахстанського клубу в цьому турнірі. півзахисник клубу Вахід Масудом за підсумками опитування, проведеного телепередачею «Футбольний огляд», визнається автором найкращого голу 49 чемпіонату СРСР в жовтні 1986 року. Гол був забитий в домашньому матчі проти дніпропетровського «Дніпра ».

1988 рік. «Кайрат» стає володарем Кубка Федерації футболу СРСР . У фінальному матчі, який відбувся в Кишиневі на Республіканському стадіоні, «Кайрат» з рахунком 4: 1 переміг бакинський «Нефтчі». Однак в чемпіонаті країни алматинський клуб грає слабо і, посівши останнє місце, залишає Вищу лігу.

Півзахисник «Кайрата» Євген Яровенко перемагає в складі олімпійської збірної СРСР у фінальній частині футбольного турніру XXIV Олімпійських Ігор в Сеулі і стає першим казахстанським футболістом, який завоював звання олімпійського чемпіона.

1989 рік. Нападник «Кайрата» Євстафій Пехлеваніді стає першим казахстанським футболістом, який підписав контракт із закордонним клубом, і їде виступати за грецький « Левадиакос ».

1990 рік. Ветерани «Кайрата» стають срібними призерами чемпіонату СРСР серед ветеранів. У фінальній грі, що відбулася в Сочі, казахстанці поступилися краснодарської «Кубані» з рахунком 2: 4.

1992 рік. «Кайрат» виграє перші в суверенній історії Казахстану чемпіонат і кубок Республіки Казахстан .

1994 рік. Збірна ветеранів «Кайрата» в австралійському місті Брісбен стає бронзовим призером чемпіонату світу серед ветеранів, обігравши з рахунком 2: 1 в матчі за третє місце ветеранів міста Сідней ( Австралія ).

1998 год. відбувся скандальний [4] розділ команди на армійську ЦСКА- «Кайрат» , Очолювану генералом від спорту Павлом Новіковим і СОПФК «Кайрат», який фінансується підприємцем Булатом Абілова . Але з сезону 2001 року в чемпіонаті Казахстану виступає єдиний «Кайрат», а армійська команда знову стала називатися просто ЦСКА .

1999 год. АФК нагороджує півзахисника «Кайрата» та олімпійської збірної Казахстану Андрія Травіна призом автора кращого гола Азії в листопаді 1999 року. Гол був забитий в матчі другого етапу азіатській частині відбіркового циклу «Сідней-2000» в ворота олімпійської збірної Таїланду.

2000 рік. «Кайрат», представляючи Казахстан в ХХ розіграші Кубка азіатських чемпіонів і XI розіграші азійського Кубка володарів Кубків , Вперше в історії домагається виходу в чвертьфінал цього турніру.

Півзахисник ЦСКА- «Кайрат» Руслан Балтієв на запрошення АФК викликається в збірну команду зірок азіатського футболу, в складі якої бере участь в матчі проти збірної Ірану , Присвяченому Дню незалежності цієї країни.

2002 год. «Кайрат» як володар Кубка країни стає одним з перших казахстанських клубів, які брали участь в кваліфікаційному раунді Кубка УЄФА . «Кайрат» не зміг обіграти югославську «Црвену Звезду» з Белграда (0: 2 вдома і 0: 3 в гостях).

2003 год. П'ятикратні володарі Кубка Казахстану. 11 листопада в фіналі в Алмати «Кайрат» взяв гору над Костанайські «Тобол» - 3: 1. Алібек Булешев - кращий нападаючий.

2004 рік. дворазові чемпіони Казахстану (2 листопада в Петропавловську в заключному матчі сезону «Кайрат», вигравши у місцевого «Есиль-Богатиря» з рахунком - 3: 1, вдруге в історії завоював титул кращої команди країни). фіналіст Кубка РК (11 листопада в фіналі в Таразі «Кайрат» поступився ФК «Тараз» - 0: 1). Самат Смаков - кращий футболіст країни і кращий захисник. Арсен Тлехугов - кращий бомбардир (22 голи) чемпіонату. Олексій Петрушин - кращий тренер року. Андрій Карпович - кращий півзахисник. Алібек Булешев - кращий нападаючий.

2005 рік. бронзові призери чемпіонату країни . фіналіст Кубка РК (11 листопада в фіналі в Шимкенті «Кайрат» поступився в додатковий час столичному «Женіс» - 1: 2 (1: 1)).

5-6-е місце на Кубку чемпіонів Співдружності , В чвертьфіналі в серії післяматчевих пенальті (2: 3) поступилися литовському «Каунасу» (На груповій стадії програли білоруському «Динамо» Мінськ - 1: 2 і обіграли естонську «Левадію» - 4: 0). 12 липня з домашньої перемоги (2: 0) над словацькою «Артмедіа» команда дебютує в розіграші Ліги чемпіонів УЄФА-2005/06 (1-й кваліфікаційний раунд); в матчі-відповіді, який повинен був відбутися в Братиславі , А був зіграний в Сенець , Основний час завершився з рахунком - 2: 0 на користь господарів, а в додаткові півгодини на гол кайратовцев словаки відповіли двома забитими м'ячами.

2006 рiк. 27 липня в Алмати здобуто першу перемогу (2: 1) в розіграшах Кубка УЄФА над угорським «Фехервара» , (1-й кваліфікаційний раунд; в першому матчі в Секешфехерварі програли - 0: 1).

2008 рік. Алібек Булешев з 77 забитими м'ячами і 194 зіграними матчами очолив список кращих бомбардирів і гвардійців клубу у вищому дивізіоні чемпіонатів Казахстану , А також з 12 голами очолив список кращих бомбардирів клубу в розіграшах Кубка РК .

У зв'язку з тим, що в середині сезону-2008 один із спонсорів в порушення всіх домовленостей відмовився від фінансування клубу (зокрема, виплати зарплат співробітникам і гравцям), а засновник клубу - міська адміністрація - не знайшла коштів на покриття заборгованостей, ліцензія футбольного клубу «Кайрат» була припинена. Міська адміністрація прийняла рішення про організацію нового об'єднання під назвою «Кайрат», яке Федерація футболу Казахстану в сезоні-2009 допустила до участі тільки в першій лізі .

2009 рік. чемпіони РК серед команд першої ліги .

2010 рік. Команда продовжує виступ у чемпіонаті РК серед клубів прем'єр Ліги за підтримки акімату міста Алмати .

2011 рік. Переможці турніру дублюючих складів команд Прем'єр-ліги. Джон Грегорі став першим тренером-англійцем в казахстанському футболі. ТОВ «КазРосГаз» - генеральний спонсор ФК «Кайрат».

2012 рік. Енергетична компанія ТОВ «КазРосГаз» стає основним власником клубу з 70% -ю часткою участі. 30% участі залишається за Акіматом м.Алмати. Хосе Перес серер став першим тренером-іспанцем в історії казахстанського футболу. Стюарт Макларен Дафф перший британський футболіст в Казахстані . ТОВ «КазРосГаз» ініціює будівництво відразу трьох тренувальних баз, для команд різного віку. До складу клубу увійшла футбольна школа «Цесна». На місце головного тренера замість серер запрошується іменитий тренер Володимир Вайсс , Він покликаний підняти гру клубу на новий рівень. Цікаво, що саме Вайсс в 2005 році зі своєю «Артмедіа» , Вибиває вперше брав участь в розіграші Ліги чемпіонів УЄФА «Кайрат». В історії казахстанського футболу це перший тренер, який виводив свою збірну у фінальну частину чемпіонату світу з футболу і довів її до стадії 1/8 фіналу.

2013 рік. Через вісім років, «Кайрат» знову призер чемпіонату країни і на майбутній рік, так само вперше за вісім років, буде брати участь в єврокубках.

2014. шестикратні володарі Кубка РК , Другий рік поспіль «Кайрат» бронзовий призер чемпіонату країни . Бауиржан Ісламхан визнаний кращим гравцем чемпіонату Казахстану.

2015 рік. Вперше в історії «Кайрат» виграє срібні медалі чемпіонату Казахстану. 7-кратні володарі Кубка Казахстану. Жерар Гоу визнаний кращим гравцем чемпіонату Казахстану.

2016 рік. Вперше в історії «Кайрат» виграє Суперкубок Казахстану з футболу , І повертає собі звання найбільш титулованою команди країни. Бауиржан Ісламхан визнаний кращим гравцем чемпіонату Казахстану.

2017 рік. дворазові володарі Суперкубка Казахстану з футболу , 8-кратні володарі Кубка Казахстану з футболу .

2018 рік. 9-кратні володарі Кубка Казахстану з футболу .

«Кайратовскій бетон» [ правити | правити код ]

«Кайратовскій бетон» - так називалася в радянській пресі і в середовищі уболівальників оборона «Кайрата». В сезоні 1960 р . фахівці футболу багато полемізували з приводу тактичної схеми гри «Кайрата». Алматинцев, ведені прийняв команду напередодні першості Н. Я. Глєбовим, використовували побудова 1 + 4 + 2 + 4 - так звану бразильську систему, в той час як більшість інших клубів як і раніше грало за апробованою системою «дубль-ве». Траплялося, що «Кайрат» вдавався і до системи 1 + 3 + 3 + 4. Але в будь-якому випадку футбольні фахівці зауважували, що у алматинцев простежується оборонна тенденція, так як команда використовувала на одного форварда менше, ніж інші. В цей самий час в радянській пресі, а також в середовищі уболівальників і з'явився термін «Кайратовскій бетон». Журнал « зміна »В 1969 р після гри ленінградського «Зеніту» і Алматинської «Кайрата» назвала статтю присвячену цьому матчу словами: «І" бетон "дав тріщину ...» [5]

Середньоазіатське дербі [ правити | правити код ]

Суперництво «Кайрата» і ташкентського « Пахтакора »В чемпіонатах СРСР. Середньоазіатське дербі було основним спортивною подією року, його в обов'язковому порядку відвідувало найвище керівництво республік. Воно було частиною більш загального протистояння на всіх рівнях, що виник в середині XX століття, між Казахстаном і Узбекистаном . Вважалося, що ці дві радянські республіки домінують в азіатській частині Радянського Союзу , І відносини між ними є найважливішим елементом політики Москви в центральноазіатському регіоні. Звідси йшла чітка ієрархія представництва двох республік в партійній номенклатурі СРСР , - лідер Казахстану, як правило, був членом Політбюро ЦК КПРС , А лідер Узбекистану - кандидатом у члени Політбюро. Досить згадати хоча б таких відомих за радянських часів діячів, як перший секретар ЦК компартії Казахстану Дінмухамед Кунаев і перший секретар ЦК компартії Узбекистану Шараф Рашидов . Тоді суперництво полягала у прагненні виставити саме свою республіку в якості найбільш передовою і успішною. Одним з найбільш ефективних способів досягнення цієї мети були взаємні інтриги і улюблена гра двох перших керівників союзних республік.

Сергій Страшненко , Колишній футболіст «Пахтакора»:

[6]

Відомий футболіст і тренер «Кайрата» Тимур Санжаровіч Сегізбаєв :

Статистика зустрічей:

Вперше у Вищій лізі чемпіонату СРСР, в той час називалася « класом А »Команди зустрілися в 1960 року 25 вересня , Матч проходив в місті Алма-Аті виграв з рахунком 1-0 алматинский «Кайрат».

В чемпіонатах і кубках СРСР з футболу команди зустрічалися між собою 50 разів. [7]

Кайрат Пахтакор Матчів 50 50 Перемог 21 18 Нічиїх 11 11 Затурканих м'ячів 66 61 Найбільша перемога 6: 2, 4: 0 4: 1, 3: 0 Найрезультативніший матч 6: 2 2: 6 Сама результативна нічия 3: 3 3: 3 очок 53 47

В вищій лізі чемпіонату СРСР

Кайрат Пахтакор Матчів 34 34 Перемог 12 12 Нічиїх 10 10 Затурканих м'ячів 42 42 Найбільша перемога 6: 2 4: 1, 3: 0 Найрезультативніший матч 6: 2 2: 6 Сама результативна нічия 1: 1 1: 1 Очок 34 34

Казахстанське дербі [ правити | правити код ]

У 1958 році футбольному клубу «Шахтар» офіційно надано статус команди майстрів. З цього моменту команди «Шахтар» і «Кайрат» перетиналися в Чемпіонаті СРСР. Перша зустріч відбулася в тому ж 1958 році у рамках першої ліги 25 травня в якій була зафіксована перемога Алматинської команди з рахунком 0: 3.

Всього команди зустрічалися в восьми матчах в чотирьох сезонах ( 1958 , 1959 , 1965 , 1970 ). Це пов'язано з тим, що «Кайрат» був єдиною командою Казахської РСР, яка виступала в Вищому дивізіоні СРСР з футболу (1960-1964, 1966-1969, 1971-1974, 1977-1982, 1984-1988), тому вони з Карагандинському «Шахтарем» перебували в різних лігах.

Перша зустріч в пост-радянський період відбулася в 1992 році у рамках чемпіонату Казахстану і також закінчилася перемогою «Кайрата» з рахунком 1: 3. З цього часу команди зустрічалися щороку в Чемпіонаті, за винятком сезону 2009, коли Алматинская команда грала в першому дивізіоні . Примітно, що клуби не зустрічалися один з одним у фіналі Кубка або Суперкубка Казахстану . Така ситуація склалася у зв'язку з тим, що роки підйому «Шахтаря» збіглися з роком кризи в «Кайрат», проте вони неодноразово вибивали один одного з розіграшу Кубка Казахстану.

В Засоби масової информации суперництво часто називають Казахстанська дербі. Це пов'язано з тим, що «Кайрат» і «Шахтар» є найстарішими професійними футбольними клубами Казахстану. Такий історії зустрічей немає ні в однієї з футбольних команд.

Дербі двох столиць [ правити | правити код ]

27 грудня 2008 року керівники двох алматинских футбольних клубів « Мегаспорт »Мелс Катаєв і« Алма-Ата »Талгат Жантемір повідомили про створення в Казахстані нового футбольного клубу, який був заснований на базі цих двох команд. Таке рішення було прийнято в зв'язку Економічною криз в стране [8] . Першим головним тренером команди став екс-тренер «Кайрата» Вахід Масудом .

В засобах масової інформації суперництво часто називають Дербі двох столиць. Це пов'язано з тим, що після перенесення столиці Казахстану з Алма-Аті в Астану , Алма-Ата отримала народну назву «південна столиця», а футбольний клуб «Локомотив» був перейменований на честь столиці в «Астану».

У сезоні 2009 року команди не перетиналися, так як «Астана» грала в чемпіонаті Казахстану , А «Кайрат» в першій лізі . Перша зустріч відбулася 22 березня 2010 року .

назви [ правити | правити код ]

Роки Назва +1954 «Локомотив" 1955 "Урожай» 1956-1997 «Кайрат» 1998-2000 СОПФК «Кайрат» 2001-2003 «Кайрат» 2004-2006 «Кайрат-Алмати КТЖ» 2007- н. в. «Кайрат»

Зміни форми [ правити | правити код ]

центральний стадіон м Алма-Ати побудований в 1958 році . Стадіон є спорудою, овальне в плані, розділене вставками проходами на 4 трибуни: північну, західну, південну і східну. Загальна місткість трибун становить 23 804 місць.

З першого дня і донині Центральний стадіон є домашньою ареною Алматинської «Кайрата». 1960 рік став історичним для казахстанського футболу. Республіка отримала місце в класі А (Так спочатку називалася вища ліга ), Яке зайняв найсильніший на той момент клуб казахської РСР - «Кайрат» з Алма-Аті .

Перший офіційний матч «Кайрата» у вищій лізі проходив на центральному стадіоні Алма-Аті . 10 квітня 1960 року дебютний матч проти ленінградського «Адміралтейца» завершився нічийним результатом. 0: 0. Стадіон був переповнений глядачами.

Центральний стадіон обладнаний освітлювальними установками (прожекторами) з метою можливості проведення заходів у вечірній час. Рівень освітленості становить 1400 люкс. Поверхня ігрового футбольного поля: природне трав'яне покриття, рівне і гладке. Розміри поля - 105 м х 68 м [9]

інфраструктура [ правити | правити код ]

Після придбання контрольного пакета акцій ФК «Кайрат» компанією КазРосГаз в 2011 році була поставлена ​​мета створити єдину клубну інфраструктуру. Вона повинна включати в себе підготовку молодих футболістів з раннього віку і перехід на комплектацію команди вихованцями футбольного клубу. Для цих цілей була розроблена програма розвитку клубної інфраструктури, яка включала в себе створення дитячої та юнацької академії, а також будівництво нової навчально-тренувальної бази для основного складу. [10]

Навчально-тренувальна база «Бесагаш». У жовтні 2015 року була відкрита нова сучасна база. Вона має три полями з натуральним газоном і двома штучними, одне з яких накрите надувним куполом, необхідним медико-санітарним комплексом для основної команди клубу. [11] У комплексі УТБ знаходиться музей ФК «Кайрат», в якому розташовані всі виграні клубом трофеї.

Дитяча академія ім. С. П. Квочкин була відкрита на місці колишньої навчально-тренувальної бази клубу 1 липня 2013 . [12] 1 червня 2014 року дитячої академії було присвоєно ім'я видатного гравця Алматинської «Кайрата» - Квочкин Сергія Прокоповича . З 1986 року він займався навчанням молодих футболістів аж до своєї кончини в 2007 році. [13] Академія працює з дітьми у віці 8-13 років.

Юнацька академія ім. Т. С. Сегізбаева була відкрита 26 вересня 2014 року і названа на честь видатного гравця клубу - Тимура Сегізбаева . [14] Метою академії є виховання футболістів 14-18 років. Стадіон академії є домашнім для фарм-клубу - « Кайрат А ».

Академія ім. Е. А. Пехлеваніді була відкрита 10 травня 2017 року на місці колишньої академії футболу «Цесна». Академія була названа в честь Євстафія Пехлеваніді . [15] Стадіон академії є домашнім для молодіжного складу клубу.

Керівництво та тренерський штаб [ правити | правити код ]

Основний склад [ правити | правити код ]

Станом на 1 липня 2019 року

№ 12 закріплений за вболівальниками

Молодіжний склад [ правити | правити код ]

Молодіжний склад [   правити   |   правити код   ]

Жомарт

Ярков

Сизов

Нурузбакіев

Утешев

емірів

Тузакбаев

Агзамбаев

Ульшин

Бітусупов

Аймана

Приблизний стартовий склад молодіжної команди в сезону 2018 (Схема 4-3-3)

Фарм-клуб [ правити | правити код ]

Фарм-клуб [   правити   |   правити код   ]

Грубов

Стародубов

Касим

Айтор

Кейлер

Оразов

Котов

сарсенів

Мартін

Люхан

Шушеначев

Приблизний стартовий склад фарм-клубу в сезону 2018 (Схема 4-3-3)

Казахстан [ правити | правити код ]

Чемпіонат Казахстану Чемпіонат Казахстану

Кубок Казахстану

  • Володар (9 - рекорд): одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві , 1996/97 , 1999/00 , 2001 , 2003 , 2014 , 2015 , 2017 , 2018
  • Фіналіст (3): 2004 , 2005 , 2016

Суперкубок Казахстану

перша ліга

СРСР [ правити | правити код ]

Кубок Федерації футболу СРСР

Перша ліга СРСР

міжнародні [ правити | правити код ]

Виступ в Азіатських кубках [ правити | правити код ]

Посезонно статистика виступів:

Виступ в єврокубках [ правити | правити код ]

Посезонно статистика виступів в єврокубках:

Товариські [ правити | правити код ]

Виступ на Кубку чемпіонів Співдружності [ правити | правити код ]

  • У першості СРСР:
    • Найбільша перемога - 10: 1 ( « хімік »Березники, 1958)
    • Найбільша поразка - 0: 6 ( « Шахтар »Донецьк, 1961; « Нефтчі »Баку, 1987)
  • У першості Казахстану:
    • Найбільша перемога - 8: 0 ( « Кайсар »Кизилорда, 1993)
    • Найбільша поразка - 0: 5 ( « Астана »Астана, 2007); 1: 6 ( « Астана »Астана, 2011).
  • У кубку СРСР:
    • Найбільша перемога - 5: 0 ( «Автомобіліст» Термез, 1979; « хімік »Гродно, 1981)
    • Найбільша поразка - 0: 5 ( « Сокіл »Саратов, 1969)
  • У кубку Казахстану:
    • Найбільша перемога - 8: 0 ( «Схід-2» Усть-Каменогорськ, 2005)
    • Найбільша поразка - 0: 2 ( « Іртіш »Павлодар, 2002; « Актобе »Актобе, 2008; « Кайсар »Кизилорда, 2012)
  • У кубку Федерації футболу СРСР:
    • Найбільша перемога - 6: 2 ( « Динамо »Тбілісі, 1988)
    • Найбільша поразка - 0: 6 ( « Жальгіріс »Вільнюс, 1987)
  • У кубку володарів кубків Азії:
    • Найбільша перемога - 3: 0 ( « Вахш »Курган-Тюбе, 1997)
    • Найбільша поразка - 0: 3 ( « Естеґлал »Тегеран, 2001)
  • У кубку чемпіонів УЄФА / Лізі чемпіонів УЄФА:
    • Найбільша перемога - 2: 0 ( « Артмедіа »Братислава, 2005)
    • Найбільша поразка - 1: 4 ( « Артмедіа »Братислава, 2005)
  • У кубку УЄФА / Лізі Європи УЄФА:

Рекордсмени за кількістю матчів [ правити | правити код ]

У статистиці не враховані 52 матчі в рамках Першої Ліги і Кубка СРСР, через відсутність даних. Також, в статистиці не враховані матчі гравців за ЦСКА-Кайрат . Напівжирним шрифтом виділені гравці чинного складу

Примітка: ЧК - Чемпіонат Казахстану, ЧСР - Чемпіонат СРСР, ПСР - Перша Ліга СРСР, КК - Кубок Казахстану, КСР - Кубок СРСР, КФФСР - Кубок Федерації Футболу СРСР, СКК - Суперкубок Казахстану, КОКА - Кубок володарів кубків Азії, ЛЕУЕФА - Ліга Європи УЄФА

Дані на 24 листопада 2018 року

Рекордсмени за кількістю голів [ правити | правити код ]

У статистиці не враховані 76 голів в рамках Першої Ліги і Кубка СРСР, через відсутність даних. Також, в статистиці не враховані матчі гравців за ЦСКА-Кайрат . Напівжирним шрифтом виділені гравці чинного складу

Примітка: ЧК - Чемпіонат Казахстану, ЧСР - Чемпіонат СРСР, ПЛК - Перша Ліга Казахстану, ПСР - Перша Ліга СРСР, КК - Кубок Казахстану, КСР - Кубок СРСР, КФФСР - Кубок Федерації Футболу СРСР, ЛЕУЕФА - Ліга Європи УЄФА

Дані на 30 вересня 2018 року

Успіхи Алма-Атинської «Кайрата» у другій половині 1980-х років виливаються в об'єднання локальних фанатських угруповань в єдиний рух - «South Cross» ( «Південний Хрест»). Тоді і з'являється фанатський заряд: "Від далеких берегів Камчатки, до гір Кавказу і Карпат, ніде і ніколи не буде команди краще, ніж« Кайрат ». Перший час кайратовскіе фанати входять в госпрозрахункове об'єднання« Клубу любителів футболу », на домашніх іграх вони традиційно займають трибуни північного сектора «Центрального стадіону». Під егідою цього клубу фанати виїжджають до Москви і Ленінграда.

Відколовши від «КЛФ» в результаті протиріч з керівництвом в середині 1988 року, фанати тепер розташовуються на південній трибуні. Незважаючи на невдалий сезон «Кайрата» у вищій лізі Чемпіонату, команда вдало виступає в матчах Кубка Федерації футболу СРСР. Обігравши в півфінальному матчі в Москві місцеве «Динамо» 2: 0, футболісти «Кайрата» громлять в фінальному матчі в Кишиневі команду «Нефтчі» з Баку - 4: 1. У цих іграх «Кайрат» отримує потужну підтримку з боку своїх фанатів в Москві і Кишиневі.

Підтримуючи свою команду на виїздах в Москві, Вільнюсі та Мінську, Києві, Воронежі і Волгограді, Кутаїсі, Батумі і Ланчхуті, алма-атинські фанати стають впізнавані в радянських містах з футбольними традиціями. А деякі з них роблять «золоті» сезони, відвідуючи всі виїзні матчі за участю ФК «Кайрат».

Рух алматинський фанатів стає відомим і втягнутим в навколофутбольне рух СРСР. До того ж з усіх союзних республік Середньої Азії та Кавказу, тільки у ФК «Кайрат» є виїзні фанати, які визнаються в фанатському світі СРСР в кінці 1980-х років. Однак в подальшому після відходу з життя лідера фанатського руху, серії невдалих виступів у першій лізі (в сезоні 1990), а також розвалу СРСР і єдиного радянського футбольного простору, алма-Атинській рух фанатів припиняє своє існування ...

Через півтора десятиліття, в 2006 році фанатський рух «Кайрата» відроджується - з'являється угруповання «Кайрат Ультрас», що об'єднала в собі розрізнені на той момент групи фанатів. «Kairat Ultras» розташовуються на 34-му секторі східної трибуни, яка згодом стає центральним ядром і для Союзу уболівальників Казахстану - «ОРДА», куди також входили більшість резидентів «Kairat Ultras». «Кайрат Ультрас» проіснували до 2009 року. Тоді ж на 17-му секторі зароджується рух «Jolly Roger».

У 2009 році з'являється нове фан-рух «Кайрата» - «Південний Барс», покликане стати офіційним рухом Алматинської футбольного клубу. Згодом, в ювілейний рік 60-річчя, після відходу з фанатського сектора більшості старих учасників «Південного Барса», утворюються руху «Fidelis» і «Алма-Атінец» [16] . По ходу сезону 2014 з'являється ще один рух - «Alma Crew», а в Астані виникає регіональне об'єднання вболівальників ФК «Кайрат» під назвою - «Sons of Almaty». У сезоні 2015 року, рух «Fidelis» вливається до складу «Jolly Roger». 1 лютого 2016 року біля клубу з'являється офіційний фан-клуб - «AlatauFans».

15 березня 2014 року клуб офіційно вилучив з обігу 12-й номер і передав його всім уболівальникам «Кайрата» [17] .

В даному списку зібрані футболісти, які зіграли значну роль в історії клубу. [18]