Полезные материалы

Користь і шкода курячої грудки. Зворотній бік медалі

  1. Користь курячої грудки
  2. Шкода курячої грудки
  3. спосіб №1
  4. Курячий жир вважається самим легкоплавким серед тваринних жирів, що робить його мінімально насиченим...
  5. спосіб №3
  6. Зміст медикаментів в курячому м'ясі
  7. 1. Термообробка м'яса
  8. 2. Надійні і перевірені джерела

Всі зараз сурмлять про правильне і раціональне харчування, про те, що потрібно харчуватися дієтичними знежиреними продуктами, і тоді буде вам щастя у вигляді струнких ніжок і   рельєфного преса

Всі зараз сурмлять про правильне і раціональне харчування, про те, що потрібно харчуватися дієтичними знежиреними продуктами, і тоді буде вам щастя у вигляді струнких ніжок і рельєфного преса . Куряча грудка знаходиться на першому почесному місці в списку дієтичних продуктів всіх фітоняшек і спортсменок, які стежать за своєю фігурою. Але так чи корисна грудинка, як багато хто думає? Чи справді знежирене біле м'ясо курки здатне дати вашому організму все, що йому необхідно?

Сьогодні я вирішила дуже докладно розібрати питання про користь і шкоду курячої грудки для людського організму. І почнемо ми наше дослідження з хороших новин, тобто дізнаємося, яку ж користь несе в собі вживання курячої грудки.

Користь курячої грудки

Куряча грудка - це низькокалорійний дієтичний продукт, саме за високий вміст білка (23%) і низький вміст жиру (1,5-2%) її так люблять всі спортсмени. Але зауважу, що саме куряча грудка БЕЗ ШКІРИ вважається еталонним джерелом білка! Про курячій шкірі я скажу трохи пізніше.

У таблиці нижче представлені калорійність і мінеральний склад курячої грудки.

У таблиці нижче представлені калорійність і мінеральний склад курячої грудки

З представленого хімічного складу ми бачимо, що куряча грудка містить вітаміни групи В, вітаміни А і РР, холін, а також невелика кількість мінеральних речовин.

Цей набір корисних речовин допомагає нейтралізувати надмірну кислотність шлунково-кишкового тракту, тому хворим з гастритами і виразками шлунка особливо рекомендується вживати біле м'ясо. У цьому полягає користь курячої грудки.

Також невисока калорійність курячого філе (113 ккал на 100 г продукту) дійсно говорить про те, що м'ясо відноситься до дієтичних джерел білка, а значить рекомендовано до вживання людям, що страждають на ожиріння і надмірною масою тіла, а за низький вміст жиру і холестерину воно рекомендовано людям , що мають захворювання серцево-судинної системи.

На цьому користь курячої грудки закінчується, далі переходимо до розгляду іншого боку медалі «аристократичного» білого м'яса.

Шкода курячої грудки

У 100 г курячої грудки, крім 23 г білка, міститься дуже мало мінеральних солей: кальцію, магнію, заліза, фосфору та ін. Причиною цього є той факт, що в білому курячому м'ясі знаходиться дуже мала кількість кровоносних капілярів, які і несуть в собі всі корисні речовини і мікроелементи, якими харчувалася курка при житті.

Виходить, що якщо з дня на день протягом півроку або більше є одні курячі грудки без шкіри, які практично позбавлені мінеральних речовин, то це загрожує дуже серйозними наслідками: організм починає використовувати відсутні йому мінеральні речовини з власних джерел, а це наші КІСТКИ і ЗУБИ !

Але це ще не всі наслідки, на які приречені любителі курячих грудок. Справа в тому, що біле м'ясо курячих грудок, як я вже говорила, практично повністю знежирене. З одного боку це добре, але з іншого - дуже і дуже погано.

Тваринні жири потрібні людському організму (як чоловічого, так і жіночого) для вироблення статевих гормонів: у чоловіків це тестостерон і андрогени, а у жінок - це естрогени і прогестерон. Так ось для їх вироблення присутність насичених тваринних жирів, а також холестерину - обов'язкова умова! Якщо в організм не буде надходити достатня кількість тваринних жирів (20-30%), то статеві гормони просто-напросто перестануть вироблятися, що призведе або до «хімічну кастрацію» у чоловіків, або до аменореї у жінок.

Що ж робити? - запитаєте ви, - невже доведеться повністю відмовитися від вживання курячих грудок і вживати тільки жирні сорти м'яса? Не зовсім. Є кілька способів, як можна вийти з цієї ситуації.

спосіб №1

Є курячі грудки разом зі шкірою

Є курячі грудки разом зі шкірою

В курячій шкірі міститься багато жиророзчинних вітамінів A, D і K, саме з цієї причини вживання в їжу курячої шкіри (природно не смаженої) збагатить ваш раціон великою кількістю вітамінів, у порівнянні з вживанням тільки білого м'яса з курячої грудки. Тому якщо ви не професійна спортсменка, і не готуєтеся до змагань з фітнес-бікіні, то я вам рекомендую іноді не викидати курячу шкіру, а вживати курячі грудки разом з нею.

 Довідка

Курячий жир вважається самим легкоплавким серед тваринних жирів, що робить його мінімально насиченим на відміну від яловичого, свинячого, баранячого та інших видів тваринного жиру.

спосіб №2

Є не тільки курячі грудки, але і інші частини курки

Є не тільки курячі грудки, але і інші частини курки

У курячих стегенця, крильця і ​​гомілки знаходиться набагато більше кровоносних капілярів і судин, а відповідно - і більше мінералів і вітамінів, потрібних нашому організму. Тому моя вам порада, якщо ви сидите на жиросжигающей дієті і харчуєтеся одними грудками, то все одно пару раз в тиждень, замінюйте вживання білого м'яса темним м'ясом курки.

А якщо ви все-таки панічно боїтеся жиру, який міститься в темному м'ясі курки, то трохи знежирити його ви можете, знявши з нього шкуру. Так ви вб'єте двох зайців одночасно: отримаєте потрібні вам мінерали і вітаміни, що містяться в самому м'ясі, і знизите загальну калорійність всього страви.

спосіб №3

Комбінувати вживання курячих грудок і інших джерел білка

Комбінувати вживання курячих грудок і інших джерел білка

На курячих грудках світ не закінчується! Є безліч інших дієтичних джерел білка, які за своїм хімічним і мінеральним складом виграють у курячих грудок. Сюди можна віднести різні морепродукти (креветки, кальмари, краби, раки та ін) і білу нежирну рибу (тріска, хек, минтай, судак, пікша і ін). Якщо ви будете чергувати вживання білого м'яса курки з морепродуктами, рибою і пісної яловичиною, то ви зможете не тільки схуднути або набрати м'язову масу, але при цьому ще й залишитеся зі своїми зубами і міцними кістками.

Зміст медикаментів в курячому м'ясі

Зміст медикаментів в курячому м'ясі

В наш час, я думаю, ні для кого не буде новиною, що для вирощування птиці (в основному це стосується бройлерів) використовують різні гормони й антибіотики. Гормони дозволяють бройлерам рости в 2 рази швидше, ніж цей процес відбувався б природним шляхом; а антибіотики захищають їх від різного роду хвороб та інфекцій, і тим самим уберігають великі фабрики від великих збитків і втрат. Виходить, що все промислове куряче м'ясо, як не крути, напхане різного роду медикаментами, які аж ніяк не є вітамінами для нашого організму.

І найбільша концентрація всіх антибіотиків і гормонів проходиться саме на темне м'ясо птиці - це курячі стегенця і гомілки, на курячу грудку ж доводиться всього лише сота частина всіх цих шкідливих речовин.

Так що, якщо розглядати біле м'ясо курки з боку наявності в ній гормонів, то вона виграє у темного, а якщо з боку змісту в ній корисних мінералів і вітамінів, то програє ...

Так що ж робити? - знову запитаєте ви, - виходить, що взагалі не можна їсти курку, раз в стегнах повно гормонів, а куряча грудка бідна на корисні мікроелементи ?! Ні, курку їсти можна, просто потрібно знати ту золоту середину, яка дозволить вам і є курку, і одночасно отримувати від неї тільки позитивні властивості. Як це можна зробити?

1. Термообробка м'яса

Термообробка м'яса

На відміну від хімічного складу курячої грудки і вмісту в ній корисних речовин, які є стабільними, і на які ми не можемо ніяк вплинути, зміст в темному м'ясі курки великої кількості медикаментів все ж можна частково або повністю нейтралізувати. І робиться це дуже просто - шляхом термообробки.

Природно, ніхто не їсти сире куряче м'ясо, все його готують. Кожен робить це по-різному: хтось запікає, хтось смажить на сковороді в маслі, хтось відварює, хтось готувати в пароварці або мультиварці. Способів, як приготувати курку дуже багато. Так ось в залежності від того, який спосіб ви оберете, і буде залежати, чи зможете ви позбутися від антибіотиків в курячому м'ясі чи ні.

Справа в тому, що такі способи готування м'яса (абсолютно будь-якого, не тільки курячого) як: запікання, приготування на пару, гриль, - не руйнують продукти микробиального розпаду. Що це означає? А це означає, що запікаючи ваші курячі стегенця або крильця, також готуючи їх на пару, ви не позбавляєтеся від токсичних речовин, які знаходяться в них. Всі гормони і медпрепарати благополучно залишаються в приготованому м'ясі, навіть не дивлячись на те, що температура запікання може бути досить високою. У цьому питанні температура приготування не грає НІЯКОЇ ролі.

Щоб позбавиться від усіх токсичних речовин, які містяться в першу чергу в темному курячої м'ясі, так як ми вже з'ясували, що курячої грудях в цьому плані пощастило, і антибіотиків там практично немає, потрібно це м'ясо ВАРИТИ! Саме при варінні у воду виходять всі шкідливі речовини, які містить в собі м'ясо.

Всі інші способи термообробки для цієї мети не підходять!

2. Надійні і перевірені джерела

І інший спосіб, як можна вберегти себе від гормоносодержащіх курок, це покупка домашньої птиці, бажано вирощеної особисто у вас в селі, на дачі або у близьких родичів І інший спосіб, як можна вберегти себе від гормоносодержащіх курок, це покупка домашньої птиці, бажано вирощеної особисто у вас в селі, на дачі або у близьких родичів. Якщо ви на 100% впевнені, що купується курка росла в екологічно чистому районі, без використання медикаментів, то ви можете сміливо вживати м'ясо цієї курки, при чому, як саму курячу грудку, так і інші частини її тушки.

 ВАЖЛИВО!

Але пам'ятайте, що навіть, якщо курка була вирощена природним шляхом, це не говорить про те, що зміст в її білому м'ясі мінералів і вітамінів буде більше, ніж в «сумнівною» курці. Ні, хімічний склад екологічно чистої курячої грудки буде практично таким же, як і промислової, основна їх відмінність - це саме ВІДСУТНІСТЬ токсичних і отруйних речовин. Тому не тіште себе ілюзіями, що куряча грудка з домашньої птиці більш корисна, а значить, її можна їсти кожен день, бути стрункою і повністю здоровою.

Ну що ж, я дуже сподіваюся, що змогла вам докладно розписати всю користь і шкоду курячої грудки. Тепер ви знаєте, що щоденне поїдання однієї курячої грудки без шкіри протягом довгого періоду може стати серйозною причиною нестачі в вашому раціоні багатьох корисних елементів, мінералів і вітамінів. Користь курячої грудки знаходиться на такому ж рівні, як і її шкода, тому надмірне вживання білого м'яса може в будь-який момент переважити чашу терезів, і ви вже будете отримувати не користь від дієтичного м'яса, а тільки шкоду. Щоб цього не сталося, як можна більше зробіть свій раціон харчування іншими видами м'яса і риби.

Щиро Ваша, Янелія Скрипник!

Але так чи корисна грудинка, як багато хто думає?
Чи справді знежирене біле м'ясо курки здатне дати вашому організму все, що йому необхідно?
Що ж робити?
Запитаєте ви, - невже доведеться повністю відмовитися від вживання курячих грудок і вживати тільки жирні сорти м'яса?
Так що ж робити?
Знову запитаєте ви, - виходить, що взагалі не можна їсти курку, раз в стегнах повно гормонів, а куряча грудка бідна на корисні мікроелементи ?
Як це можна зробити?
Що це означає?