Полезные материалы

Скільки КАЛОРІЙ в 1 яблуко - зеленому, червоному, голден 100 г

  1. Поживна цінність яблук
  2. Скільки калорій в яблуках різних сортів
  3. Яблука свіжі, сушені, запечені
  4. Таблиця калорійності яблук на 100 грам
  5. Страви з яблуками

Калорійність свіжого яблука: 50 ккал *   * Середнє значення на 100 г, залежить від сорту і рівня стиглості   Яблука - корисні плоди, насичені мікроелементами і вітамінами

Калорійність свіжого яблука: 50 ккал *
* Середнє значення на 100 г, залежить від сорту і рівня стиглості

Яблука - корисні плоди, насичені мікроелементами і вітамінами. Завдяки низькому показнику енергетичній цінності їх можна вживати під час навіть самої суворої дієти.

Поживна цінність яблук

Яблука входять в список продуктів, які володіють «негативною» калорійністю. При перетравленні плодів організм витрачає набагато більше енергії, ніж отримує. Крім того, завдяки значному вмісту клітковини в цих фруктах, яка уповільнює процеси засвоєння інших поживних елементів, людина відчуває тривале почуття ситості.

Енергетична цінність 100 г солодких плодів варіюється від 35 до 55 ккал (1 шт. Вагою в 160 г ~ 75 ккал), а організм витрачає на засвоєння близько 120 ккал.

У зеленого яблука калорійність трохи менше в порівнянні з червоним. У першому випадку - 37 ккал, в другому - на 10 одиниць більше. Це пов'язано з більш високим вмістом цукру в червоних фруктах. У жовтого яблука солодкого сорту енергетична цінність становить від 45 до 50 ккал, кислого сорту - не більше 40 ккал.

При частому вживанні плодів нормалізується робота органів травного тракту, прискорюються процеси спалювання жирів, поліпшуються функції печінки. Читайте про харчовому складі яблук в нашій публікації.

Скільки калорій в яблуках різних сортів

Відомо понад 2 000 сортів яблук, що відрізняються за кольором і смаковими якостями. Популярність цих фруктів обумовлена ​​їх цілорічної доступністю, дешевизною і багатим вітамінним складом. У кулінарії для приготування десертів, салатів і випічки часто використовується сорт «Голден» з калорійністю 53 ккал на 100 г.

Показники для різних сортів:

  • «Гренні Сміт» - 48 ккал;
  • «Гала» - 54 ккал;
  • «Семеренко» - 40 ккал;
  • «Ранетки» - 47 ккал;
  • «Айдаред» - 50 ккал;
  • «Антонівка» - 48 ккал;
  • «Білий налив» - 47 ккал.

В дієтичний раціон рекомендовано включати більш кислі сорти. Якщо за 20 хв до обіду або вечері з'їдати по одному фрукту, то з їжі засвоїться майже на 200 калорій менше. Показник поживної цінності залежить від розмірів плода, тому точне значення допоможуть визначити кухонні ваги. Про показники калорійності фруктів читайте тут .

Яблука свіжі, сушені, запечені

Енергетична цінність фруктів, які зазнали термічній обробці, буде відрізнятися від числа калорій у свіжих плодів. Як правило, показник залежить від того, скільки цукру було додано в десерт.

Калорійність в'ялених яблук з 50 г цукру становить 250 ккал на 100 г. У засушених фруктових плодів - 230 ккал.

Якщо ви хочете позбутися від зайвих кілограмів, допустимо з'їдати всього по жменьці сушеного ласощі, оптимальний варіант для тих, що худнуть - дієтичне фруктове повидло або домашній мармелад. Сушені та в'ялені фрукти сприятливо впливають на травні процеси і обмін життєво важливими речовинами.

Калорійність яблук, запечених в мікрохвильовці або духовці, становить 50 ккал на 100 г за умови, що не використовувалися солодкі добавки.

Таблиця калорійності яблук на 100 грам

Більш докладно про показник енергетичної цінності корисних і смачних фруктів можна дізнатися з таблиці калорійності на 100 г.

Страви з яблуками

Солодкі або кислі фрукти - один з найпопулярніших компонентів багатьох кулінарних шедеврів. Енергетична цінність запечених плодів з цукром становить близько 115 ккал, з медом - 85 ккал, з корицею - 76 ккал.

Калорійність інших страв:

  • пиріжки з джемом - 175 ккал;
  • шарлотка - 160 ккал;
  • пиріг з начинкою - 200 ккал;
  • листковий пиріг з яблуком - 220 ккал.

Для дієтичного столу найкраще готувати фруктові салати, смузі або коктейлі. В середньому, показники таких десертів не перевищують 50-60 ккал на 100 г. Свіжі несолодкі плоди можна їсти під час перекусів: на другий сніданок або полуденок.

Поєднання низької енергетичної цінності яблук і високий вміст клітковини робить популярний фрукт незамінним для здорового і повноцінного харчування.