Полезные материалы

Скільки вуглеводів потрібно в день при схудненні

  1. значення БЖУ
  2. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів при схудненні
  3. Які вуглеводи можна їсти при схудненні
  4. Продукти без вуглеводів
  5. Продукти з низьким вмістом вуглеводів
  6. Добова норма вуглеводів для схуднення
  7. Продукти з високим вмістом вуглеводів
  8. Вуглеводне вікно після тренування для схуднення

Привіт, дорогі читачі мого блогу

Привіт, дорогі читачі мого блогу. Багато сидять на дієті роблять серйозну помилку. Вони зі свого раціону виключають білки і жири. І як результат виникають серйозні проблеми зі здоров'ям. Та й ефективності особливої ​​від такої дієти немає - вага начебто завмирає на місці. І це цілком зрозуміло - не та стратегія обрана. Зменшувати потрібно кількість спожитих вуглеводів. І я вам сьогодні розповім, скільки вуглеводів потрібно їсти в день при схудненні.

значення БЖУ

Вступники з їжею жири, білки і вуглеводи виконують різні функції в нашому організмі. Тому цілком логічно, що і потреба в них різна.

Так, білки потрібні для синтезу нових клітин. Тому вони повинні надходити в кількості, яка дорівнює кількості розпалися за добу білків. Але тут важливо враховувати і швидкість відновлення різних тканин людського організму. Так, швидкість розпаду білків печінки становить 10 діб, а м'язових тканин - 180 діб. Надлишок надходять білків теж небезпечний. Відбувається отруєння організму (продукти розпаду білків дуже токсичні).

Жири забезпечують близько 50% потреби організму в енергії. А ще вони важливі для синтезу гормонів, утворення жовчних кислот і т.д. Недоотримання організмом жирів загрожує порушенням функцій печінки. Також через це можуть відбуватися серйозні гормональні збої (аж до безпліддя). Та й надлишок жирів теж поганий. При надмірному споживанні жирної їжі жири відкладаються в підшкірній області.

А ось основне завдання вуглеводів - енергетична функція, другорядна - пластична (потрібні для синтезу амінокислот, полісахаридів і т.д.). Більше інформації про їх ролі читайте в статті « для чого потрібні вуглеводи ».

Вуглеводи, що надійшли з їжею, в шлунково-кишковому тракті розщеплюються до рівня моносахаридів. Одним з таких є глюкоза, яка з кров'ю доставляється до клітин печінки. Якщо в печінку доставлено надмірна кількість глюкози, цей моносахарид трансформується в глікоген.

Надмірна кількість глюкози в крові сприяє виробленню інсуліну. А під його впливом глюкоза перетворюється в жирові клітини. Так-так, ви правильно вирішили. Йдеться про той самий жирку, який осідає на стегнах, животі та інших «злачних» місцях.

Співвідношення білків, жирів і вуглеводів при схудненні

Так звана формула здорового або збалансованого харчування говорить, що в добовому раціоні повинні переважати довгі вуглеводи .

Пропорція 1: 1: 4 - це найсприятливіший співвідношення БЖУ для більшості людей

Однак на певному етапі життя людини потреба в тому чи іншому компоненті збільшується або зменшується. Наприклад, потреба в білку різко збільшується у майбутніх матусь, жінок в період лактації і спортсменів. Однак немає сенсу підвищувати рівень білка більше 2 г на кг ваги. Іноді (наприклад, при проблемах з нирками) це навіть може бути небезпечно.

У жирах велика потреба у жителів північних регіонів. Також чим більше важкою роботою займається людина, тим більше він потребує в жирах і вуглеводах. Якщо ви активно займаєтеся фітнесом і тренуваннями, частка вуглеводів повинна складати 50% від всіх поживних речовин.

Якщо ви активно займаєтеся фітнесом і тренуваннями, частка вуглеводів повинна складати 50% від всіх поживних речовин

Для правильної побудови прийому вуглеводів введено спеціальне поняття. Це глікемічний індекс. Чим вище цей показник у споживаного продукту, тим більше викидається інсуліну. У свою чергу швидше відбувається зниження спочатку підвищеного рівня глюкози в крові. Продукти з високим показником ГІ на увазі їх швидкого засвоєння, легко трансформуються організмом в жир.

Людям, які дотримуються загальної фітнес-програми (займаються 2-3 рази на тиждень), потрібно багато поживних речовин. А саме:

  • вуглеводів 45-55% (3-5 г / кг / день);
  • жирів 10-15% (0,8-1,0 г / кг / день);
  • протеїнів 25-35% (0,5-1,5 г / кг / день).

Які вуглеводи можна їсти при схудненні

Давно було помічено, що розвантажувальна програма харчування з обмеженням вуглеводів ефективно бореться із зайвою вагою. На цьому принципі засновані багато популярних програми харчування. Класичний варіант - безвуглеводна дієта . Подібний принцип закладений і в популярній дитя Дюка і в дієті Маггі і багатьох інших.

Прості (вони ж швидкі) вуглеводи буквально миттєво всмоктуються в кров. В результаті підвищується рівень цукру в крові, через що відбувається інсуліновий сплеск. Після цього відбувається різке падіння рівня глюкози. Тому після поїдання їжі, багатої швидкими вуглеводами, ваш організм відразу ж отримує величезну дозу калорій. Але хвилин так через 20-30 вам знову хочеться їсти. З таким раціоном схуднути ви навряд чи зможете.

Про те, що вони собою являють, читайте в статті « прості вуглеводи ». Там же ви можете ознайомитися з величезним списком продуктів, які вам потрібно виключити при схудненні.

Інша справа - повільні або складні вуглеводи. Щоб організм їх засвоїв, має пройти багато часу. Вживання продуктів з такими вуглеводами анітрохи не зашкодить вашій дієті. У статті " складні вуглеводи »Можете подивитися детальний список цих продуктів.

Продукти без вуглеводів

Представлена ​​нижче таблиця допоможе вам розібратися в цьому питанні. Тут лише деякі продукти не містять вуглеводи.

ПродуктиКалорійність, ккал (на 100 г продукту)Вуглеводи, гБілки, гЖири, г

Сир Грюйер 396 0,0 27,0 31,0 Відварене м'ясо сома 196 0,0 18,4 13,6 Варена куряча гомілка (без шкірки ) 158 0,0 27,0 5,6 Фарш з індички 161 0,5 20,0 8,0 Свиняча вирізка 142 0,0 19,4 7,1 Ростбіф 173 0,0 26,4 6,8

Продукти з низьким вмістом вуглеводів

У боротьбі із зайвою вагою на допомогу вам прийдуть продукти з малим вмістом вуглеводів. Ось деякі з них:

  • кабачки - в одному овоче середніх розмірів міститься близько 7 г вуглеводів.
  • кольорова капуста - в 1 чашці такого продукту налічується всього 5 м
  • гриби - в 100 грам міститься близько 2 м
  • помідори черрі - всього 6 г вуглеводів міститься в чашці цих плодів.
  • сир Тофу - зі 100 г продукту ваш організм отримає всього 3 г вуглеводів.
  • томатний сік - на чашку соку припадає 10 грам.

Добова норма вуглеводів для схуднення

У відсотках до добового обсягу споживаної їжі вуглеводи повинні складати 45-55%. При цьому худне перевагу варто віддати довгим вуглеводів з низьким або середнім глікемічним індексом.

Складних вуглеводів з їжею повинно поступати 64%, а простих - 36% і менше

Коли ж краще споживати таку їжу? Дівчатам, які активно борються із зайвими кілограмами в спортивному залі, важливо пам'ятати, що м'язам потрібно відновлення. Щоб відпочинок пройшов правильно, м'язи потрібно підгодувати вуглеводами. Робіть це в 3 етапи:

  1. Відразу після тренування. Перші кілька годин після інтенсивних занять м'язи, немов губка вбирають глюкозу. У цей період краще всього з'їсти їжу, що містить вуглеводи з високим глікемічним індексом і білки. Співвідношення має бути 3: 1.
  2. Після спортивного тренування кожні 2 години влаштовуйте перекушування. Пам'ятайте, що за перші 4 години після занять спортом з'їсти потрібно 100 г вуглеводомістких їжі. А за добу цей показник повинен скласти 600 м

А за добу цей показник повинен скласти 600 м

Дотримуючись цих нескладних правил, ви здивуєтеся результатами, яких досягнете. І занятті спортом не будуть вимотувати вас на знос. А, навпаки, позаймавшись в спортзалі, ви відчуєте прилив сил. І вас потягне на нові подвиги 🙂

Продукти з високим вмістом вуглеводів

Худне таку їжу споживати не можна. Аж надто вона висококалорійна. Насмілюся навіть назвати її «ворогом схуднення».

А бажаючим набрати вагу, ці продукти харчування обов'язково повинні бути присутніми в раціоні. Стаття « скільки потрібно їсти щоб погладшати »Багато-чого цікавого вам повідає про таких продуктах харчування. У статті я навіть докладну табличку помістила з перерахуванням ТОПу високоуглеводних продуктів. Вивчіть її, щоб не потрапити в халепу.

Вуглеводне вікно після тренування для схуднення

Деякі дієтологи вважають, що після інтенсивного тренування організм відчувають гостру необхідність в протеїнах і вуглеводах. Вживання продуктів, що містять ці елементи, сприяє зростання м'язових тканин і анаболическому відгуку. І що цікаво - ці продукти не провокують утворення жирових «покладів».

Але, на жаль, такий висновок на сьогоднішній день залишається лише припущенням. До сих пір не проводилися дослідження з цього приводу. Ніхто не зіставляв ефективність поживних речовин, які поглинув організм до заняття спортом і після нього. Тому складно однозначно сказати, який період важливіше - до або послетренировочний.

Тепер ви знаєте, що споживання цих речовин повинно бути нормованим. Інакше схуднути не вийде. Контролюйте поглинається вами їжу, і тоді ви не розчаруєтеся від досягнутого результату. Впевнена, що і наступні статті про схуднення будуть вам корисні. Тому не забувайте підписуватися на оновлення . А я прощаюсь з вами: поки.

З повагою, Ольга Сологуб