Полезные материалы

Формула 1, Гран-прі Китаю: війна піт-стопів

Емоційні гонки у Формулі 1 останнім часом стають недозволеною розкішшю, і на цьому тлі Шанхай приніс справжнє море емоцій. Мабуть, ні в одній з топових команд вболівальники не залишилися байдужими, але спектр їх емоцій коливався від найяскравішою радості (Red Bull) до злості (Ferrari) і глибокого розчарування (Mercedes).

У суботу, не чекаючи від третього етапу особливих сюрпризів, ми вже підготували початок огляду, зробивши наголос на події трьох практик і кваліфікації, але зараз повторювати цей текст ніяк неможливо, тому відзначимо основні моменти і перейдемо до гонки.

1. Pirelli привезли в Шанхай склади з розривом в один склад: медіум, софт і ультрасофт, що мало на увазі гру тактик.

2. У третій практиці Сергій Сироткін показав десятий результат. Це дуже важливо як для самого Сергія, так і для його уболівальників і команди. Хоч це і сталося на тлі сходу Ріккардо, Грожана і Вандорна, проте навіть 13-е час стало б чудовим результатом.
3. У Дена Ріккардо в суботній практиці в буквальному сенсі слова згорів двигун Renault, так що йому довелося використовувати вже другий з трьох можливих. Штрафу він не отримав, т. К. Були замінені в повному обсязі елементи.
4. Ferrari в черговий раз повністю перекваліфікували Mercedes, вже вдруге посівши весь перший ряд стартової решітки. При цьому обидві команди показали найкращий час на софт.
5. Перша четвірка гонщиків стартувала на софт, інші ж в Топ-10 використовували ультрасофт, що означало наявність боротьби на старті - принаймні Red Bull намір поборотися з лідерами.

Старт гонки пройшов досить очікувано: один з Mercedes прорвався на друге місце, один з Red Bull - на третє. Несподіваним, мабуть, було те, що прорвався Мерседесом керував Валттері Боттас, а не Льюїс Хемілтон, а Макс Ферстаппен на Red Bull під час прориву нікого не виніс, як це було, наприклад, в Сінгапурі-2017.

Проте, як кажуть, висить рушниця в третьому акті має вистрілити, а Макс Ферстаппен, схоже, став саме таким висячим рушницею. І за великим рахунком саме йому повинен бути вдячний Хемілтон за можливість скоротити розрив до Феттеля. Не дарма, мабуть, він ходив до голландця потиснути руку після інциденту в Бахрейні (жарт).

Льюїс Хемілтон

Що ж відбувається потім? Поки все передбачувано: піт-стопи на 10-му колі відкриває Брендон Хартлі, змінюючи ультрасофт на медіум, і практично слідом за ним на пітлейн заїжджають всі інші, хто стартував на ультрасофте. Саме тут Red Bull перший раз показує по-справжньому вищий клас, переобув поспіль обидві своїх машини (обидва комплекти лежали на пітлейне) і провівши бездоганний піт-стоп.

Після цього на 19-му колі Mercedes вирішує проявити розумну передбачливість і повідомляє Льюїсу по радіо: «Будемо дотримуватися протилежної тактики, ніж Кімі. Бокс, бокс ». Хемілтон заїжджає на зміну гуми першим з чотирьох стартували на софт, слідом за ним перевзувати Боттас, і тільки потім на піт-стоп відправляється Феттель. Кімі залишається на трасі: як потім стає зрозуміло - для стримування Боттас, якого кинувся наздоганяти Феттель. Що тут можна сказати: якщо Кімі готовий продовжувати бути розмінною монетою для червоної скудерії (а варіантів у нього, схоже, і немає), ну що ж, так тому і бути. У підсумку виходить наступне: першим їде Кімі на вже порядком зношеному софт, за ним - Боттас на свіжому Медіумі, далі Феттель на свіжому Медіумі, потім Ферстаппен, Хемілтон і Ріккардо на тих же складах. Це досить важливо для того, щоб розуміти, що буде відбуватися далі.

А далі Феттель починає наздоганяти Боттас, а Боттас - Кімі, після чого Валттері досить легко проходить свого співвітчизника на 27-му колі гонки і займає лідируючу позицію. «Мавр зробив свою справу, мавр може йти» - Кімі зазивають в бокси і починається бій Феттеля з Боттас за світове панування - перше місце.

За ідеєю, фінал мав стати цілком передбачуваним: на подіумі дві Ferrari і один Mercedes, тут можна було б вимикати телевізор, т. К. Вся інша гонка загрожувала перетворитися на нудне «докатілово», але спасибі Toro Rosso! П'єр Гасли, пам'ятаючи про свій нещодавній тріумф в Бахрейні, наганяє свого товариша по команді, робить це досить жваво і, за однією з версій, просить, щоб той його пропустив для подальших обгонів. Хартлі підтверджує свою готовність, але в той момент, коли Гасли робить спробу обгону, швидше за все випадково (знаючи зовсім неподлий характер Хартлі) закриває «хвіртку». У підсумку на 31-му колі відбувається зіткнення двох Toro Rosso - не сильне, але засипати асфальт гострими уламками - Гасли отримує 10 секунд штрафу, а через деякий час на трасу виходить автомобіль безпеки.

Red Bull просто молодці. Вони моментально орієнтуються в ситуації і знову зазивають в бокси обох своїх пілотів, на цей раз переобуваясь їх в свіжий софт. Це дуже сміливе рішення, а головне, прийняте вчасно і без коливань, призводить до того, що обидва «бика» відкочуються злегка назад, але зате отримують можливість атакувати на практично порожніх баках і свіжої, дуже швидкої гумі.

Після гонки Тото Вольфф буде рвати на собі волосся і звинувачувати в тому, що команда Mercedes не надійшла точно так же. «Ми вважали, що утримати позицію було головним, але помилилися, - скаже він пізніше. - Ми зрозуміли це потім, на жаль, людина міцний заднім розумом! ». Але в той самий потрібний момент стратег і тактик Срібних стріл знову облажався. І цілком можливо, що саме в цей момент Mercedes програв свою третю гонку.

Тото Вольфф

Наприклад Red Bull пішли і деякі інші пілоти, а після зняття режиму сейфті-кара Ферстаппен з властивою йому запалом кидається в погоню за перемогою. Втім, і Ріккардо не відстає, атакуючи і випереджаючи Кімі Райкконена.

Хемілтон, який перебуває на шляху у Макса, пам'ятаючи про зовсім недавньому інциденті на трасі в Сахірі, робить легкий рух кермом в сторону Red Bull № 33 і без всякого контакту змушує голландця виїхати на траву і пропустити Ріккардо. Тепер за спиною у Льюїса вже обидва Ред Булла, і англієць пропускає його без особливої ​​боротьби. Вдалася друга спроба атаки на Mercedes і Ферстаппену.

Нерозумно, звичайно, говорити, що Хемілтон міг передбачити наслідки боротьби двох «биків» з Ferrari Феттеля, але він явно допускав таку можливість, і як показала гонка, мав цілковиту рацію. Ріккардо проходить Феттеля більш ніж гладко, а ось Макс повністю виправдовує його надії.

Напевно, у Себастьяна Феттеля така карма - бути вибитим обов'язково пілотом Red Bull. І це не дивно - якщо згадати те, як свого часу він сам вчинив зі своїм партнером по Red Bull Марком Веббером. За аналогією з тим, що сталося зіткненням в Шанхаї волею-неволею згадується і 2016 рік, і гонка в Сочі, а тепер Макс Ферстаппен просто ще раз повторив те ж саме, що колись зробив Даня. Тільки якщо зараз почати рахувати, скільки всього вже встиг накоїти голландець, то «Dickhead», як визначив його Льюїс, явно затьмарює «російську торпеду».

Макс Ферстаппен

В результаті контакту на 44-му колі обидві машини, Ferrari і Red Bull, розгортає, обидві втрачають позиції, але при цьому обидві повертаються в гонку. Максу в цей раз щастить більше, він відновлює атаку, але отримує 10 секунд штрафу (що, на наш погляд, катастрофічно мало, згадуючи ті ж покарання Квята з проїздом по пітлейну). На цей раз Хемілтон його легко пропускає, т. К. Знає про штраф і не бачить необхідності чинити опір. Що ж стосується Феттеля, то він відкочується пристойно назад і починає втрачати темп через пошкоджену блокуванням гуми.

Зіткнення Феттеля і Ферстаппена:

Про карму йому варто згадати ще раз на 55-му колі: в той момент, коли до нього підбирається Алонсо. Заклятий його ворог на гоночній трасі, іспанець не церемониться з пілотом Ferrari і на обгоні просто підсовує його з траси, чим викликає чергову бурю емоцій у Себа.

А за 10 кіл до цього чудовий Ріккардо не витрачає часу: поки все розбиралися між собою, він досить легко розправляється з Боттас і виходить на перше місце. Через пару кіл він вже недосяжний для інших. «Я не люблю вигравати звичайні гонки», - скаже він після фінішу.

Ден Ріккардо

Всі кращі обгони Даніеля Ріккардо в Китаї:

Що ж стосується другого пілота Red Bull, то його, звичайно, не розжалують в Toro Rosso - хоча варто було б. Але д-р Марко скаже про нього пізніше: «Він сам втратив свою перемогу» - але тільки в трохи більш жорсткій формі. Здається, Максу все ж варто включати голову, якщо тільки, звичайно, Люіс не мав рацію, і голови як такої у нього немає. Тому що так, як він, поводяться в прокатному картингу, але ніяк не в топових гоночних серіях.

У будь-якому випадку вболівальники Mercedes можуть сказати йому спасибі: завдяки його «нальоту» дистанція між двома «чотирикратними» скоротилася до дев'яти очок - поки на користь Феттеля.

Незважаючи на свій 10-секундний штраф Ферстаппен посів п'яте місце, Хюлькенбергу, намагався скоротити розрив з Максом до 10 секунд, не вистачило кількох десятих, щоб випередити того після штрафу, і він залишився шостим. Алонсо заслужено посів сьоме місце.

Для Сергія Сироткіна гонка знову не стала вдалою. Але не варто в цьому звинувачувати нашого пілота: команда Williams вже визнала, що справа зовсім не в недосвідченості пілотів. Падді Лоу зауважив, що, на жаль, машина вийшла зовсім не такою, як вони сподівалися, і зараз команда просто намагається зрозуміти, в чому причина.

Що стосується самого Сергія, то він таким чином прокоментував свій 15-й результат в Шанхаї: «Складна гонка. Мені не було чого втрачати, так що я боровся з самого старту. Спробував відіграти кілька позицій, але було складно зловити темп. І досить непросто виявилося знайти робоче «вікно» шин, так що перший відрізок вийшов напруженим. Ми зупинилися на піт-стоп для заміни шин на свіжий комплект Medium, а під сейфті-каром перейшли на новий комплект Soft. Не знаю, що сталося з шинами, але зчеплення з полотном у них виявилося нижче, ніж у Medium, і на цьому ми трохи втратили, тому просто намагалися дістатися до кінця гонки ».

Ленс Стролла виявився на сходинку вище Сергія, але в будь-якому випадку фініш попереду Sauber, Toro Rosso і одного з Haas зараз може здатися вже хорошим результатом.

Наступний Гран-прі відбудеться в Баку 29 квітня.
Джерело: Drom.ru