Полезные материалы

Formula 1. Гран-прі Сінгапуру.

  1. Цей очікуваний несподіваний результат
  2. Команди, пілоти, контракти

Цей очікуваний несподіваний результат

Ферстаппен на першому ряду стартового поля? Дощова гонка? Тут і до бабки ходити не треба, щоб зрозуміти, що хлопець почне прориватися вперед, а ось чим це закінчиться ...

Хемілтон після невдалої кваліфікації в Сінгапурі, де Мерседеси зайняли лише 5-е і 6-е місця, так прокоментував цю ситуацію: «Поруч з Себом стартуватиме Макс, так що все можливо». Але реальність перевершила всі очікування - потрійна аварія прямо на старті: небезпечне зближення Райкконена, Феттеля і Ферстаппена в підсумку призвело до того, що Кімі і Макс вилетіли відразу, Себастьян проїхав ще трохи, але через пробоїну в понтоні після контакту з Кімі також втратив машину і був змушений зійти. Хемілтону і Ріккардо пощастило (хоча везіння - це теж ознака майстерності), обидва пілоти благополучно минули розлітаються машини і місце аварії і продовжили гонку.

Катастрофічно не пощастило Фернандо Алонсо, який начебто уникнув зіткнення, але все одно отримав в бік на вильоті від Кімі Райкконена, зробив 360-градусний пірует, приземлився на чотири колеса і продовжив змагання, але підбита машина в результаті не змогла протриматися більше дев'яти кіл.

Отже, спробуємо зрозуміти, що сталося.

Як повідомили організатори F1, Гран-прі Сінгапуру 2017 став першою в історії нічний дощової гонкою. Більш того, дощової гонкою, чий старт був даний не за машиною безпеки. Ще напередодні прогнози підтверджували ймовірність дощу до 70%, але за півтори години до старту дощ закінчився і траса стала підсихати. Однак буквально за кілька хвилин до виїзду машин на стартову решітку знову впали перші краплі дощу. Напевно, саме в цій ситуації командам було дуже важливо прийняти правильне рішення по гумі. В результаті три топові команди плюс Toro Rosso, а також Стролла і Грожан вийшли на старт на проміжній гумі, інші стартували на дощовій. Спочатку, дивлячись на водяну вуаль на трасі і триває невеликий дощ, таке рішення виглядало трохи дивним, але по ходу гонки себе виправдало. Після фінішу Феліпе Маса поскаржився, що вибір дощової гуми був його рішенням, і що він помилився: автомобіль на них був занадто повільним.

Всі перші шість пілотів на решітці були саме на проміжних шинах, може бути, саме це і підвело Ферстаппена. Відразу ж на старті він атакував Феттеля, але явно не встиг набрати потрібної швидкості; в результаті Райкконен, який стартував прямо за ним, встигає прорватися вперед і опинитися на одній лінії з Максом і Себастьяном. Дві Ferrari починають фактично одночасно зміщуватися до центру траси, і молодий голландець виявляється затиснутий між двома червоними машинами.

Чи винен він в цьому зіткненні? Складно сказати. Швидше за все, винні всі троє, тому віднести це ПП можна до гоночному інциденту. Макс Ферстаппен, правда, з цим не згоден:

Ферстаппен: «Я вважаю, це Себастьян почав мене видавлювати - ймовірно, він не бачив Кімі, але це не є для нього вибаченням. Якщо ти борешся за титул, ти не повинен так ризикувати. І тепер ви бачите, що сталося: Льюїс виграв гонку. Я намагався уникнути цього контакту, але мені було нікуди діватися. Я б не назвав це гоночним інцидентом - в результаті з гонки вибуло три машини. І я щасливий, що не тільки я постраждав у цій ситуації, а й ще двоє, так що погано нам всім ».

Райкконен же утримався від звинувачень на будь-чию адресу: «Можуть бути різні точки зору на те, що сталося, але я не думаю, що насправді міг би зробити щось, щоб уникнути зіткнення. Наша гонка закінчилася, і це ганьба. Я на старті обійшов Макса, але був винесений з траси. Яка б не була причина цього, результат вже не змінити, і зараз марно обговорювати, хто винен ».

Що стосується Феттеля, то він взагалі не став нічого коментувати, тому що, за його словами, не так багато і бачив.

Отже, в результаті дій всіх трьох пілотів верхівка пелотону розчищається для Хемілтона і Ріккардо, які продовжують гонку на які вийшли автомобілем безпеки в цьому порядку. Боттас піднімається на п'яту позицію замість стартової шостий, але фактично це означає втрату кількох місць.

Після рестарту Джоліон Палмер ухитряється обігнати Боттас: це явно ще один сигнал фінському пілотові попрацювати над прогревом шин. В цей же час з капітанського містка Mercedes по радіо Хемілтон отримує повідомлення: «Льюїс, головне для нас - привезти машину на фініш одним шматком».

Через кілька кіл відбувається ще один інцидент: Данило Квят втрачає машину в сьомому повороті і фінішує в отбойниках. На цьому гонка для нього закінчена, і це, на жаль, дуже недоречно, адже зараз найгарячіша пора укладання контрактів на наступний сезон. При цьому його напарник фінішує в результаті четвертим. На трасу знову виходить автомобіль безпеки.

Red Bull поспішає цим скористатися і зазиває Ріккардо на заміну гуми - з проміжної на проміжну. Хемілтон і Боттас залишаються на трасі, і гума у ​​них працює не гірше за попередній. Завдяки масовим піт-стопах Боттас в результаті виходить на третє місце, Ріккардо - другий, незважаючи на піт-стоп.

До цього моменту дощ вже припинився, траса почала підсихати, але і Мерседеси, і залишився Ред Булл відчували себе цілком упевнено на проміжній гумі. Зміна покришок на сліки почалася на 25-му колі, коли Маса і Магнуссен заїхали в бокси. Через кілька кіл і Ріккардо поквапився перевзутися в надії переграти Хемілтона, але розрахунок виявився невірним: англієць, який пішов на піт-стоп на коло пізніше, зберіг лідерство.

Аварія Еріксона на 38-му колі гонки привела до чергового виходу сейфіті-кара, і після відновлення гонки розумний Даніель Ріккардо вирішив не обганяти Мерседес, а задовольнятися другою позицією.

Після цього Мерседес відправляється цікавий тактичний рада Льюїсу: «Ми хотіли б, щоб пелотон позаду тебе злегка" спресувався "- не хотілося б, щоб в разі чергового сейфіті-кара у кого-то була можливість" безкоштовного "піт-стопа». Малося на увазі, що Льюїс повинен був пригальмувати і зібрати за собою пелотон, щоб машини за Ріккардо скоротили інтервал і австралієць не міг би знову зробити піт-стоп без втрати позицій.

Правда, британець відмовився здійснювати щось подібне: «Я не розумію вашої тактики. До того ж мені б було некомфортно скорочувати інтервал ». Втім, автомобіль безпеки на трасу більше не виходив і пілоти фінішували тому порядку, як і їхали практично всю гонку: Mercedes на першому і третьому місцях, і щасливий усміхнений Ріккардо між ними.

Звичайно, результати цієї гонки для Ferrari ще не остаточна катастрофа і у Себастьяна Феттеля є всі шанси поборотися за чемпіонство, але розрив для нього стає дуже неприємним - 28 очок на користь Хемілтона. Та й в командному заліку Ferrari, схоже, в цьому році нічого не світить - понад 100 очок відділяє їх від першого місця.

Гран-прі Сінгапуру 2017 року стало першою за довгий час дощової гонкою, де старт давався нема за машиною безпеки. З точки зору видовищності і внесення елемента несподіванки це було правильне рішення, але подивимося, як поведуть себе Ferrari, які в деякому сенсі через це втратили дві свої машини і можуть втратити чемпіонат. Я не здивуюся, якщо Аррівабене почне кампанію за повернення стартів під сейфіті-карами.

Команди, пілоти, контракти

До Гран-прі Сінгапуру вже більшість команд і пілотів визначилося зі своїми контрактами на 2018 рік.

Головною новиною, звичайно, стала ротація в стані Red Bull (Toro Rosso) - Renault - McLaren - Honda. З наступного року Toro Rosso, природно, з подачі старшої команди переходить на японські мотори і на додачу отримує, за висловом одного із знавців Ф1, чемоданчик з доларами. Причому цей чемоданчик настільки відчутний, що тепер команда зможе зосередитися на роботі над шасі і пустити на це всі свої кошти. Що ж стосується Honda, то перед Сінгапуром вони заявили, що McLaren весь сезон шукали спосіб розірвати контракт, це сталося, і вони раді. Якщо це так, то стають цілком зрозумілі деякі вельми раптові сходи Алонсо протягом цього сезону.

З наступного року McLaren отримує мотори Renault, а Renault - Карлоса Сайнса, втім, Red Bull здав іспанця, скоріше, в оренду на рік, так як в 2019 році вони його, найімовірніше, зажадають назад. У Renault Карлосу Сайнсу доведеться не дуже просто - Ніко Хюлькенберг відомий як складний партнер, до того ж він звик бути номером один. Буде цікаво спостерігати, як два пілоти уживуться разом.

Зробивши рокіровку двигунів, Red Bull заявили, що тепер протягом 2018 року ці фірми отримають можливість порівняння роботи двох моторів і після цього будуть вибирати, з ким співпрацювати. Ця заява дуже не сподобалося Renault, які написали офіційного листа австрійської команді про розірвання контракту з 2019 року.

Цікаво, що Red Bull веде переговори ще з однією компанією - Aston Martin, яка може стати титульним спонсором команди.

У той же час з приходом в Renault Карлоса Сайнса, Роберт Кубіца, успішно тестували в команду, місця там вже явно не отримає. Тепер свої погляди він звернув в бік Williams: адже Феліпе Маса поки ще не визначився, чи хоче він виступати у Формулі 1 або Формулі Е.

Що стосується Фернандо Алонсо, то тут ситуація теж поки не зовсім ясна. Начебто з двигунами Renault ситуація в команді повинна змінитися, але в той же час перед Сінгапуром він абсолютно однозначно заявив, що йому «потрібно вивчити телеметрію моторів Renault наступного року, перш ніж давати згоду виступати в команді». Втім, від добра добра не шукають, тим більше що навряд чи ще залишилася команда, яка змогла б запропонувати Алонсо щось більш цікаве. Звичайно, залишається ще Williams, але ... Втім, якщо Алонсо і вирішить покинути McLaren, у нас залишається Дженсон Баттон з контрактом на 2018 рік.

В Toro Rosso ситуація теж досить цікава. Теоретично у них вже звільнилося одне місце з переходом Карлоса Сайнса, а Honda явно захоче привести свого пілота, тим більше що така кандидатура є - Нобухару Мацусіта, чемпіон японської Формули 3, в цьому році виступає в Формула 2 за команду Art Grand Prix. Ще один претендент на місце в Toro Rosso - П'єр Гасли, який також виступає у Формулі 2, але за більш успішну команду - Prema Racing. Гасли вже давно натякає, що був би не проти отримати місце в Toro Rosso, де був резервним пілотом, а з урахуванням провалу Данила Квята в Сінгапурі шансів у нього все більше. Єдиною надією залишається той факт, що Хельмут Марко все ж остережеться брати в команду відразу двох новачків, але рішення доктора Марко відрізняються своєю непередбачуваністю.

Якщо так станеться, то ситуація у Данила буде дуже складною. Williams, які розглядали його як кандидата, швидше за все, віддадуть перевагу Роберта Кубіци, за якого клопочеться і Ніко Росберг. Поки є ще непідтверджені договори в Sauber, де контракти Еріксона і Верляйна закінчуються в цьому році, але і там є свої кандидати. З чим залишиться російський пілот - поки невідомо, але не будемо забігати вперед.

Ще ходять дивні чутки про Force India, ніби багаторічний контракт з Естебаном вікон може бути розірваний, але там все теж досить складно. До того ж і Серхіо Перес був перед Сінгапуром підтверджений ще на один рік. З наступного року, до речі, команда буде називатися Force Racing. Спочатку вони думали навіть змінити назву на Force One, але не стали, щоб не входити в конфлікт інтересів із самою Formula One, абревіатуру якої вони б повторили.

Залишилося зовсім мало часу для визначення гравців на майбутній сезон, але всі основні фігури вже розставлені, так що потрібно тільки трохи почекати.

Поділитися:
Читати повністю: http://info.drom.ru/autosport/55486/

Дощова гонка?
Чи винен він в цьому зіткненні?