Полезные материалы

Формула 1. Мрія збулася

Давно я нічого не писала. Хоча встигла побувати в Швеції, Іспанії, Хорватії, Німеччини ... Чесно зізнаюся, лінь. Єдине чим хочу поділитися так це тим як здійснилася моя давня мрія і я потрапила на формулу-1. Давно я нічого не писала

Ще до нового року на сайті Сочі автодрому ми купили чотириденні електронні квитки на трибуну Т2 яку пізніше назвали в честь нашого первго пілота Формули 1 Віталія Петрова. Правда ми трохи прорахувалися і не розібралися як вибрати місця на цій трибуні, тому все найцікавіше в гонці ми бачили краєм ока, але навіть це було того варте.

У ці 4 дня входить:

  • Розклад на четвер:
    15:15 - 19:15 - прогулянка по піт-лейн
    15:50 - 17:45 - автограф-сесії пілотів Формули-1
  • Розклад на п'ятницю:
    11:00 - перше тренування Формули-1
    15:00 - друге тренування Формули-1
    17:00 - вільні заїзди Mitjet 2L Arctic Cup
  • Розклад на суботу:
    11:00 - кваліфікація Mitjet 2L Arctic Cup
    12:00 - третя тренування Формули-1
    15:00 - кваліфікація Формули-1
    16:30 - перша гонка Mitjet 2L Arctic Cup
    Увечері концерт групи «Любе»
  • Розклад на неділю:
    10:20 - 11:20 - автограф-сесії пілотів Формули-1
    12:00 - друга гонка Mitjet 2L Arctic Cup
    13:30 - парад пілотів Формули-1
    13:45 - презентація стартової решітки
    14:46 - виконання національного гімну
    15:00 - Гран-прі Росії Формули-1
    Увечері Europa Plus Fest.

Прилетіли ввечері, поки заселилися, повечеряли, день підійшов до кінця.

І ось уже четвер, 27 квітня, я в передчутті, адже в 17 годин автограф-сесія Феррарі і я нарешті-то вживу побачу Кімі Райкконена за якого вболіваю вже 15-й рік.

Ще в середу ввечері з'ясувалося, що охочих дістати автограф тьма, а встигає людина 40.Поетому поснідавши, ми пішки вирушили в олімпійський парк, по шляху подивившись нові квартали Адлера.

Поки отримали квитки в інформаційному центрі та пройшли огляд (крутіше ніж в аеропорту) було вже 12 і перед нами людина 25, хтось прийшов взагалі до 10.

Автограф-сесія почалася о 15.50 з команди «Форс Індія», останніми о 17.30 з'явилися пілоти Торо Россо Данило Квят і Карлос Сайнс молодший. Відстоявши в черзі 5 годин під палючим сонцем ми нарешті бачили одного представника команди Феррарі-Себастьяна Феттеля ...

Феттель

Автограф-сесія Феррарі ДП Сочі 2017

Як з'ясувалося Кімі був на прес-конференції і його поява була під питанням. У моїй голові промайнула думка: «Якщо візьму автограф у Себа, а потім прийде Кімі, у нього я автограф взяти вже не зможу, а якщо не візьму у Себа і не приїде Кімі, то взагалі залишуся ні з чим. (До кожної команди окрема чергу) Сама великі черги були в Феррарі і до Алонсо в Макларен, хоча це й не дивно Кімі і Алонсо майже єдині пілоти старої школи.

Вирішила ризикнути і залишилася чекати з такими ж як я. Тим часом до Феттелю на сцену повалила чергу. Минуло 15 хвилин, Себ пішов, всі переживають, Кімі ще немає і може і не бути, знаючи його. Але тут прес-секретар Феррарі каже, що він в дорозі, а на сцену виходять пілоти ред булл Даніель Ріккардо і юне дарування Макс Ферстаппен, якого взяли на місце нашого Дані Квята. Віталій Петров-колишній російський гонщик Ф1 розмовляє з Деном і в цей момент на сцену виводять Райкконена, він скромно сідає і підписує картки зі своїм фото приготовані уболівальникам. Натовп чекала його починає кричати Кімі, Кімі, як зазвичай діти звуть дідуся морозу. Реккардо вже ніхто не слухає, та його і не чути. Атмосфера непередавана. Але замість того, щоб на сцену випустити спочатку фанів Кімі, які і так чекали довше за інших, організатори випускають торсиду ред булл. Ми природно обурюємося т.к вони беруть картки і у Райкконена теж.

Нарешті нас запускають невеликими групами, ось я стою на сцені і беру автограф, картки мені звичайно не вистачило, але Кімі поставив підпис на плакаті ф1 ... Щастю немає меж ...

Разом з цим у четвер власники квитків на чотири дні можуть потрапити на прогулянку по піт-лейн. Це захід розпочався о 15.15, але автограф-сесія важливіше т. К. На піт-лейн все одно можна встигнути до 19: 15.Пока стояли в черзі зустріли Олексія Попова-російський голос формули 1.Він пробіг повз і дав п'ять. На піт лейн, було теж давольно цікаво ...

Механіки Макларен звідкись котили болід Алонсо, а механіки рено проводили піт-стоп і робили зарядку. Перший день в олімпійському парку закінчився, а я в нереальному захваті.

зарядка

Механіки рено роблять зарядку

Хоч формула 1 була першочерговим заходом через якого я поїхала в Сочі, але приїхати і не побачити природу Кавказу було б приступления. П'ятницю ми вирішили пропустити і на практику не пішли. Замість цього з ранку вирушили в тисо-самшитовими гай, пройшли велике коло 5 км і встигли на Агурскіе водоспади. Подивилися захід з яхти в центральному Сочі.

У суботу як зазвичай кваліфікація, майже завжди починається на годину раніше, ніж гонка. Але в цей раз як то кажуть, щось пішло не так ... І мій чоловік сподівався на стандартний час, а я на нього ... Забігаючи впред скажу, на кваліфікацію ми не потрапили.

Спочатку ми ніяк не могли виїхати в Розу Хутір і витратили 2 години. На автобусі не поїхали т. К. Довго, таксі швидше, але потрібно зібрати хоча б людини 4 тоді за ціною буде нормально (за пів години не зібралося), половину рейсів ластівок скасували через Ф1.В результаті через 2 години ми все таки поїхали на таксі. Піднялися на Розу Пік, це задоволення коштує 1250.Трі рівня фунікулера, один відкритий. Головне не забути взяти сонячні окуляри, інакше осліпнете на білосніжній вершині.

Поїхали з Червоної галявини на екскурсійному автобусі попередньо домовившись з жінкою у якої купили квитки на фунікулер ще на ж / д вокзалі.

Поки їхали дуже переживали, що запізнюємося, я особливо ... Даремно переживали, ми виїхали коли почалася кваліфікації, тому і так зрозуміло, що ми не встигли (про це я вже згадала вище). Моє розчарування тривало недовго, в колах уболівальників Формули 1 панує мир і гармонія (немає такого як у футболі, все дуже ввічливі і виховані), справжнє свято. Результати кваліфікації давали надію на подіум в гонці мого улюбленого пілота. Вперше з ДП Франці 2008 року перший ряд стартового поля займають дві Феррарі.

Кваліфікація:

1.Феттель

2. Райкконен

3. Боттас

Щоб я не розбудовувалася пропущеної кваліфікацією, чоловік в комплект до моєї футболці leave me alone * яку я завчасно замовила на аліекспресс, купив кепку Феррарі.

* Мабуть, це найвідоміша фраза Кімі Райкконена. «Leave me alone. I know what I'm doing »- саме ці слова почула команда Lotus (а також всі глядачі Формули 1) на Гран-прі Абу-Дабі 2012 року. Інженер всього лише спробував віддати пілотові чергові вказівки. Але Кімі це явно набридло, і він повідомив по командному радіо все, що про них думав. Або майже все. Тим більше, що Райкконен дійсно знав, що робить, і фінішував в гонці першим. Фраза стала настільки крилатою, що зараз її можна зустріти на різній сувенірній продукції. Але хітом продажів залишаються футболки. ()

На неділю ми нічого особливо не планували ... Сходили до моря, купили сувеніри і поїхали в Олімпійський парк до параду пілотів. Для тих, хто не знає парад пілотів зазвичай проходить наступним чином: пілоти їдуть один круг на ретро автомобілях або все на одному великому відкритому вантажівці, вітають глядачів і дають інтерв'ю.

Цього року гонка вийшла досить-таки нудною. Після прогревочного кола, Алонсо сходить навіть не стартував ... Боліди йдуть на другий прогревочний, поки прибирають машину Фернандо. Гаснуть вогні, Боттас добре стартує і проходить 2 Феррарі ... В такому порядку перша трійка і фінішує. На першому колі в повороті біля трибуни Т2 контакт між Грожаном і Палмером, обидва сходять. Більше в гонці нічого цікавого не відбувається.

За 7 кіл до фінішу стає зрозуміло, що Кімі третє місце не упустить і ми вирушаємо до воріт у головної трибуни, щоб встигнути на нагородження. Там вже купа народу, всі чекають фінішу. Відкрили ворота, люди річкою випливають на трасу, а далі хто як, біжимо по стартовій прямій, потрібно зайняти місце зручніше.

Стоїмо в очікуванні, на екрані транслюють, що відбувається в кімнаті перед подіумом. Виходить Путін, за ним делегація і в кінці гонщики. Вручають кубки, Едді Джордан бере інтерв'ю, а внизу під подіумом натовп як і на автограф-сесії скандує Кімі, Кімі. Ще раз повторюся непередавана атмосфера і неповторні відчуття.

Що можу сказати на останок ... Цікавіше звичайно дивитися по ТБ, там і повтори і телеметрія і російський голос формули 1. Але побувати і подивитися це все наживо потрібно хоча б раз, відчути загальну ейфорію, почути звук мотора (у Макларена він істотно відрізняється з- за мотора хонда), подивитися на гонщиків і пробігти по стартовій прямій.