Полезные материалы

Гран Прі Росії: Прев'ю етапу

  1. Про очікування від уїк-енду ... Гран Прі Росії пройде вже в п'ятий раз, і в цьому році він повертається...
  2. Про гумі ...
  3. Рік тому в Сочі ...

Про очікування від уїк-енду ...

Гран Прі Росії пройде вже в п'ятий раз, і в цьому році він повертається в осінню частину чемпіонату, коли для пілотів кожна гонка на вагу золота. З останньої гонки Формули 1 в Сочі пройшло півтора року - російська публіка встигла скучити по головній гоночної серії світу.

Ситуація в чемпіонаті дуже цікава - машини Ferrari виглядають чи не найкращими, але гонки раз по раз виграє Льюїс Хемілтон. Він здобув чотири перемоги в п'яти останніх Гран Прі, його єдиною осічкою став бельгійський етап, де перемогу святкував Феттель, але і там Льюїс був другим. Завдяки цьому в особистому заліку Хемілтон відірвався від німця вже на 40 очок.

Поки траса в Сочі - територія Mercedes. За чотири роки тут перемагали тільки пілоти «Срібних стріл». А якщо враховувати, що на Гран Прі Санкт-Петербурга 1913 і 1914 років перемагали машини марки Benz, можна сказати, що домінування німецької компанії в Росії триває вже більше 100 років.

Є, правда, один нюанс - саме Хемілтон перемагав в Сочі в останній раз в 2015 році. Після цього перемоги здобували його напарники, Ніко Росберг і Валттері Боттас. Крім того, всі серії одного разу закінчуються, а конфігурація траси повинна підходити машинам Ferrari. Загалом, у Феттеля непогані шанси на перемогу, та й відступати йому вже нікуди.

Загалом, у Феттеля непогані шанси на перемогу, та й відступати йому вже нікуди

Що стосується машин Red Bull Racing, за чотири роки пілоти цієї команди жодного разу не піднімалися на подіум в Сочі. Не можна сказати, що ця траса категорично не підходить їх машинам, але кожен раз у Даніеля Ріккардо, Данила Квята і Макса Ферстаппена щось траплялося, що заважало їм фінішувати вище четвертого місця.

Об'єктивних причин для слабкого виступу в Сочі у Red Bull Racing немає, хоча і на цей раз вони можуть розраховувати на подіум тільки в разі якихось невдач у Mercedes і Ferrari. На сочинському автодромі багато довгих прямих і мало швидкісних поворотів, де важлива аеродинаміка, так що розгулятися тут творінь Едріана Ньюї ніде.

Про трасу ...

Про трасу

Сочі Автодром. 53 кола по 5848 метрів = 309.745 км. Це четверта за довжиною траса чемпіонату, поступається за цим показником лише Баку, Спа і Сільверстоун. 18 поворотів, 12 правих і 6 лівих. Аеродинаміка налаштовується на високий рівень притискної сили, але траса досить швидка.

Максимальна швидкість - 343 км / ч, середня швидкість - 210 км / ч. З повністю натиснутою педаллю газу гонщики раніше проїжджали 56% дистанції кола. Час на гальмуванні - 10% кола. 12 зон гальмування. Знос гальм - середній. Витрата палива високий.

Через високих швидкостей і близькості відбійників ймовірність виїзду автомобіля безпеки дуже велика - тільки найперший Гран Прі Росії обійшовся без сейфті-кара. Зазвичай це відбувається на перших колах гонки, коли на трасі багато боротьби. Потім пелотон розтягується, і мало хто наважується на спробу атаки.

Про гумі ...

Про гумі

До першого Гран Прі фахівці припускали, що довгий і швидкісний третій поворот серйозно нагрузить гуму, особливо - праве переднє колесо, але побоювання не виправдалися. Знос шин на дуже гладкому асфальті виявився настільки низьким, що вже першу гонку більшість пілотів проїхали з одним піт-стопом.

У минулому сезоні Pirelli, нарешті, привезла в Сочі свої найм'якші склади UltraSoft, SuperSoft і Soft. Але весь набір до цього моменту став набагато жорсткіше, так що результат досягнуто не змінився - пілоти провели гонку з одним піт-стопом.

На цей раз шинники привезуть в Сочі такі ж склади, як і ті, що ми бачили в Сінгапурі - Soft, UltraSoft і HyperSoft. Шансів на те, що без якихось привхідних обставин пілоти зупинятимуться двічі, практично немає. Однак пропуск складу SuperSoft дарує надію на якусь стратегічну боротьбу.

Рік тому в Сочі ...

Рік тому в Сочі

Минулорічний Гран Прі Росії важко віднести до особливо захоплюючим, хоча відверто нудним він теж не виглядав. Широко поширена думка, що за всю гонку глядачі не побачили жодного обгону, але це не зовсім так.

По-перше, один обгін все ж офіційно зафіксований : На п'ятому колі, між четвертим і п'ятим поворотами Паскаль Верляйн випередив свого напарника по Sauber Маркуса Еріксона. Звичайно, не можна сказати, що він супроводжувався запеклою боротьбою, але факт залишається фактом.

По-друге, статистика обгонів у Формулі 1 не враховує боротьбу на старті, а через особливості конфігурації перших поворотів старт в Сочі завжди виходить дуже бойовим. Ось і на цей раз з першого ряду стартували дві Ferrari, Феттель починав гонку з поула, але вже до другого повороту лідирував Боттас!

А через кілька миттєвостей з'явився привід і для виїзду автомобіля безпеки - зіткнулися Палмер і Грожан, після чого гонка для обох закінчилася. Причому першими зійшли вони при цьому не стали - через проблеми з ERS Алонсо зупинив машину ще на прогревочном колі.

Після рестарту головною подією став схід Даніеля Ріккардо - на його машині через перегрів почали горіти гальма. Щоб те ж саме не сталося і з другої машиною, інженер попросив Ферстаппена максимально змістити баланс гальм вперед. Це не додало Максу швидкості, але він в будь-якому випадку провів дуже самотню гонку на п'ятому місці, фінішувавши в 24 секундах позаду Хемілтона і в 26 секундах попереду Переса.

Позаду Ферстаппена повинен був фінішувати Маса, але за десять кіл до фінішу йому довелося зробити додатковий піт-стоп - виник повільний прокол. Феліпе, проте, встиг повернутися дев'ятим і заробив очки.