Полезные материалы

Карнавальна міць. Розбір кращих епізодів Гран-прі Бразилії

Карнавальна міць. Розбір кращих епізодів Гран-прі Бразилії

Щоб не втратити зчеплення з асфальтом під ногами, як це зробили сліки «Піреллі», підмочені латиноамериканським дощем, постараємося в аналізі дотримуватися хронології гонки. І тому насамперед обілити Бруно Сенну, з подачі потерпілого в аварії Себа Феттеля обкладеного зусібіч.

Публіка чомусь занадто швидко перейнялася вірою до версії чемпіона світу про винність бразильця. І зовсім перестала слухати голос розуму, а не емоцій після висловлювання представника «Ред Булл»: мовляв, по завершенні гонки потерпілому від аварії напевно варто було б піти до могили великого Айртона і поскаржитися на божевілля, які творить його племінник. але при перегляді інциденту з різних камер категоричність Себа втрачає спроможність. А вже включення епізоду в контекст загального слабкого старту Феттеля і зовсім ставить під сумнів його версію.

Запальний німець, який програв боротьбу на перших метрах дистанції не тільки напарникові Марку Уебберу, але і тандему «Феррарі» не на жарт завівся - як це з ним буває в таких ситуаціях. І, як наслідок, при підході до «Десіда ду Лагу» концентрував увагу тільки на що йшла попереду групі конкурентів.

Себ Феттель навіть не спромігся глянути в дзеркала заднього виду, щоб упевнитися, що нікому маневром проблем не створює

У прагненні до неї наблизитися при виході на апекс, лідер індивідуального заліку вирішив зрізати пару метрів дистанції і скоріше зміститися на внутрішній радіус з зовнішнього для більш зручного подальшого руху. При цьому Себ навіть не спромігся глянути в дзеркала заднього виду, щоб упевнитися, що нікому маневром проблем не створює. Дуже необачне рішення, оскільки «Вільямс» Сенни рухався рівно в тому коридорі, який миттєвостями раніше йому «Ред Булл» і залишав.

Контакт був неминучий, оскільки у Бруно не було ні часу, ні простору відповісти на стрельнувшій в голову ініціативу чемпіона світу. До того ж він вів власну війну проти Пола ді Реста (між іншим, попередньо обігнавши Кімі Райкконена!) І фокусувалася на виборі своїх рішень, а не на передбачення чужих.

У тому ж самому віражі, але вже на 37-му колі, Феліпе Маса провів дуже ефектний обгін , Здолавши Камуі Кобаясі. Кидати виклик японцеві, чия кар'єра безпосередньо залежала від гучності останнього сказаного слова, було справою ризикованою. Однак останні три Гран-прі пілот «Феррарі» тільки і робив, що по-гусарський втручався в тяжби з долею, а потім сміявся їй в обличчя, в черговий раз виграючи в орлянку. Хочете вірте, хочете ні, але після підписання нового контракту з Ськудерієй латиноамериканець немов знайшов якийсь імунітет, що дозволяє йому з легким серцем вплутуватися в авантюри, а потім виходити з них переможцем.

Ось і в неділю Маса зміщенням перед віражем на зовнішню траєкторію потоптав всілякі закони логіки. Адже десятки його попередників при здійсненні аналогічного маневру вже миті через кусали лікті за межами траси! І це прекрасно пам'ятав самурай з «Заубера», навіть позначати захист не вважає за необхідне. Але Феліпе не тільки витримав балансування на межі добра і зла, залишившись в межах треку, але і на епічному пізньому гальмуванні обігнув конкурента. «Япона мать!» - напевно пронеслося в той момент в голові самурая. Після чого пролунали бурхливі тривалі оплески.

«Япона мать!» - напевно пронеслося в той момент в голові самурая

Не менш гучною овації удостоїлися і Міхаель Шумахер з Кімі Райкконеном, що влаштували інтелектуальну боротьбу в Еске Сенни на 39-му колі. Семиразовий чемпіон світу, який завершував пряму старт / фініш трохи позаду суперника, блискуче виставив болід на внутрішньому радіусі: практично без доруліваній він змушував суперника брати трохи правіше на кожному метрі віражу, щоб уникнути колізії.

У першій частині зв'язки це дозволило Червоному Барону відтіснити суперника на поребрик і ніби як забезпечити собі комфортний плацдарм для розвитку успіху. Але перед залишилася частиною відрізка слово у ветерана перехопив Айсмен - і в два прийоми з'їв візаві. Спочатку на кілька секунд устаканиться болід в полупозіціі посередині траси, убивши тим самих двох зайців. З одного боку, не дозволивши Міхаелю піти у відрив. З іншого, отрулівшісь, вигадати трохи більш прийнятну позицію для атаки заключній частині віражу. На розгоні після «виринання» Кімі був уже поза конкуренцією.

На 55-му колі пожежа пристрастей розгорівся навколо лідерів гонки - Льюїса Хемілтона і Ніко Хюлькенберга. Обходячи паралельними курсами кругових і борючись за лідерство, вони поїхали від Тімо Глока. Але ось поділити трасу, щоб розминутися з Хейккі Ковалайненом не зуміли. Частково цьому сприяв фін, але не по своїй волі: сповільнюватися в досить технічні для проходження віражі він не мав ніякого спортивного права. Відкривати ж дорогу, підлаштовуючись під когось з тандему, - значить, створювати штучні проблеми іншому. А це вже прямий вплив на хід Гран-прі. Так що северянин, на наш погляд, прийняв єдино вірне в тих, що були обставин рішення.

Так само як немає претензій до Хемілтону, який взяв трохи правіше і трохи ширше при вході в поворот, щоб Хюлькенберг без контакту вміщувався в віраж. А ось Ніко в прагненні і рибку з'їсти, і на бразильський трон сісти, як здалося, перехитрив самого себе. Бачачи, що суперник блокує колеса на брейкінге при підході до віражу (Льюїс перестраховувався, розуміючи, що стоїть на кону), представник «Форс-Індії» вирішив загальмувати на мить пізніше визначеного - і тим самим виграти позицію при виході з віражу. Але не врахував двох факторів.

Ніко Хюлькенберг в прагненні і рибку з'їсти, і на бразильський трон сісти, як здалося, перехитрив самого себе

По-перше, що повертає Ковалайнен у відповідності з усіма законами фізики разом з болідом зміщувався лівіше в фазі доруліванія - і тим самим залишав краєчок машини на шляху руху німця. А по-друге, сира після дощу траса не була багата зчіпними властивостями. Як результат, пізніше і агресивне гальмування Хюлькенберга спрацювало лише наполовину. Після чого болід VJM05 по інерції понісся на зустріч з прекрасним творінням Уокинга ...

Нарешті, 66-й коло, на якому відбувся один з найбільш важливих епізодів уїк-енду. Не такий видовищний , Як на шостому колі, коли Ромен Грожан, переплутавши педалі, в черговий раз викликав фейспалм на капітанському містку «Лотуса». Не такий комічний , Коли Кімі Райкконен відправився по тупиковій колії, змусивши механіків згадати легендарну фразу «дайте мені спокій, я знаю, що роблю». І не такий що притягає увагу, як аналоги, хто розбирався вище.

Суть маневру була як проста, настільки приємна всім російським шанувальникам «Формули-1», що переживають за співвітчизника. На зворотному прямий Віталій Петров випередив Шарля Піка , Тим самим повернувши «Катерхема» десяту позицію в Кубку конструкторів - здавалося, безнадійно загублену в другій половині сезону. А заодно, ймовірно, додав вістів при власних переговорах, щодо місця роботи на сезон-2013. Ми ж відзначимо в обгоні два опорних моменту.

А) Пілот «Марусі» навіть номінального опору не чинив, немов заздалегідь віддаючи данину корпоративної етики малайців - може, розраховував на плюсик в карму на майбутнє?

Б) Стиль атаки вийшов аж ніяк не домінуючим, що є німий докір Тоні Фернандес. Адже гучні заяви початку сезону - на тлі спостерігалося під завісу неділі дійства - так і залишилися амбітними обіцянками, толком не підкріпленими технічною підтримкою ...

Поворотний момент. Як «Феррарі» програла чемпіонат світу

5 причин, чому Феттель став чемпіоном світу

Себастьян Феттель: «Гонка в Бразилії виявилася найважчою в кар'єрі»

А) Пілот «Марусі» навіть номінального опору не чинив, немов заздалегідь віддаючи данину корпоративної етики малайців - може, розраховував на плюсик в карму на майбутнє?